ban na steamu za čestinu ?

Kodiak

Nováček
68%
Příspěvků
2
Skóre reakcí
0
Bodů
34
Steam zakazuje upravovat, nebo přepisovat soubory u her, tak bych se chtěl zeptat, když např. použiji čestinu na X COM2, nebo nějakou jinou vaši češtinu, nehrozí mi za to ban na steamu ?
 
J

jamar28

Návštěvník
Nemyslím, že to Steam takhle nařizuje, vždyť to by musel v první řadě zabanovat všechny ve svém vlastním workshopu, který je plný módů. Já používám na Steamu několik češtin a zatím jsem žádný problém neměl.
 
Komentář

Chidlink

Nováček
60%
Příspěvků
180
Skóre reakcí
28
Bodů
297
Na steamu používám češtiny na hry už mnoho let a nikdy jsem problém neměl ;)
A taky jak píše kolega nade mnou, co workshopy ? Ty steam přímo podporuje a tam se obsahy her kolikrát mění k nepoznání :)
 
Komentář

Kamil

3. úroveň
Legenda PH
84%
Příspěvků
1.124
Skóre reakcí
29
Bodů
418
Jak se říká, nikdy neříkej nikdy, ale zatím jsem to neviděl. BANy se zpravidla rozdávají při úpravě multiplayerových částí (VAC ban, v létě byla velká akce). Normální BANy Steam rozdává za jiné věci. Je tam sice i hacking, ale pouze Steam klienta, ne hry.

Může se Ti stát, že pokud bys měl neoficiální češtinu a hrál multiplayer, tak by to Steam mohl vyhodnotit jako cheatování a schytal bys VAC ban. Pokud mutliplayer nehraješ a nevyužíváš online prvky (nějaké poměřování více hráčů atd.), tak je kvůli češtině pravděpodobnost zabanování mizivá.

PS: Workshop zde nepleťte, to je zcela něco jiného, než nelegální úpravy programů pomocí překladů
 
Komentář

CougarCS93

Nováček
61%
Příspěvků
184
Skóre reakcí
33
Bodů
302
Workshop s tím nemá nic společnýho.

Češtiny do her používám na Steamu už řadu let a nikdy se mi nic takovýho nestalo a pochybuju, že je to vůbec možné. U SP her prakticky vyloučené, u MP by mohl být nějaký problém ale u kolika MP her se používá neoficiální čeština?
 
Komentář

Lilly

Nováček
60%
Příspěvků
161
Skóre reakcí
59
Bodů
297
Asi takhle, úprava složek v adresáři pro multiplayer hry (dll, exe, nebo tak nějak) povede k penalizaci v podobě VAC banu. Pokud používaš češtinu pro singleplayer steam hry, nebo multiplayer hry, ktere nejsou podporovane VAC zabezpečením, tak se ničeho nemusíš bat.

VAC BAN nikdy nedostane na učet nevinny hrač. Jenom neděla rozdil a vyjimku pokud byla úprava složek pro češtinu nebo si ve hře podvaděl a cheatoval s upravenýma složkami. Prostě není schopny to rozeznat, ja nevím jak to zapracuje, ale prej to porovnava nějakou databazi a pokud něco u tebe najde a nesouhlasi to, bere to jako upravena složka bez ohledů, že to byla čeština a bohůžel maš smůlu.

VAC ban neni permanentní a jde to klidně odstranit z učtu, ale to bys hodně musel dokazovat podpoře a sehnat dostatek důkazu, aby ti ho odstranili a presvedčit je, že to byla uprava složky pro češtinu nikoliv pro cheat. To je pravě těžky jim to dokazat, šance na odstraneni VAC banu je hrozně miziva. Jde to, ale oni to nechtěji udělat.
 
Komentář

Top