• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Zdarma Tyranny, Pillars of eternity definitive EPIC

jajopajox

Člen
Na Epic store su tento tyden dve RPG zdarma

Barbar

Čestný člen
Cestina na Epic nepojede dle meho...duvod je ze hru rozhazuje nejspise jinak. A bohuzel nevím kdo by to spravit protoze ja Epic treba nemam a nechci ho.

Mayki

Překladatel
Člen
Byla by škoda překlad neupravit, tím že je teď hra zdarma na Epicu, určitě přiláká spoustu nových zájemců o hru a potažmo i o češtinu... ;)

Barbar

Čestný člen
Na rovinu ten překladatel už tu není těžko říci co se sním stalo. A ten tým se rozpadl a je rozprášen. takže jediná možnost je že někdo tohle vezme a udělá to ale moc bych na to nespoléhal.

remark3d

Člen
Tak jsem prisel na to, jakym zpusobem Cestinu upravit a zprovoznit i na Epic verzi. Je to trochu carovani a slozitejsi, ale funguje. Pokud jste jiz instalaci cestiny kamkoli na pc provedli, spustte v nainstalovane slozce "Uninstall" - (jinak vam pri instalaci balicek jiz znovu nenabidne moznost nastavit cestu). Pote spustte instalaci PillarsCZ.exe. Cestu zadejte spravne do hry, nicmene je treba jit hloubeji do slozky "win", tedy nastavte "..\Epic Games\PillarsOfEternity\win" (samozrejme do umisteni, kde instalujete Epic hry). Nyni je cestina nainstalovana korektne do zakladni hry a do vsech rozsireni. Bohuzel hra pote neakceptuje volbu cestiny, zkousel jsem i v registru, kam hra uklada nastaveni. Jedina moznost je nahradit nektery z moznych jazyku. Ja zvolil Polstinu, takze v kazde slozce "localized" je treba smazat slozku "pl" a slozku "cs" zmenit na "pl" \Epic Games\PillarsOfEternity\win\PillarsOfEternity_Data\data\localized. (Pozor v teto slozce je soubor language.xml, ktery nemente, pripadne si ho z polske verze nekam zatim odlozte v puvodni nezmenene verzi, z ni totiz nastaveni hry detekuji, ze ji ma pouzit)! Obdobne zmeny provedte i v expansion slozkach, tedy v "data_expansion1" az "data_expansion3". Pak ve vsech techto slozkach prepiste "language.xml", tim puvodnim polskym. No a to je vse, v nastaveni hry vyberte jazyk polstina (Polish) a hra se vam nacte kompletne v cestine. Game on! :) pripadne se da udelat obdobnym zpusobem cely balicek, ktery se nakopiruje a prepise puvodni polstinu, kdyby se procedura nekomu nedarila. Nemyslim ale, ze je to nejak extra slozite.

Naposledy upraveno:
Lokalizace se u EPICu nachází v jiném adresáři - např ..Epic Games\PillarsOfEternity\win\PillarsOfEternity_Data\ - tam se nachází lokalizace jak základní hry (data), tak DLC (data_expansion). Takže překlady zkopírujte tam. Zatím jsem to moc netestoval, jen co se začátku týče - každopádně já přepsal komplet polštinu. Pozor na soubor language.xml - buď tam nechte originál, nebo musíte změnit kódování.

Tommyx281

Prémiový člen
Člen
Koukám, že Poláky vážně nemá nikdo rád :D Jinak, moc děkuji za návod :) Základní hru mám i na steamu, ale datadisky jsem nekupoval a Epic verze obsahuje i datadisky, tak to po letech dohraju i s nimi.. :)

Tommyx281

Prémiový člen
Člen
Tomu říkám duch Baldur's Gate :) Zase po letech cítím, že jsem ve svém živlu :) Vážně nepochopím co vedlo Wizardy, že zpracováním BG3 pověřili neschopné Lariany, kteří neumí nic jiného než Divinity..

