• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net

X-COM 2 - diskuze

Ano, měl namysli aktualizaci překladu, to jest aktualizaci, které se říká aktualizace, to jest aktualizace, podle které zájemci o překlad poznají, že se s překladem něco děje, protože vše ostatní je editace a ta nemá vliv na nic a nikdy neměla a vidí jí pouze administrátoři a moderátoři.

Pro představu zde jsou vidět pravidelné aktualizace, ze kterých je hned patrné co se děje a kdy se to dělo.
https://prekladyher.eu/preklady/planet-coaster.314/updates

A jak již Prcek psal a jak je i vidět u překladu XCOM 2, poslední aktualizace proběhla 1.května 2016.
https://prekladyher.eu/preklady/x-com-2.122/updates
 
Ahoj, nevím kam do adresáře hry češtinu nainstalovat. Zkoušel jsem všechno možný a nic. Poradí někdo? Díky
 

Hrála jsem jenom základní hru s longwarem a pár módy a tak negativně to zas nevidím. Bugy to má, ale stávalo se mi jen, že někdy po dokončení mise se hra zasekla na cutscéně přistávání a bylo potřeba hru vypnout, načíst save a znovu odehrát poslední tah.

K bugům z recenzí:
- Viper (ten had) sice umí vojáka přitáhnout nebo plivat přes zdi, ale myslím si, že jen vizuálně - ve skutečnosti na vojáka má line of sight (jinak by nemohl vůbec zaútočit), takže voják pravděpodobně je u okna/dveří nebo za nízkou překážkou. S pliváním se dá poměrně snadno vypořádat, pokud nemáš vojáky blízko u sebe tak většinou dávají přednost střelbě před pliváním.
- Tahů na misi je opravdu málo, především pro longwar - ale není problém si to přenastsvit (přímo v souborech longwaru) a použít mod True Concealment (s ním se nezačnou odpočítávat tahy dokud nedojde ke zrušení concealmentu) ... V kombinaci s modem Tactical Suppressors se dá zabít všechny emzáky a zůstat celou dobu v concealmentu.
- Veterán není moc lepší než zelenáč - v základních vlastnostech nejspíš ano(hpčka, míření, obrana..), ale síla veteránů je ve schopnostech vytrénovaných v AWC nebo důstojnických schopnostech. Opět se s použitím modu dá přizpůsobit a schopnosti nebudou čistě náhodné, ale dají se vybrat.
- Zmršený systém náhody - To by nebyl X-com, kdyby 90% šance neměla miss. V závislosti na nastavení pak má voják po missu při další střelbě větší šanci na trefu.

Úplně do konce jsem to ještě nedohrála a jak je to s vanilla verzí nevím. Ale pro mě je X-com 2 s longwarem nejlepší hra tohohle žánru a je o hodně lepší než jednička. Systém infiltrace a concealmentu je geniální. Jen je potřeba si s tím trochu pohrát a použít několik módu a pár věcí si přenastavit podle vlastních potřeb, například již zmíněné tahy pro misi, ale i třeba body pro Avatar, protože hra na něj hodně tlačí a s LW není možné se mu hlavně ze začátku tak moc věnovat.
 
použít mod True Concealment (s ním se nezačnou odpočítávat tahy dokud nedojde ke zrušení concealmentu) ... V kombinaci s modem Tactical Suppressors se dá zabít všechny emzáky a zůstat celou dobu v concealmentu.
@Flu Díky, ale prosím o překlad do češtiny :)

Jak to čtu, tak je nutných asi tak 10 modů, aby to bylo rozumně hratelné :(.
 
