• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
X-COM 2

X-COM 2 Finální CZ i pro LW

Prosím o pomoc...cestu ke hře mám D:\SteamLibrary\steamapps\common\XCOM 2,ale ať dělám co dělám,tak tam tu češtinu nemůžu dostat :(
 
Tomkad-> Stačí si přečíst pokyny z hlavní strany:

Instalace češtiny:
Instalaci provádějte přímo do složky "Steam", v níž máte nainstalovanou hru, nikoliv až přímo do složky se hrou. Důvodem jsou módy, které jsou odděleny o několik úrovní výš.
 
jenom si chci upřesnit.

mám XCOM® 2 COLLECTION
XCOM® 2 Collection obsahuje cenami ověnčenou strategickou hru XCOM 2, rozšíření War of the Chosen a čtyři balíčky DLC (Resistance Warrior Pack, Anarchy’s Children, Alien Hunters, Shen’s Last Gift, Tactical Legacy Pack)

a po nainstalování češtiny mi launcher nabízí jenom xcom2 a hrát nikoliv, jak je to při originále výběr dole vlevo ikony xcom2 a xcom2 wotc.

tak se ptám je to špatně nainstalované nebo to tak je prostě kvůli češtině a až bude překlad wotc, tak to bude v pořádku a nebo to je, že se s tím ještě nepočítalo, že něco takovéto vydají (balíček a je jiný launcher) a prostě to blbne.
Já jsem to totiž asi tak nějak nepochopil.
dík za osvětu
 
[QUOTE="Jo...[/QUOTE]
Problém bude v tom balíčku anebo ve špatné instalaci (zkus znovu)

Mám základ + dodatečně jsem dostal WotC + anarchist + legacy pack a normálně se mi zobrazují možnost XCOM2 anebo XCOM2:WotC


Ale dle tvého komentáře soudím, že to nemáš přes Steam verzi.
 
No to zrovna je Steam verze, šoupli to tam teď do těch slev. (nekup slevu zadarmo 21 éček)
Ukazuje mi to jen když to dám do anglické verze...a jak jsem psal po nainstalování češtiny mi to už neukazuje.
 
Problém je v tom, že nečtete instrukce :D
Tučně, červeně a stejně...
--------------------------------------------------------------------------------------------------
POZOR! POZOR! POZOR! POZOR! POZOR!
Instalátor není pro verzi "War of the Chosen"! Toto je instalace JEN A POUZE pro Základní hru!
Překlad XCOM2 - War of the Chosen najdete v tématu dané hry.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Čeština je pro "Základní verzi" - jen a pouze pro ni! Pokud máte Chosen, nemůžete tuto češtinu instalovat!
Prostě vám to přepíše soubory a pak se vám nezobrazuje výběr her, protože u základní verze přece žádný výběr není, že? To dá rozum...
Čeština pro Základní hru zkrátka není určena pro majitele Chosenu...

Byla verze funkční pro tuto variantu (základ v CZ, chosen EN), ale kvůli dokončování jsme to už rozhodili a aktualizovali to jen pro základ.
Chosen se dodělává, a až bude, budete si ho moct zahrát taky... Bude mít svou vlastní češtinu, která počeští jak základní verzi, tak Chosen - bude to zase jen extra verze určená pro kompletní hru, nikoliv jen pro základ... Právě proto, že se liší soubory apod.
A už to moc dlouho trvat nebude :) Takže nenadávejte a vydržte.
 
já jsem si to myslel, jen jsem to chtěl upřesnit, že to tak je. Nikde totiž nebylo napsané jak pro blbce (třeba pro mě) viz výše. Takže jak jsem psal, až bude WOTC tak to bude vše ok.
Ale něco jsem našel...možná to je způsobeno tím, že jsem si nechal přes steam udělat integritu (smazána čeština),abych si vyzkoušel WOTC a potom jsme to opět nainstaloval a nebo to je způsobené tím, že jsem si smazal veškeré mody....viz obrázek a pod úkoly. Něco CZ něco EN
 

Přílohy

  • XCOM 2.png
    XCOM 2.png
    3,9 MB · Zobrazení: 46
A ještě jedna otázka. Viper je had, že a ani v Xcomu nemá nohy. A teď jsem měl misi (vedlejší) zabít krále Viprů a on unikl teleportem. Ale psalo mi to, jak je vpravo nahoře vždy osoba : Central tam mluví, že jsme ho nechali utéct.
lidi vážím si překladu a nechci do toho nějak šťourat, ale co leze nemůže nikdy utéct, ale uniknout.
Když si vzpomenu,jak mamba uštkla tu ženskou a novináři mluvili, že z domu utekla...no sami si to přeberte, zda je to to správné slovo.
 
hodně textů se ukládá i do savů, proto to máš pak dvojjazyčné...
Mohl bych na to mrknout (ale může to být univerzální text pro xy postav)... ale bez screnu - přesné struktury věty, to nedohledám...
 
