Novinka 10. Hlášení o Baldurs Gate 3 - vydání 8. patche

1500x450 BG3 3.jpg

Po velmi dlouhé době je tady opět Hlášení o BG3 - u příležitosti dalšího, v pořadí již 8. velkého patche.

Opět po dlouhé době, ale přece - zase vyšel další velký patch pro Baldurs Gate 3, tentokrát s pořadovým číslem 8.
A je to opět macek, a zase větší než ten předchozí (i když tentokrát jen o chlup). Po stažení 35,5 GB se rozbalí na 102,8 GB - takže je jasné, že toho zase přináší a vylepšuje víc než dost.
A tentokrát to opravdu stojí za to.

Nejdříve se ale jako vždy podíváme na texty, které nás překladatele trápí nejvíce.
Přibylo 2.294 nových řádků, a 3.479 jich bylo změněno (některé až tak moc, že jsou brány jako nové - takže na překlad je aktuálně 2.456 řádků). Smazáno pak bylo 6.303 řádků.
----------------------------------------------------------

A co je tedy nového ve hře? Larian to "shrnul" na 19 stránek... ale my se zde seznámíme s těmi hlavními body.

- přidává novou hratelnou třídu - Barda.
Bard je typický kouzelník skrze popěvky a podmaňování mysli (zaříkadla či urážky). Výběrem hudebního nástroje (buben, loutna, flétna, lyra nebo housle) mění zaměření kouzel... podpora skupiny, posílení zbraní či zbroje atd. Bardi mají dvě podtřídy - Odvahu (zaměření na podporu týmu) a Znalosti (zaměření na urážky - oslabení - nepřítele).

- přidává novou hratelnou rasu - gnómy. Co se týče těchto lstivých temných skřítků, jsou silně spjati s přírodou, mluví se zvířaty, ovládají mentální útoky apod. Mají hned tři poddruhy (Lesní, Hlubinní a Skalní).

- hudební nástroje nejsou jen pro bardy - můžete si na ně zahrát bez ohledu na třídu a ovlivňovat i PC postavy.

- došlo ke "zrychlení" tahového boje tím, že UI sdružuje slabší jednotky do skupin (např. zvířata či gobliny) - čímž vytvoří "jednoho hráče" místo několika. Jednoduše se ti slabí semknout do skupinky a útočí současně jako jedna banda.

- byla přidána funkce "emocí" do videoscén. Postavy tak mají v obličejích emoční výrazy podle typu rozhovoru. A to se týká i pozadí - členů vaší skupiny a jejich reakcí.

- byla přidána funkce "Kill Cam" - pokud nějakého nepřítele kriticky zasáhnete či zabijete na dálku, bude to doprovázeno detailním přiblíženým záznamem.

- byla přidána funkce "detekce myšlenek" - schopnost odhalit, na co postava, s níž vedete rozhovor, ve skutečnosti myslí. Může vám to sice pomoci zmanipulovat postavu, ale nikdo nemá rád, když zjistí, že se mu hrabete v mysli, takže při odhalení očekávejte boj.

- byly přidány nové možnosti rozhovorů, jak se vymluvit z uvěznění - a některé i dost filozofické.

- postavy Galea a Willa se dočkaly úprav a vylepšení vzhledu.

- byly přidány nové účesy a jejich barvy a možnost přidání melíru (druhé barvy) či prošedivění. Současně jsou všechny účesy odemčeny pro všechny rasy a postavy (takže např. muž může mít ženský účes).

- byly přidány i nové barvy pleti.

- elfové získali nové animace pohybů - jsou ladnější a půvabnější a mají i nové bojové pózy.

- byly přidány "zakopané poklady" - stejně jako např. v DOSu můžete i zde (pokud máte všímavost) objevit podezřelé hromady, pod nimiž vykopete nějaký ten poklad. V prvním aktu je jich 30!

- došlo k předělání osvícení a stínování slunečních paprsků.

- došlo k vylepšení zvukového prostředí - dynamický zvuk vás více vtáhne do děje

- došlo k výraznému vylepšení síťových funkcí, v této první fázi ladění zejména pro stabilitu hry více hráčů s pomalým internetovým připojením.

---------------------------------------

V součansné chvíli máme rozpracován ještě projekt hry Deathloop, který jede pomaleji, ale už se připravuje testování.
Smutnější je, že i přes žádosti a zde projevovanou oblíbenost nad vznikem překladu - na tuto hru je z vašich řad zatím jen jeden jediný podporovatel.
 

Mir3c123

Dárce portálu PH
48%
Příspěvků
61
Skóre reakcí
14
Bodů
24
Smazáno pak bylo 6.303 řádků. Nestava sa ze pri vydani niektore texty vratia naspať ?
 
