Díky ADV Dream nebudete mít nikdy nouzi o adventury

Leffi

Uživatel
Příspěvky
840
Skóre reakcí
469
Bodů
0
Je to cca 4 roky a 6 měsíců, co jsem prvně informoval o @ADV Dream týmu, který tehdy rozšířil řady zdejších překladů o 12 dalších a to hlavně velmi vzácného adventurního žánru. Tenhle typ her vychází zřídka, protože jestli kdy nějaké hry mají blízko k interaktivní knize, jednoznačně to jsou právě adventury, které vyprávějí příběh povětšinou právě textem, prostředím a skrytým kontextem, který vyplyne z titěrných vodítek. Není to nic lehkého a to nejen stran vývoje, ale i po stránce trhu, kde se hra většinou velmi neprosadí pokud ji hráči nepochopí. Je to velice specifické odvětví, které má velice specifického konzumenta, který je v dnešní době zjednodušování, přímočarého vedení za ruku a hlavně těžby zlata z ingame poplatků, stejně vzácný jako hry tohoto žánru.

Je moc dobře, že se tým těší dobré kondici a svůj startovní počet překladů za tu dobu rozšířil o dalších 16, kdy z poslední doby se můžete těšit z dalších dvou hotových:

1954 Alcatraz
Tohle dobrodružství vám ukáže, že utéct z nejstřeženějšího vězení své doby není jediný problém, který v danou chvíli budete muset řešit a i když se dostanete ven, stále na vás bude čekat nejden problém k vyřešení, tím spíše, když to v jednu chvíli vypadá, že se proti vám spiklo celém město. Projděte si nelinární kampaň, která může skončit hned dvěma různými způsoby.

Profil překladu: 1954 Alcatraz

1½ Ritter: Auf der Suche nach der hinreißenden Herzelinde
Na pozadí středověkého prostředí v pěti kapitolách hrajete za čestného a odvážného rytíře Lanzeho, jehož jediným problémem je umět vyjádřit své city k princezně Herzelinde. Hádanky nepostrádají logiku, netrpí jednotvárností a neopakují se. Při jejich řešení bohatě využijete rozsáhlý inventář a budete pracovat s interaktivním prostředím. Nechybí zde ani různé logické minihry, dialogové, vizuální, rozpoznávací i paměťové hádanky.

Profil překladu: 1½ Ritter: Auf der Suche nach der hinreißenden Herzelinde

spacer.gif

A těšit se můžete na další dva vznikající překlady:

Leisure Suit Larry: Reloaded
Leisure Suit Larry: Reloaded je v pořadí již druhý remake humorně laděné adventury In the Land of the Lounge Lizards ( původní verze vychází ještě v EGA grafice roku 1987, druhá ve VGA a moderní podobou ovládání roku 1991) nabídne nově především kompletní dabing, ale také ztvárnění ve vysokém rozlišení a další doplněný obsah.

Profil překladu: Leisure Suit Larry: Reloaded


Partisans 1941
No dobrá, to není zrovna adventura. Je to trochu vyjímka z pravidla, ale dobře že tak. Her podobných slavným Commandos mnoho není a tak se každý kousek počítá, tím spíše, když přijde se silným téma, kterým se i maličko snaží přiblížit skutečné reálie oné doby, nebo způsobu boje. Partazáni neměli zrovna na růžích ustláno a kromě věčného nedostatku zbraní, pronásledování je sužoval i hlad a samozřejmě všudypřítomný strach ze smrti.

Profil překladu: Partisans 1941
 
Na Larryho se moc tesim. Uz ma Amize jsem ho hraval, ale bez pochopeni a vtipku to nebylo zrovna ono.
A nikdy jsem ho nedohral. Tak moc dekuji a tesim se, jak si s vasi cestinou hru uziji.
 
Back
Top