Xcom2 jsem nehrál v angličtině, já češtinu odinstaloval z důvodu, abych si vyzkoušel WOTC (čekám jinak na češtinu,jak jinak (y) ). Ale může to taky dělat ty mody, jelikož jsem si řekl, že to dám čisté, žádné berličky. (Mě to nevadí, že to tam háže, když je chyba u mě, jen jsem na to upozornil, co kdyby to bylo něco jiného)

Takže stačí screen, kde je to vidět? Ok, tak se kouknu potom na save, jestli to tam budu mít a zahraju to znova, doufám, že ho nezabiji, to bych asi pokračoval dál :)
 
tak snad tohle pomůže a nebo mi to vyvrátíte, že je to blbost ;)

Ale je pravda, že on mluví, že neví co to je. Ale z obrazovky to je zřejmé, že to nemá nožičky :D
 

Přílohy

  • 1.png
    1.png
    4,8 MB · Zobrazení: 40
  • 2.png
    2.png
    4,7 MB · Zobrazení: 40
John9-> V tomto případě bych slovo UTÉCT u Vipera tak nehrotil, je tím lidově vyjádřeno, že prostě zdrhnul, uniknul, vzal do zaječích nebo prásknul do bot a je jedno, jestli má 0 nebo 100 nohou, či jestli má boty nebo je naboso. Mlíko ti taky uteče a nemá nohy ;)
 
Myslím si to samé co Vonter. Utéct mi připadá jako správné slovo a líbí se mi to.
Určitě bych to neřešil a nechal tak jak to je.
 
souhlasím s Vonterem. Utéct prostě znamená zdrhnout a pro nás je to logický. Nechal bych to tak jak to je
 
[QUOTE="Vo...[/QUOTE]
vždyť to nehrotím, je to váš překlad. Dodal bych super překlad. Jen jsem upozornil.
 
Já budu rád,když bude čeština a je mi celkem jedno,jestli bude Viper utíkat nebo zdrhat...:)
 
Ahoj všichni. Nevíte na co je v nastavení - hra - povolit kompresní mód?
 
[QUOTE="Ar...[/QUOTE]
A já už to dělám dva dny a ne a ne česky. Mám to na C/Xcom 2 a když to tam nainstaluji nic se neděje, stále EN. Někdo radil nainstalovat do jakékoli složky a pak zkopírovat do hry - taky nic. Asi to vzdám...
 
C/Xcom nemůže fungovat už jen kvůli rozhození složek. Jestli máš složku XCOM přímo na disku C, kam se ti asi tak dává Steam, Workshop apod?
Pak jedině nainstalovat jinam, ale nestačí jen zkopírovat, musíš do daných složek dát soubory, které tam patří...
Nechápu, proč instaluješ hru přímo na C, když to má být vnořeno 15 složek někde uvnitř, ale budiž - pak si ovšem musíš patřičně pohrát se soubory...
Co patří do XCOM dát do XCOM, co patří to Workshopu dát tam, kde ho máš naisntalovaný (Nejspíš klasicky ve Steamu?) - hold budeš muset procházet všechny složkky a podsložky a hledat jejich alternativy ve tvé verzi :(
 
Zdravim, mam problem s instalaci češtiny do hry....po instalaci do cilove zložky se mi čeština vubec nezobrazuje ani češky menu.
Prosim o pomoc s instalaci kam presne nebo-li postup jak češtinu spustit.
Cilovu zložku nemam ve složce STEAMu ale samostatne nainstalovanou protože hru mam stahlou ale ne prez STEAM.

Predem děkuji za pomoc.
 
I kdyby - stačilo by pořádně číst, je to psáno všude.
Neinstalovat do hry, ale do nadřazené složky... kvůli počeštění workshopu.
Takže ve tvém případě je logické, že si to nainstaluj kamkoliv chceš (třeba na plochu) a pak musíš přeházet soubory ručně. Daň za to, když někdo stahuje jinak... :) Ale na funkčnost to nemá vliv...
 
.zdravím ,prosím Vás funguje aj na GoG verziu?...ak ano ..kam /ako to nainštalovať...dakujem.
 
Funguje - Steam/GOG struktura je stejná. Měla by fungovat normální instalace, jen zadat cestu na složku dle toho, kde to je...
Pokud snad ne (různí lidé si to strkají různě), tak je potřeba zkoumat složky a kopírovat ručně...
 
[QUOTE="Pr...[/QUOTE]
dakujem..funguje...niekedy trvá človeku si všimnúť kde to je..ked má aj steam aj gog ..aj.....:)
 
Back
Top