• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Vyřešeno Změna pozadí stránky.

Vorsoth

Člen
Zdravím, rád bych věděl kde změním to bílé pozadí těch webových stránek překladyher, chci zpátky tmavou barvu jako to bylo předtím, tu bílou barvu musel vymyslet a navrhnout snad autista :D, trhá mi to oči a v nocí je to akorát na epileptický záchvat.
Děkuji za pochopení.

Vorsoth

Člen
Jo taky by mě zajímalo jak změním kolonku pomoc na vyřešeno, jaksi mi to nejde, předtím se na to dalo kliknout a změnit a teď na to nejde kliknout, dělám něco špatně???

Naposledy upraveno:

Pilda

Člen
Černý text na bílém pozadí se lépe čte, proto má většina stránek světlé pozadí a tmavý text. Tmavé pozadí je sice cool, ale nečte se to zrovna dvakrát nejlépe. Nemá to nic s autismem.

PredatorV

Překladatel
Člen
ono také asi záleží na tom, jak funguje lidské oko.
To vnímá objekty vůči okolnímu jasu. Takže tmavé na světlém. Prostě třeba strom před oblohou.
Na stejném principu logicky fungují i knihy. Ne, není to jen kvůli úspoře inkoustu. V Egyptě se razily na papyrus celé bloky a "barva" nehrála roli.
Domky se uvnitř malovaly jen bíle - nebylo to jen kvůli vápnění (dezinfekci), ale kvůli osvitu!
Dnes si každý maluje místnosti všemi možnými barvami a kolik je dneska barvoslepých nebo s poškozeným zrakem? Protože např. v modře vymalovaném pokoji nikdy nebude bílý list papíru bílý :D Oko potom ztrácí schopnost koordinovat barevný odstín. A zejména u dětí je to naprostý masakr!
A navíc je světlost místnosti snížená i na polovinu. Takže se používají žárovky i když není potřeba atd.

Oko je prostě stavěno tak, že vnímá černé na bílém. A potřebuje správné barvy.
Lidé mají neuvěřitelnou tendenci kvůli rádoby designu, módnímu "Free-COOL-INu" apod. zhovadilostem všechno měnit a zkoušet něco, co ještě nikdo nemá, aby byli odlišní... a výsledkem je, že jde populace do háje. Evoluce se změnila na deevoluci.

Pro noční režim je možná lepší číst to naopak, protože to tak nesvítí, ale od toho jsou "noční režimy".
Rozhodně to ale není pro oko přirozené!

PredatorV

Překladatel
Člen
Tak to bych na tyhle stránky snad ani nechodil.
Je to rozptylovačka pro oči jak nějaký stroboskop...

Možná jsem deevolučný, možná nemocný, ale navzdory všem fundovaným vysvětlením výše, že se mi čte lépe černé na bílém tomu tak prostě není... Ba dokonce až do té míry, že text, který černý na bílém přečtu jen s brýlemi (protože bez brýlí se mi "rozpíjí") přečtu bílý na tmavém bez brýlí a v pořádku....

Asi jsem zvláštní případ jako ten čmelák... Vědci vypočítali, že čmelák má příliš malou plochu křídel ke své hmotnosti a tedy, že nemůže létat... Čmelák to ovšem neví a tak si klidně létá...

kloudici

Člen
Možná jsem deevolučný, možná nemocný, ale navzdory všem fundovaným vysvětlením výše, že se mi čte lépe černé na bílém tomu tak prostě není... Ba dokonce až do té míry, že text, který černý na bílém přečtu jen s brýlemi (protože bez brýlí se mi "rozpíjí") přečtu bílý na tmavém bez brýlí a v pořádku....

Asi jsem zvláštní případ jako ten čmelák... Vědci vypočítali, že čmelák má příliš malou plochu křídel ke své hmotnosti a tedy, že nemůže létat... Čmelák to ovšem neví a tak si klidně létá...
Jsem na tom stejně, tmavý mi absolutně vyhovuje :)

PapuleX

Člen
Já jsem taky hrozně rád, že pár verzí zpátky přidal konečně Chrome do chrome:confused:/flags/ podporu tmavých režimů na všechny stránky. Sice se občas stane, že to úplně na některých stránkách nefunguje, ale jinak je to super. Aspoň mi to v noci nerozdrásá oči :D