• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Hero Siege a diakritika

MikeCZ21

Člen
Příspěvků
102
Hodnocení
37
Bodů
35
Známá hra na kterou děláme češtinu, ale její font neumožňuje diakritiku. Nemá někdo nápad jestli by to nešlo udělat?
 

Kwej

Překladatel
Příspěvků
114
Hodnocení
71
Bodů
30
Hru nemám, takže bez bližších informací mohu jen teoreticky říct, že to jde. Mělo by to být děláno v Game Makeru, takže by to v data.win mělo mít v sekci textur obrázky a jeden nebo více z nich obsahuje font s diakritikou pro písmena jazyků, které hra podporuje. Dle Steamu např. finština, portugalština a ruština. Takže stačí překreslit některé znaky na chybějící české. Před importem do data.win pak stačí v textech nahradit česká písmena za ta nahrazená v textuře.

Jinak pro hru Fran Bow, která je také v Game Makeru, jsem naprogramoval importér textů, který provádí nahrazení písmen a navíc importuje překlad tak, aby nebyl omezen na délku řetězců: https://prekladyher.eu/prispevek/18203/
 

MikeCZ21

Člen
Příspěvků
102
Hodnocení
37
Bodů
35
já v tomto programu neumím, navíc nejsem grafik. Jestli se někdo najde kdo umí v GameMakeru, a dokáže to udělat, budeme vděční :)
předem děkuji
 

MikeCZ21

Člen
Příspěvků
102
Hodnocení
37
Bodů
35
ty bys to uměl? Jak jsem už psal, nejsem grafik a ode mě by to vypadalo strašně. Samozřejmě že bych tě zmínil na stránce překladu
 
Top