• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přesto registrovat, přečtěte si Často kladené otázky, co vám registrace nabízí a jak postupovat. Naleznete zde i odpověď na jeden z nejčastějších dotazů "Proč se nemohu přihlásit do aplikace CZ Manager?"

Novinka 10. Hlášení o Baldurs Gate 3 - vydání 8. patche

1500x450 BG3 3.jpg
Po velmi dlouhé době je tady opět Hlášení o BG3 - u příležitosti dalšího, v pořadí již 8. velkého patche.

Opět po dlouhé době, ale přece - zase vyšel další velký patch pro Baldurs Gate 3, tentokrát s pořadovým číslem 8.
A je to opět macek, a zase větší než ten předchozí (i když tentokrát jen o chlup). Po stažení 35,5 GB se rozbalí na 102,8 GB - takže je jasné, že toho zase přináší a vylepšuje víc než dost.
A tentokrát to opravdu stojí za to.

Nejdříve se ale jako vždy podíváme na texty, které nás překladatele trápí nejvíce.
Přibylo 2.294 nových řádků, a 3.479 jich bylo změněno (některé až tak moc, že jsou brány jako nové - takže na překlad je aktuálně 2.456 řádků). Smazáno pak bylo 6.303 řádků.
----------------------------------------------------------

A co je tedy nového ve hře? Larian to "shrnul" na 19 stránek... ale my se zde seznámíme s těmi hlavními body.

- přidává novou hratelnou třídu - Barda.
Bard je typický kouzelník skrze popěvky a podmaňování mysli (zaříkadla či urážky). Výběrem hudebního nástroje (buben, loutna, flétna, lyra nebo housle) mění zaměření kouzel... podpora skupiny, posílení zbraní či zbroje atd. Bardi mají dvě podtřídy - Odvahu (zaměření na podporu týmu) a Znalosti (zaměření na urážky - oslabení - nepřítele).

- přidává novou hratelnou rasu - gnómy. Co se týče těchto lstivých temných skřítků, jsou silně spjati s přírodou, mluví se zvířaty, ovládají mentální útoky apod. Mají hned tři poddruhy (Lesní, Hlubinní a Skalní).

- hudební nástroje nejsou jen pro bardy - můžete si na ně zahrát bez ohledu na třídu a ovlivňovat i PC postavy.

- došlo ke "zrychlení" tahového boje tím, že UI sdružuje slabší jednotky do skupin (např. zvířata či gobliny) - čímž vytvoří "jednoho hráče" místo několika. Jednoduše se ti slabí semknout do skupinky a útočí současně jako jedna banda.

- byla přidána funkce "emocí" do videoscén. Postavy tak mají v obličejích emoční výrazy podle typu rozhovoru. A to se týká i pozadí - členů vaší skupiny a jejich reakcí.

- byla přidána funkce "Kill Cam" - pokud nějakého nepřítele kriticky zasáhnete či zabijete na dálku, bude to doprovázeno detailním přiblíženým záznamem.

- byla přidána funkce "detekce myšlenek" - schopnost odhalit, na co postava, s níž vedete rozhovor, ve skutečnosti myslí. Může vám to sice pomoci zmanipulovat postavu, ale nikdo nemá rád, když zjistí, že se mu hrabete v mysli, takže při odhalení očekávejte boj.

- byly přidány nové možnosti rozhovorů, jak se vymluvit z uvěznění - a některé i dost filozofické.

- postavy Galea a Willa se dočkaly úprav a vylepšení vzhledu.

- byly přidány nové účesy a jejich barvy a možnost přidání melíru (druhé barvy) či prošedivění. Současně jsou všechny účesy odemčeny pro všechny rasy a postavy (takže např. muž může mít ženský účes).

- byly přidány i nové barvy pleti.

- elfové získali nové animace pohybů - jsou ladnější a půvabnější a mají i nové bojové pózy.

- byly přidány "zakopané poklady" - stejně jako např. v DOSu můžete i zde (pokud máte všímavost) objevit podezřelé hromady, pod nimiž vykopete nějaký ten poklad. V prvním aktu je jich 30!

