• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
XCOM 2 - War of the Chosen

XCOM 2 - War of the Chosen Aktuální verze

Jak vidíte z přiložených obrázků tak hra funguje dobře. U prvního obrázku věnujte pozornost spodnímu řádku, místo nová hra je Dlouhá válka 2 a vpravo je aktivní CommunityHighlander.

XCOM 2_ War of the Chosen 13.08.2023 16_17_58.png
XCOM 2_ War of the Chosen 13.08.2023 16_19_13.png
 
Pokusal som sa nainstalovat cestinu a stale mi to neslo. Trvalo asi pol hodinu, kym som zistil preco. Pocas tychto pokusov som skusal instalovat aj alternativny launcher, aj mod "Long War of the Chosen" zo steam workshopu a opakovane cestunu a stale nic.
Uvadzam to tu pre tych, ktori by mali podobny problem.
Steam mam nainstalovany na disku D, a aj hru mam na D.
Konkretne struktura je:
D:\STEAM\
v nom su okrem ineho aj adresare:
D:\STEAM\steamapps - tu su hry aj workshop
D:\STEAM\steam - tu je cache a adresar games s ikonami.

Pocas instalacie som sa dostal do kroku, kedy bolo treba vybrat adresar steamu. Takze som cez tri bodky vybral D:\STEAM
Tlacidlom dalsi sa nainstalovala cestina, ktora ale nefungovala.
Potom som si vsimol, ze sa cestina nainstalovala v skutocnosti do D:\STEAM\steam, kde si vystovrila adresar steamapps a v nom dva dalsie adresare.

Cestinu sa mi podarilo naistalovat, ked som ako cielovy adresar vybral D:\
Jedine v tomto pripade to program nainstaloval na spravne miesto D:\STEAM\steamapps\...
 
Ahoj, zkoušel jsem snad všechno a čeština mi nefunguje. Mám origo verzi na steamu. Když nainstaluju češtinu podle návodu-nejde, zkoušel jsem i návod podle příspěvku výše-taky nic. Pak jsem si na disku vytvořil prázdnou složku s názvem steam, co ní češtinu nainstaloval a vzniklé složky Common a Worskshop překopíroval a nahradil soubory pravé složky se steamem,ale pořád mi po spuštění nabíhá menu v angličtině. Neví někdo, kde je zakopaný pes?
 
mám to stejné, čeština a vlastně ani módy nefungují, opravdu smutné, nic nejde jak má od toho nového launcheru
 
Tak edit. Podařilo se mi češtinu zprovoznit, ale musel jsem překopírovat všechny soubory v ní ručně. Pokud by to někomu pomohlo-vytvořil jsem si prázdnou složku steam, do které češtinu nainstaloval. Pak jsem takto vytvořené jednotlivé soubory z této instalace kopíroval do vybraných složek, kde je nainstalovaný steam. Původně jsem to zkoušel taky, ale zkopíroval jsem tam celou novou složku a z nějakého důvodu to nešlo. Tak jsem si všechny soubory/složky z instalace našel a ručně překopíroval a jede mi to.
 
Tak edit. Podařilo se mi češtinu zprovoznit, ale musel jsem překopírovat všechny soubory v ní ručně. Pokud by to někomu pomohlo-vytvořil jsem si prázdnou složku steam, do které češtinu nainstaloval. Pak jsem takto vytvořené jednotlivé soubory z této instalace kopíroval do vybraných složek, kde je nainstalovaný steam. Původně jsem to zkoušel taky, ale zkopíroval jsem tam celou novou složku a z nějakého důvodu to nešlo. Tak jsem si všechny soubory/složky z instalace našel a ručně překopíroval a jede mi to.

Jestli jsem to pochopil správně, tak se cílová složka musí dát o složku "výš" než se říká v návodu. Mě se čeština instalovala jen na vanilla soubory.
 
Jestli jsem to pochopil správně, tak se cílová složka musí dát o složku "výš" než se říká v návodu. Mě se čeština instalovala jen na vanilla soubory.
Zprovoznění češtiny i modů

1 ⏩ Češtinu nainstalujte normálně podle instrukcí v instalátoru na čistou hru, samozřejmě se správnou cestou ke hře
2 ⏩ Přejděte do následující složky ...SteamApps\common\XCOM 2\Binaries\Win64\Launcher ("ModLauncherWPF.exe" pravým tlačítkem myši vyberte možnost odeslat na plochu - vytvořit zástupce
3 ⏩ Na ploše klikněte pravým tlačítkem myši na novou ikonu zástupce a vyberte možnost Vlastnosti. Na konec řetězce přidejte následující text, aby vypadal jako níže: -noRedScreens -review (přesně podle obrázku) ⏬

Výstřižek2.PNG


4 ⏩ Steam musí být spuštěn, poklepáním na nového zástupce spustíte starý XCOM2/WOTC LAUNCHER.
5 ⏩ Vyberte své mody WOTC
6 ⏩ Po výběru modů spusťte hru.
7 ⏩ Pokud chcete, můžete nadále používat tento starý Launcher a neobtěžovat se s novým. Ale na základě toho, co předvedl 2K Games, může být odstraněn při jakékoli budoucí aktualizaci.

