Novinka 11. Hlášení o Baldurs Gate 3 - Vydání 9. patche a TERMÍN finálky!

1500x450 BG3 3.jpg


Tak opět po dlouhé době další, v pořadí již 11.té hlášení BG3 a tentokrát už s dlouho očekávanou informací - termínem vydání!

Hra Baldurs Gate 3 vyjde oficiálně v: SRPNU 2023!

Současně je již možné si předobjednat sběratelskou edici (omezeno počtem 25 tisíc kusů) za 259,99 euro, která obsahuje:
  • digitální kopii hry
  • arch 32 samolepek
  • 25 cm figurku Mozkožrouta bojujícího s drowem
  • 160ti stránkovou vázanou knihu návrhů ze hry
  • látkovou hedvábnou mapu Faerunu ve formátu A3
  • sadu originálních čtyřstránových listů s vlastnostmi postav ze světa D&D
  • kovový přívěsek na klíče s pulcem
  • kovovou vyrytou kostku d20
  • certifikát pravosti
Pro prvních 15 tisíc pak navíc 3 sběratelské kartičky.
Podrobnější informace a možnost objednání je ZDE.


V této chvíli vyšel velký Patch č. 9 - poslední velký patch před vydáním hry (nějaké ty malé hotfixy určitě ještě budou). Nese se v duchu "komunity" - ladí, přidává, odstraňuje a vylepšuje vše, na co si hráči stěžovali, o co prosili atd.
Ke stažení je 30,6 GB, které se rozbalí na 76,5 GB, takže oproti předchozím je poněkud menší. Koneckonců je tento patch především o ladění, takže došlo především k velkému vyvážení kouzel, schopností apod., doplnění chybějících drobností (popisků, ikon, předmětů atd). Ale i tak je tam dost novinek!

Nejdříve se ale jako vždy podíváme na texty, které nás překladatele trápí nejvíce.
Přibylo 2.144 nových řádků, a 1.537 jich bylo změněno (spousta z nich tak, že je lze považovat za nové). Smazáno pak bylo 1.653 řádků.

Celkem teď má hra 85.979 řádků, což představuje 2.370,3 NS textů.

A co tedy tento patch vlastně přináší?
- V první řadě novou herní třídu: Paladina.
Jde o křížence mezi Klerikem a Bojovníkem, vyznačující se schopností nejen zasahovat nepřátele ničivými údery, ale zároveň poskytovat podporu týmu, např. léčením.
Mezi jeho jedinečnou schopnost patří např. posvěcení zbraně.
Má dvě podtřídy. Pokud složíte Přísahu starověku, budete bojovat na straně světla a chránit posvátnost života se schopností léčení spojenců.
Nebo složte Přísahu oddanosti a prosazujte spravedlnost a vyšší dobro v zájmu kodexu cti. Jeho jedinečnou schopností je pak aura poškozující nepřítele.
Paladin má ale také jakousi skrytou podtřídu - Křivopřísežníka, která se spustí, pokud bude paladin jednat proti svému morálnímu kodexu. Pokud se Přísaha poruší, např. zabitím nevinného, ztratí své schopnosti inspirované Přísahou a naopak získá temnější, jako je Ovládání nemrtvých (vyvolání nemrtvé bytosti, která bude bojovat za vás).
Všechny tři varianty budou mít samozřejmě i své jedinečné dialogy podle svých přesvědčení.

- Dle pravidel D&D byla zvýšena hranice úrovní na 5 a současně s tím přidána a vylepšena kouzla, schopnosti a akce, např. Přízrační strážci pro Kleriky, Protikouzlo pro Zaklínače, Spěch pro Kouzelníky a Čaroděje, ale i např. druhý útok či akci zdarma pro Barbary, Bojovníky, Paladiny či Hraničáře...
Novým kouzlem bude i Létání, díky němuž se budete moci výhodněji přesunovat na lepší pozice v boji.

- Tato aktualizace rovněž obsahuje jednu z nejžádanějších funkcí: přepracovaný systém reakcí. Systém reakcí označuje způsob, jakým mohou být určité bojové akce spuštěny různými bojovými okolnostmi. Například pokud máte připravené protikouzlo a nepřítel na vás sesílá kouzlo, hra se nyní může pozastavit a zeptat se, zda chcete použít protikouzlo k zablokování nepřátelského kouzla.

- Do tvorby postavy byly přidány nové ženské hlasy a "bezpohlavnost" postavy.

- Byly rozšířeny efekty bojových kamer o kritické zásahy, vyvolávání apod.

- Byly přepracovány popisky, některá tlačítka a funkce či indikátory komunikace postav dle komunity.

- Přepracována přirozenost hry: při hraní na nástroj, který neumíte, budete hrát falešně a selhávat... Zašpinění a očištění postav je ovlivněno i kouzly... Přidáno UI, ovlivňující zvířata a humanoidy a jejich jedinečnosti...

- Přidáno 53 nových kouzel, vlastností a schopností!