- došlo k předělání osvícení a stínování slunečních paprsků.

- došlo k vylepšení zvukového prostředí - dynamický zvuk vás více vtáhne do děje

- došlo k výraznému vylepšení síťových funkcí, v této první fázi ladění zejména pro stabilitu hry více hráčů s pomalým internetovým připojením.

---------------------------------------

V součansné chvíli máme rozpracován ještě projekt hry Deathloop, který jede pomaleji, ale už se připravuje testování.
Smutnější je, že i přes žádosti a zde projevovanou oblíbenost nad vznikem překladu - na tuto hru je z vašich řad zatím jen jeden jediný podporovatel.
 

Mir3c123

Dárce portálu PH
48%
Příspěvků
52
Skóre reakcí
13
Bodů
24
Smazáno pak bylo 6.303 řádků. Nestava sa ze pri vydani niektore texty vratia naspať ?
 
PredatorV
PredatorV komentoval
Jo jo, někdy vrátí všechny, někdy část... Skladujeme si všechno co jsme kdy přeložili, ze všech našich her (a i pár jiných od jiných týmů či jednotlivců) a to se dá porovnat - to je vždycky ten rychlý skok několika (až několika desítek) procent při začátku překladu. Např. texty menu jsou obvykle vždycky stejné :) Ale testovat se to musí i tak - nepřesnosti se vyskytnout můžou. Z pohledu překladu to ale ušetří práci.
Takže když něco smažou, máme to uloženo, a jestli to vrátí, zjistíme to a máme to zase přeloženo. Pokud to ale trošku změní - no, hold se to musí přeložit znovu, ale to se moc nestává.
 

Korlat

2. úroveň
Dárce portálu PH
72%
Příspěvků
39
Skóre reakcí
23
Bodů
178
Díky za informace. Hra bude pěkné monstrum. Podpora zaslána. :);)
 
Komentář

DarkhenCZ

Nováček
60%
Příspěvků
153
Skóre reakcí
52
Bodů
297
Velké je to, jak blázen to musím uznat a dokonce první hra za dlouhou dobu, kdy loadingy na SSD trvají dost dlouho. Jinak jsem spokojený cena spadla z 70 euro na 60 euro :) snad další rok to vydají. A taky trošku jinak začíná začátek po pádu té vesmírné lodi. Nevím zda jsem udělal něco špatně, ale hned na té pláži jsou dveře zamčené a tam je hrdinka a dle videí by měla být živá a přidat se do party, ale je mrtvá. Nevím dza to není bug, a nebo vliv nějaký na té lodi. Škoda, že jsem nehrál 1 a 2 díl, abych věděl, jak moc je to rozlišné kromě grafiky a tak.
Jo a docela jedna velká poznámka. V nastavení je vidět srovnání detailů, ale upřímně moc znát to není. Třeba low a very high skoro nepoznatelné.
 
Komentář

PredatorV

6. úroveň
Překladatel
Legenda PH
68%
Příspěvků
1.014
Skóre reakcí
1.035
Bodů
1.008
Není to vesmírná loď :D Je to "dimenzionální" - mezisférická.

Vlivů je tam mraky, někde jsi něco udělal jinak.

Spolu s 1 a 2 je to něco naprosto jiného... společný je jen svět.

Obrázky srovnání - souhlasím, taky jsem na to koukal - ve hře je rozdíl znatelný, ale obrázky o ničem. Asi tam mají nafocený jeden :D

A to načítání? Je jedno, jestli to máš na SSD, klasickém nebo např. RAMdisku. Trvá to tak, že i testerům tečou nervy. Snad to časem vyladí. Teď se pustili do ladění síťových připojení.
 
DarkhenCZ
DarkhenCZ komentoval
Dobře děkuji ti :) až začnu novou hru. tak zvolím jí nezabít, abych zjistil více o té hrdince, jak moc je důležitá či není v partě.
 

Top