• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Ghost of a Tale - překlad před dokončením, živá ukázka dnes a ve čtvrtek, ve 20:30

Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

Leffi

Just another streamer
Legenda PH
Dlouhých pět let se kutilo, na indiegogo zafinancováné, RPG Ghost of a Tale, aby 14. 3. 2018 vyšlo ze stínu předběžného přístupu na světlo světa, v podobě plně hratelné hry.

Já osobně neznám žádnou hru, která by vás nechala přímo hrát za myš, určitě se nějaká v minulosti najde, ale teď si jí prostě nevybavím.
V současnosti je to však Ghost of a Tale, kde se ponoříte do příběhu malého myšího minstrela Tila, který se musí vypořádat s mnoha úkoly ve světě plném krys, jež se nezdráhají malou, nejen myší populaci terorizovat mnoha nepěknými způsoby. Byť to v počátcích vývoje vypadalo, že se myšák bude i ve větší míře ohánět mečem, z tohoto záměru tvůrce díky bohu ustoupil a tak zde naprostou většinu úkolů a soubojů musíte vyřešit nepozorovaně, pomocí pastí nebo únikem. Dalo to celé hře úplně nový rozměr, ale hlavně větší smysl, když si člověk uvědomí, že tu stojí malá myška proti obřím krysám.

Pro Lionela Gallata, bývalého animátora studií Dremworks, je to vůbec první samostatný herní počin, ale už hned na začátku pochopíte, že jeho bývalá profese, je zde zužitkovaná na maximum. Prostředí je jednoduše kouzelné a každý kousek zdi, Tila samotného, je zpracovaný do nejmenších detailů. Na oficiální stránce hry se můžete podívat do minulosti a například si prohlédnout jak vypadala hra v roce 2015, a jak vypadá dnes.

Tolik ke hře, ale vás jistě více zajímá, jak je to s překladem?
No, jak napovídá název článku, ten skutečně vzniká a to pod taktovkou zkušeného překladatele @Apoliener a, který má za sebou již překlady jako jsou Hard West + Scars of Freedom nebo Shadow Tactics - Blades of the Shogun.
V dubnu se zde objevila informace, že překlad vzniká a dnes vám s radostí oznamuji, že je téměř hotovo. Ještě se ladí poslední detaily, tým se musí ještě vypořádat se zněním některých veršů a písní, ale to nám nebrání se dnes a ve čtvrtek podívat na ukázku překladu, který mi @Apoliener poskytl k prezentaci.

Živý přenos proběhne dnes a ve čtvrtek, v cca ve 20:30, zde:
Současně poběží i na mém Youtubovém kanálu, kde následně zůstane k nahlédnutí i záznam.

Záznam živého přenosu je k dispozici zde:
Profil překladu: Ghost of a Tale
 
Naposledy upraveno:

Leffi

Just another streamer
Legenda PH
Doplněn záznam úterního streamu. Ve čtvrtek se do hry vrátím ještě jednou a pak ji na čas odložím, abych nevyspoileroval úplně všechno! Ne kecám, já bych všechno vykecat ani nemohl, s mojí neschopností se kamkoliv dostat.
 

Leffi

Just another streamer
Legenda PH
Jen připomínám, že se dnes ještě jednou vydám s Tilem na cestu z vězení a vsadím se, že nebude trvat dlouho a vrátím se do něj zpět :) Bude to poslední stream ze hry s cz na delší dobu, abych příliš nespoileroval, ale zase nemám obavy z pokračování, protože mým tempem nehrozí žádné zásadní odhalení.

Stream odstartuje v cca 20:30.
 
M

Minosaurus

Návštěvník
Hellou. Dik za cestinu. Problem je ze som to nerozbehal. dnesna verzia je GOAT 7.45 a cestina je na 7.43 ale to nemusi byt problem. Nainstalovana cestina prebehne vporiadku. Ked spustim hru tak pri prvom uvodnom loadingu zamrzne hra asi v 95% listy. Do menu sa uz nedostanem. Musim natvrdol killnut. Neviem ci to robi aj niekomu inemu ale je to skoda. Mozno to je len u mna. Neviem ani ako sa to da uninstalovat. ale asi to vypada len na reinstall celej gamesky. Ja to samozrejme len oznamujem:) hoj.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Apoliener

Člen
Ahoj, bohužel jak psal Morfeus_, aktuálně je potřeba češtinu aktualizovat, čeká se, až se k tomu dostane technik, protože problém je hlavně ve fontech.

Čeština odinstalovat nelze, ale pokud máš originální hru tak ideálně přes Steam nebo GOG ověřit integritu souborů a tím se vrátí angličitna. V případě GOGu je taky celkem snadné vrátit se zpětně na verzi 7.43 - rozdíly jsou minimální, u Steamu si nejsem jistý, jestli je to zpětně se vrátit na starší verzi.
 
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.
Top