Kompletní překlad Dawn of Man

Leffi

Uživatel
Příspěvky
840
Skóre reakcí
469
Bodů
0
1500x450_DoM.jpg

Ve většině strategií, které jsem za svá léta potkal, jsem si nemohl nevšimnout, že pravěk byl povětšinou pojatý pouze jako odrazový můstek pro začátek hry, ale nikdo v podstatě neměl zájem se tu moc zdržovat. Zůstalo tedy u pouhého, vytěž kámen, seber bylinky, postav budovu A, B, namnož dělníky, osadníky, a šup kliknout na tlačítko pro přechod do nové éry. Člověk se v tomto období zdržel sotva pár minut a šup dál.

Nejspíš i tvůrci DOM vnímali tuhle smutnou skutečnost a tak k tématu přistoupili se vší vážností a máme tu tak konečně plnohodnotného zástupce, který vás provede zásadním vývojem domorodé civilizace, která se v době samotných lidských počátků musí vypořádat s nejedním problémem, který může znamenat zánik celé zakládající skupiny a zmařit váš pokus založit vedoucí kmen, který položí základní kámen pro budoucí generace. Mít kde bydle a co jíst, vyvinout potřebné nástroje pro lov, ale i farmaření, ochránit se před nájezdy dalších, notně divočejších kmenů, ubránit se šelmám jako vlkům, medvědům, je zprvu nelehký úkol, tím spíše, že čím větší, početnější se vaše populace stává, tím zásadnější vliv na své okolí má a nezvládnutý přechod k chovu a farmaření, může být zásadním milníkem, který všechno zhatí.
I po roce a pár drobných, se hře dostává příkladné péče, její obsah bobtná, vylepšuje se a hodnocení fanoušků na Steamu jsou ve směs kladná, takže pokud se řadíte mezi milovníky budovatelských strategií, tady jistě nemůžete sáhnout vedle.

Naštěstí se příkladné péče dostává i češtině, která tu z důvodu nevyjasněné správy profilu neustála poslední čistku, což se na konec vyřešilo a tak dnes máme jistotu, že překlad žije a to jak na Steam Workshopu, kde jej mají k dispozici všichni vlastníci na Steamu, tak zde, kde je k dispozici i pro další distribuce, třeba z GoGu. Děkujeme tímto týmu ve složení @sintax, @SkyF, Triber, Dr. Z, kteří za překladem stojí a přejeme jim nejen mnoho trpělivosti s údržbou tohoto překladu, ale i případně chuť pustit se do dalšího.

Profil překladu:
 
Škoda téhle hry, na začátku nadchne, ale po chvilce omrzí. Je to úplně stejný problém jako u jejich Planetbase.
 
Back
Top