@PredatorV Ověřte prosím funkčnost i u ostatních a popřípadě dejte někam do návodu. Je to bez složité manipulace se soubory, nebo bez instalování Launcherů třetích stran 👍

U mě funguje naprosto bez problémů ⏬

Výstřižek.PNG
 
Naposledy upraveno:
Dle tohoto návodu spustím přesně tento launcher, můžu si konečně nastavit mody, ale hra se nespustí. Pokaždé se mi otevře minimalizované okno Xcomu war of the chosen, ale nespustí se,program neodpovídá

Edit:Tak jsem problém odstranil. Bylo to přidaným modem Long war 2. Když jsem ho odstranil, tak se hra rozběhla. Škoda, dle recenzí jsem se těšil, že si ji zahraju i s tímto modem.
 
Dle tohoto návodu spustím přesně tento launcher, můžu si konečně nastavit mody, ale hra se nespustí. Pokaždé se mi otevře minimalizované okno Xcomu war of the chosen, ale nespustí se,program neodpovídá

Edit:Tak jsem problém odstranil. Bylo to přidaným modem Long war 2. Když jsem ho odstranil, tak se hra rozběhla. Škoda, dle recenzí jsem se těšil, že si ji zahraju i s tímto modem.
Zkusil bych čistou instalaci a pak nastavit jen LW2
 
Když já bych chtěl všechny ty módy, když už si tu s tím lidi dali tu práci, abych si to mohl zahrát vše v češtině.
 
vyšla konečně nová aktualizace na LLong War of the Chosen Steam Workshop::Long War of the Chosen (workshop) LWoTC 1.1.0 changes (změny) , přehrál sem češtinu přes novou verzi a jede to v pohodě , jen je to zase česko-anglicky, nevím jestli je chyba u mě.

Dotaz zní:
  • jde to někomu kompletně v češtině s posledním aktualizací modu ?
  • jestli ne , jde to napravit jednoduše? určitě jsou v angličtině věci co přeložené byli....
  • samozřejmě sebeobětování původní předkladatelského teamu , bych považoval za zázrak :), ale jsou Vánoce...:)
 
vyšla konečně nová aktualizace na LLong War of the Chosen Steam Workshop::Long War of the Chosen (workshop) LWoTC 1.1.0 changes (změny) , přehrál sem češtinu přes novou verzi a jede to v pohodě , jen je to zase česko-anglicky, nevím jestli je chyba u mě.

Dotaz zní:
  • jde to někomu kompletně v češtině s posledním aktualizací modu ?
  • jestli ne , jde to napravit jednoduše? určitě jsou v angličtině věci co přeložené byli....
  • samozřejmě sebeobětování původní předkladatelského teamu , bych považoval za zázrak :), ale jsou Vánoce...:)
Bohuzial mam ten isty problem ako ty tiez je prelozena len cast, inak je zaujimave ze po takej dobe tam dali dalsi update....
 
Nevím jak a proč, ale poté co jsem tomu po půl roce dal zase šanci, mi hra funguje s češtinou i módy :D
 
Cau. Muze nekdo poradit prosim ? Koupil sem si hru v balicku Ultimate Collection a za boha nemuzu do toho narvat cestinu. Do zakladni hry ji dam,ale do WOTCH se nechce dostat. Ani kdyz to nakopiruju do slozky Steam
 
Cau. Muze nekdo poradit prosim ? Koupil sem si hru v balicku Ultimate Collection a za boha nemuzu do toho narvat cestinu. Do zakladni hry ji dam,ale do WOTCH se nechce dostat. Ani kdyz to nakopiruju do slozky Steam
Mám ten samý problém.
 
češtinu tam musíte narvat dle postupů zde v diskuzi zpětně!
Studio zdrbalo launcher - na ten se vykašlete. A jelikož už to nehodlají opravit (věnují se jiným hrám), museli zasáhnout fanoušci.
To se týká i módů...

Čeština po těchto úpravách fungovala... ale ani my se tím dál zabývat nebudeme. Tým skončil a doděláváme BG3.
Prostě použijte "alternativní postup" a CZ valí.
 
Vyzera to tak ze ten update bol len kozmeticky ked neovplyvnil cestinu a a mozem potvrdit ze po opatovnom prekopirovani a spusteni cez alternativny launcher funnguje hra aj cestina s modom LONG WAR bez problemov :)
 
Naposledy upraveno:
Podle popupu jsou v tom updatu například nové mise a další věci, které určitě přinesly dost textu.
 
Měl bych dotaz. Jelikož to tady končí, tak si stahuji do PC některé češtiny, které pak budou nedostupné.
Bude i čeština na XCOm 2 nedostupná, nebo přejdete na hernípřeklady, kde už je první díl?
 
Nemám problém s tím, aby si kdokoliv převedl naše překlady kamkoliv - budou-li k dispozici zdarma bez problémů a kliček...
 
Nemám problém s tím, aby si kdokoliv převedl naše překlady kamkoliv - budou-li k dispozici zdarma bez problémů a kliček...
To chápu. Mě jde jenom o to, zda tato čeština půjde někde stáhnout i po ukončení této stránky.
 
Back
Top