- Samozřejmě došlo i k různým vylepšením zvuků, osvětlení, odlesků aj, např. také došlo k odstranění podpory FXAA ve prospěch SMAA, TAA, DLSS, DLAA a FSR.

Můžete se podívat i na oficiální upoutávku hry - s CZ titulky!
Pozor! CZ titulky si musíte na YouTubu zapnout ikonkou v pravé dolní části menu.
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.Jak to bude s překladem?
V současné chvíli máme přeloženo vše, kromě výše zmíněných nových řádků a bude potřeba provést úpravy změněných (resp. je přeložit znovu), takže něco přes 3.600 řádků.

Jakmile ale v srpnu vyjde finální celá hra, bude to znamenat nejspíše obrovský nárůst či změny textů. Určitě přibydou desítky tisíc řádků (2 nové akty + texty hratelných postav), mnoho stávajících bude zcela určitě zase nějak pozměněno...
Pro vysvětlení znovu pro ty, kteří to dříve nečetli - studio velkou část textů stávajícího 1. aktu (toho, co v něm není povoleno) nezveřejnilo v souboru, aby neunikl příběh hry - tj. např. texty příběhových postav. A navíc stále některé třídy nejsou hratelné (jejich texty rovněž nebyly v souboru přidány).

Takže vydání hry bude něco jako megapatch, který i do již přístupné části přidá spousty novinek, postav a především textů.
Jakmile se tím zpracujeme a vytvoříme si nový pracovní soubor, začne se s překladem, na který je velká většina překladatelů připravena. Mnozí pracují na jiných projektech, u jiných týmů apod. ale počítají s BG, takže po dokončení svých částí a závazků jinde se pustí do překladu... Pak už to bude záležet na jejich čase, trpělivosti a náladě.
Samozřejmě pak bude následovat testování, které zejména u této hry bude kvůli její geometricky astronomické variabilitě velmi složité, ale věřím, že to zvládneme.


V této chvíli máme rozpracován ještě projekt Destroy All Humans 2 - Reprobed, který se už ale pomalu blíží do finále... Nejspíše v průběhu ledna by mohl být venku.
Opět akorát podobně jako u Deathloopu - i přes velký zájem o hru se přihlásil jen jediný člověk na testování :(

Musíme jen doufat, že u BG to nebude se zájmem podobné...
 
Diky za pekny clanek.
Urcite se mnou pocitej na BG3, testovat zacnu mozna na jare mozna i driv dle casu :)
 
Komentář
Super počteníčko,, díky za něj. (y)
Doufám, že i se mnou počítáš opět na testování, jakmile bude potřeba něco otestovat, napiš a já se na to vrhnu :)
 
Komentář
Jsem to nevydržel a hru před pár měsíci zakoupil. Sice tomu po anglicku moc nerozumím, ale hra mi přijde skvělá. Každopádně se nemůžu dočkat až
hra vyjde a samozřejmě vašeho překladu. Příspěvek na kávu poslán. Díky za překlad. :)
 
Komentář
Jako že tohle to terpve testovat bude největší noční můra ze všech (i o proti open wordu) .....už teď předem říkám že musíte být trpěliví protože ta hle hra bude potřebovat mnoho testeru a mnoho opakování :(


Vážně mně bude zajímat počet normostran taky a jak moc větší to bude o proti třeba DOS 2
 
Barbar
Barbar komentoval
taby se opravdu pojedou vlny...a sice je tma hodne lidi taky to prodje sitem. Tedy ti co se osvedcili ( I tak jich je hodně ne že neú) ale těch vln musíme udělat opravdu hodně :)
 
Pokud to půjde, rád se zapojím do testování. Tohle bude hustý.
 
1 Komentář
PredatorV
PredatorV komentoval
Ty jsi veden jako tester - s informování tvé osoby se počítá ;) (Pokud jsi "TEN NÁŠ" Archik :D ).
 
Ahoj, taky se rád přidám, pomáhal jsem už s BG2 Adamovi v "mládí". Teď je času míň, ale tohle je srdcovka, takže moc rád pomůžu. Jinak mě to vykoplo a byl jsem dost dlouho mimo, ale dělal jsem tady i na PoE. Takže pokud by jste měli zájem, dejte prosím vědět. Každopádně ať se daří a díky :)
 
Komentář
Testování se bude řešit až pokročí překlad finálky - tj. někdy na podzim.
Pak to - zahájení testování - bude rozhodně zde v Hlášení a testeři, kteří můžou nějak doložit "praxi" (od jiných týmů apod. - tj. nějaký důkaz, že to nejsou jen nováčci co se registrují kvůli CZ). se budou moct hlásit...

@KKA49 - ty jsi dělal pokud si vzpomínám PoE 1 a s námi trochu AoW3... Co máš dalšího nevím, ale rozhodně jsi tím aspoň ověřený :)

Ale bude potřeba pak sledovat Hlášení a číhat na "výzvu" :)
 
Komentář
Jasný, pohlídám si to :) A jinak si to pamatuješ dobře, hlavně teda to PoE, tam jsem překládal kouzla a dovednosti a pak testoval.
 
Komentář
Back
Top