PredatorV
PredatorV komentoval
Jo jo, někdy vrátí všechny, někdy část... Skladujeme si všechno co jsme kdy přeložili, ze všech našich her (a i pár jiných od jiných týmů či jednotlivců) a to se dá porovnat - to je vždycky ten rychlý skok několika (až několika desítek) procent při začátku překladu. Např. texty menu jsou obvykle vždycky stejné :) Ale testovat se to musí i tak - nepřesnosti se vyskytnout můžou. Z pohledu překladu to ale ušetří práci.
Takže když něco smažou, máme to uloženo, a jestli to vrátí, zjistíme to a máme to zase přeloženo. Pokud to ale trošku změní - no, hold se to musí přeložit znovu, ale to se moc nestává.
 

Korlat

2. úroveň
Dárce portálu PH
76%
Příspěvků
43
Skóre reakcí
27
Bodů
188
Díky za informace. Hra bude pěkné monstrum. Podpora zaslána. :);)
 
Komentář

DarkhenCZ

Nováček
60%
Příspěvků
155
Skóre reakcí
58
Bodů
297
Velké je to, jak blázen to musím uznat a dokonce první hra za dlouhou dobu, kdy loadingy na SSD trvají dost dlouho. Jinak jsem spokojený cena spadla z 70 euro na 60 euro :) snad další rok to vydají. A taky trošku jinak začíná začátek po pádu té vesmírné lodi. Nevím zda jsem udělal něco špatně, ale hned na té pláži jsou dveře zamčené a tam je hrdinka a dle videí by měla být živá a přidat se do party, ale je mrtvá. Nevím dza to není bug, a nebo vliv nějaký na té lodi. Škoda, že jsem nehrál 1 a 2 díl, abych věděl, jak moc je to rozlišné kromě grafiky a tak.
Jo a docela jedna velká poznámka. V nastavení je vidět srovnání detailů, ale upřímně moc znát to není. Třeba low a very high skoro nepoznatelné.
 
Komentář

PredatorV

6. úroveň
Překladatel
Legenda PH
68%
Příspěvků
1.060
Skóre reakcí
1.112
Bodů
1.008
Není to vesmírná loď :D Je to "dimenzionální" - mezisférická.

Vlivů je tam mraky, někde jsi něco udělal jinak.

Spolu s 1 a 2 je to něco naprosto jiného... společný je jen svět.

Obrázky srovnání - souhlasím, taky jsem na to koukal - ve hře je rozdíl znatelný, ale obrázky o ničem. Asi tam mají nafocený jeden :D

A to načítání? Je jedno, jestli to máš na SSD, klasickém nebo např. RAMdisku. Trvá to tak, že i testerům tečou nervy. Snad to časem vyladí. Teď se pustili do ladění síťových připojení.
 
DarkhenCZ
DarkhenCZ komentoval
Dobře děkuji ti :) až začnu novou hru. tak zvolím jí nezabít, abych zjistil více o té hrdince, jak moc je důležitá či není v partě.
 

miloskob

Nováček
22%
Příspěvků
8
Skóre reakcí
4
Bodů
11
je mi z tejto hry smutno..to už mám taký pocit aloby sa vývojári hrali len tak so sebou, niečo pridáme,niečo uberieme,potom patch takmer vo velkosti hry a hra stále v nedohľadne..tímy,ktoré prekladajú hru sú len bábky v ich rukách...to,čo ste preložili, môžete zahodiť a prekladajte iné...radosť a očakávanie hry je už dávno preč a bohužiaľ toto sa stalo aj tímu farflame s assassinss valhalla...dve krásne hry a nič z toho...
 
Coffin Corner
Coffin Corner komentoval
Já nevím, ale Predátor v souhrnu patche píše o vylepšeních a ne o házení klacků pod nohy. Nejspíš proto, že chápe jaká jsou úskalí hry v předběžném přístupu, obzvláště u tak komplexního RPG jako je Baldurs Gate...
 

miloskob

Nováček
22%
Příspěvků
8
Skóre reakcí
4
Bodů
11
hra mi až veľmi nepríjemne pripomína Columbovu ženu..všetci o nej vedia ,ale nik ju nevidel (teda okrem prekadateľov...a tých mi je v podstate ľúto..možno za tú dobu mohla byť preložená iná hra
 
PredatorV
PredatorV komentoval
Přesně - udělali jsme za tu dobu dvě další hry, plus ještě Mód LongWar pro XCOM Vyvolené. Ti překladatelé, kteří zrovna nejedou na nějakém našem projektu, jsou aktivní jinde (pomáhají jiným týmům na hrách, které je berou víc apod.).
Ale na BG se čeká. Při tomto prosincovém patchi má být uvedeno "údajné" ;) datum vydání hry. A většina překladatelů počítá s tím, že jak se hra vydá, dojedou co mají jinde a vrhnou se na to (protože to přidá dva akty textů + příběhové postavy aj).

Jak vyjde patch, projedu soubor atd. a napíši - dle času asi až na víkend - nějaké další hlášení BG.
 

Top