1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Novinka Začíná překlad akčního tahového RPG Hard West

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 5 Prosinec 2015.

1. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

Bylo tomu nedávno, kdy jsem seděl u piva s kamarádem a vzpomínali jsme na hraní starých dobrých Commandos, které byly svým pojetím, obtížností a opakovatelnou hratelností prvním zástupcem, jenž mě přivedl k hraní podobně situovaných her. Než jsem se vůbec dostal ke shánění Commandos někde na GOGu, narazil jsem náhodou na zmínku, že na Steamu vyšla 18. listopadu hra jménem Hard West. Nejspíš to byly právě odkazy na Jadged Alliance, Commandos a jiné, kdy mi tahle hra vyskočila ve vyhledávání.
    Byla na trhu krátce, takže jsem ji odložil stranou a čekal, až se objeví první recenze, a také jak se vyprofiluje hodnocení na Steamu.
    No a jak se zdá, hra se povedla. Není úplně dokonalá, ale co jsem tak koukal do posledních aktualizací, tvůrci ji pravidelně ladí, a to s pečlivým nasloucháním komunitě, takže perspektiva výraznějšího vyladění problematických prvků hry zde je. Ještě než jsem klikl na "přidat na seznam přání", prošel jsem náš portál, zda se hra nevyskytuje v některém z témat a ejhle!

Na našich stránkách byl založen profil hry a spustil se překlad!

Člen naší komunity Corvus společně s Apoliener se pustili do překladu, a již mají všechny texty k dispozici a podle všeho zveřejnění přišlo ve chvíli, kdy si již nějaký kus překladu zkusili udělat. Postup překladu tedy hlásí příjemných 15%.
    Je příjemné vidět, že jejich největší motivací je právě originalita hry a nezbývá než doufat, že jim jejich zaujetí vydrží. Vzhledem k tomu, že je to jejich první překlad a dělají jej z čisté vášně k hraní, nežádají nic jiného, než podporu komunity. Pokud Vás tedy hra zaujala a máte v plánu zahrát si ji v češtině, tak neváhejte a podpořte autory vlídným slovem podpory v profilu překladu hry.

Další vývoj budeme pro Vás sledovat a jakmile se objeví něco nového, dáme Vám vědet.

Pokud si chcete přečíst, jak hra dopadla v kritických očích našich přátel na Games.cz, můžete tak učinit v jejich článku zde.

No a na konec, koukám se Vaším směrem, her je mnoho, a jak vidíte, je to jen o odhodlání zkusit si něco nového. U nás máte možnost využít všech našich prostředků bez žádných postranních úmyslů, a stačí si tedy jen vybrat Váš projekt, ať je to vlastní překlad, nebo nabídnutí pomoci některému z týmů. Stačí se jen odhodlat a projít naše sekce jako jsou “Chci přeložit” nebo “Nabízím pomoc”, “Hledám pomoc”. Udělejte někomu radost a pomozte mu přinést herní zážitek v češtině!

• To se mi líbí To se mi líbí x 5
  2. Corvus

Corvus Člen

Díky, Leffi, za více než milé oznámení našeho překladu a přivítání na fóru! Věřím, že s výsledkem budou fanoušci (nejen) divokého západu spokojení. Gringo Apoliener a já jsme celou svou duší oddáni koltům, zavěšeným proklatě nízko a vysoko stojícímu polednímu slunci. Manitou buď s námi!

• To se mi líbí To se mi líbí x 5
  3. Duptcheck

Duptcheck Prémiový člen

Kluci, přeju hodně štěstí a těším se na výsledek!

4. Sem milovníkem tahových her a tahle vypadá zajímavě. Hodně zdaru s překladem a budu se těšit na váš úspěch

Sdílejte tuto stránku