Barbar

Čestný člen
sto lidi sto chutí mně BG vyhovuje trojkové :) Ale Pillary jednička je moje srdcovka taky :(taky jsem přitesávání tam nechal par stovek hodin)

Tommyx281

Prémiový člen
Člen
O tom jsme se už bavili, pro mne Baldur's Gate skončil druhým dílem, tak jako Gothic, který skončil třetím dílem :) Beamdogu děkuji alespoň za spojnici v podobě Siege of Dragonspear, které se ještě neslo v duchu Baldur's Gate, ale to co stvořili Lariani je vzhledem i hratelností jen další Divnity.. :)

Tak jsem prisel na to, jakym zpusobem Cestinu upravit a zprovoznit i na Epic verzi. Je to trochu carovani a slozitejsi, ale funguje. Pokud jste jiz instalaci cestiny kamkoli na pc provedli, spustte v nainstalovane slozce "Uninstall" - (jinak vam pri instalaci balicek jiz znovu nenabidne moznost nastavit cestu). Pote spustte instalaci PillarsCZ.exe. Cestu zadejte spravne do hry, nicmene je treba jit hloubeji do slozky "win", tedy nastavte "..\Epic Games\PillarsOfEternity\win" (samozrejme do umisteni, kde instalujete Epic hry). Nyni je cestina nainstalovana korektne do zakladni hry a do vsech rozsireni. Bohuzel hra pote neakceptuje volbu cestiny, zkousel jsem i v registru, kam hra uklada nastaveni. Jedina moznost je nahradit nektery z moznych jazyku. Ja zvolil Polstinu, takze v kazde slozce "localized" je treba smazat slozku "pl" a slozku "cs" zmenit na "pl" \Epic Games\PillarsOfEternity\win\PillarsOfEternity_Data\data\localized. (Pozor v teto slozce je soubor language.xml, ktery nemente, pripadne si ho z polske verze nekam zatim odlozte v puvodni nezmenene verzi, z ni totiz nastaveni hry detekuji, ze ji ma pouzit)! Obdobne zmeny provedte i v expansion slozkach, tedy v "data_expansion1" az "data_expansion3". Pak ve vsech techto slozkach prepiste "language.xml", tim puvodnim polskym. No a to je vse, v nastaveni hry vyberte jazyk polstina (Polish) a hra se vam nacte kompletne v cestine. Game on! :) pripadne se da udelat obdobnym zpusobem cely balicek, ktery se nakopiruje a prepise puvodni polstinu, kdyby se procedura nekomu nedarila. Nemyslim ale, ze je to nejak extra slozite.
Moc děkuju :)

edorem

Člen
Ahoj vespolek, koukal jsem se na instalaci, a problém je pouze v souboru PillarsOfEternity\win\PillarsOfEternity_Data\data\localized\cs\language.xml. Kdovíproč je v instalačním balíčku v kódování UTF-16 (místo UTF-8), takže hra ho nedokáže načíst a tím pádem ani "nevidíte" Češtinu jako jazyk v nastavení. Pokud soubor nahradíte xml souborem v příloze, vše začne fungovat.

Postupně bych upravil i stránku překladu - dám tam upravený ZIP, který by měl fungovat, hodím tam návod na instalaci pro Epic (je tam trošku jiná struktura složek), a pokud se mi podaří spojit s Enkiduem, upravil bych i instalátor (ale to neslibuju a určitě to nebude hned).

Přílohy

Lyra

Člen
Ahoj, upravil jsem zatím ZIP soubor, který už teď stačí jen rozbalit do složky s hrou (na Epicu je to "../PillarsOfEternity/win/"), a pak vybrat v nastavení češtinu. Prosím někdo to ještě vyzkoušejte a dejte mi vědět, jestli je instalace OK (u mě fungovala).
funguje. dakujem