• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Novinka Hotový překlad The Dig

1500x450_The_Dig.jpg

Bylo období kdy se pod hlavičkou LucasArts vyprodukovalo obrovské množství dnes již ikonických click-and-point adventur, které se vyznačovali především svérázným humorem a kreslenou grafikou. Překladatel @patrikspacek se zaměřuje na tyto kousky a přináší češtinu všem, kteří by chtěli na tyto časy nejen zavzpomínat, ale i třeba udělat si výpravnou sondu do historie.

The Dig, je výjimkou v nastoleném směru, protože zatím co všechny adventury se zabývali vtipem odlehčenými tématy, tady se jedná o drama a v celku věrného zástupce žánru sci-fi. Inspirace k námětu vzešla ze Spielbergova seriálu Amazing Stories. Celkový zážitek, krom ručně malované grafiky, umocňuje velmi kvalitní dabing doprovázený kombinací orchestrální a ambientní hudby.

Příběh se točí kolem neznámého objektu objeveného radioteleskopem umístěným na Borneu. Ukáže se, že se jedná o obří asteroid mířící přímo k zemi, který by při dopadu na zemi vyhladil všechno živé. Asteroid dostane jméno Attila, po vůdci Hunů a je složen tým pěti astronautů, kteří mají za úkol po povrchu rozmístit jaderné nálože, která by asteroid vychýlili na stabilní oběžnou dráhu kolem země. Jednoduchý úkol, který se záhy ukáže být složitější, než kdy kdo pomyslel.

Profil překladu:
 
Naposledy upraveno:
Top