@Flu Díky, ale prosím o překlad do češtiny :)

Jasný, psala jsem to dost narychlo, vysvětlím, počeštím (jakou terminilogii používá překlad netuším, hrála jsem to v originále):

- Většina misí se začíná ve stavu "utajení" (concealment) - v tu chvíli na tvoje vojáky nepřítel nijak nereaguje a dá se tak dostat k úkolu mise poměrně snadno. Pokud tě ale nepřítel zahlédne (vystřelíš po něm nebo se mu pohneš přímo před nosem) je stav "utajení" zrušený a dál hra probíhá normálně jako v prvním díle.
- Většina misí má taky omezený počet tahů, za který je potřeba ji splnit. Normálně se tahy počítají od začátku mise. Pokud použiješ mod "True Concealment" tak se tahy pro misi začnou odečítat až po tom, co je zrušen stav "utajení" = Můžeš si v klidu dát na čas, přesunout se na druhou stranu mapy, všechno si připravit a pak prvním útokem zrušit stav "utajení" a teprve tehdy se začne odpočítávat
- Mod "Tactical Suppressors" pak dává možnost ještě víc využívat stavu "utajení" - pokud má zbraň tlumič a výstřel emzáka zabije, nedojde k odhalení tvých vojáků (nezruší se "utajení") pouze se zvýší "podezření", že tam někde jsi. Kolik takových úspěšných výstřelů máš je omezené kvalitou tlumiče a úrovní "podezření". Navíc pokud zabiješ všechny emzáky ve skupině, změní se "podezření" na nula, protože nezbyl nikdo, kdo by podezření měl. (S jednou šťastnou kombinací naučených schopností snipera s nejlepším tlumičem jsem byla schopná zabít 10 emzáků aniž by vůbec měli tušení, že tam jsem - nikdy mi to nezrušilo "utajení").
 
Ja som prešiel celú hru bez jediného módu a aj bez longwaru a nemal som ani jeden problém s hrou možno ak mi 1x zamrzla počas celého hrania.
Tá hra je neskutočná a teraz si ju dám znova zo všetkým čo k tomu patrí myslím dodatočné DLC a aj čeština.
 
Dotaz. Už mi uběhl třetí měsíc ve hře a stále nemůžu zkoumat důstojníka adventu atd. Nehrál jsem to v AJ ten LW2 tak nevím zda je to jeho vlastnost či jak ale v kasárnách mám ukázano, že již 5 důstojníků mám
 
Vasek2015 - Ty máš v kasárnách 5 důstojníků? To je ale tvoje armáda :D Jestli máš prozkoumat "Důstojníka ADVENTu" - doporučuji více číst texty, protože máš "rozpitvat nepřítele" :D
To je ten rozdíl... Musíš chytit nepřátelského důstojníka a toho si Tygan podá na pitevně...

U Long Waru je nicméně posun z hlediska získávání materiálů a těl, takže doporučuji použít mód na extrakci těl - pak můžeš brát těla zabitých jako by to byli tví zranění - a budeš to mít hned...
 
Já mám podobný problém jako Vasek2015m omylem sem důstojníka rozpytval na díly, takže mi ted chybí na dokončení úkolu, bohužel mod na extrakci těl mi ho nezapočítal do inventáře. Hraju LW2.
Jinak děkuju za češtinu :)
 
ten mód by ho započítat normálně měl... když jich takhle odneseš např. 5 mrtvých z bojiště, tak máš 5 těl... a můžeš je rozložit nebo pitvat (pitvat jde vždy jen jednou, pak už je znáš a jdou jen rozebírat).

Na druhou stranu ve hře je hromada vojáků a jen někteří z nich jsou důstojníci. Možná jsi sesbíral obyčejné vojáky? Např. raketometčík, střelec apod. jsou pořád jen vojáci.
Musíš je hodit na záda, doběhnout na lokaci vyzvednutí a provést evakuaci i s nimi na zádech - pak se ti po skončení mise vypíše seznam, že jsi zachránil x těl toho a x těl toho atd...
 
Myšleno 5 důstojníků co jsem na misích zabil :D Jinak díky s tím přenášením mě to napadlo až potom taky. Přesně jak říká Suncicka. Taky jsem ho dal na náhradní díly :D uvidím tedy zda to pomůže
 
právě že sem vzal na 100% důstojníka, a i kdybych vzal jiného tak by mi to napsalo jiného, bohužel v seznamu žádné tělo napsané nebylo, a mise byla uspěšná
 
Úspěšná je, když splníš úkol...
Zkoušej dál - dalších pár misí a ber... možná chybka. Já měl pak tolik mrtvol, že jsem přestal sbírat a bral jen podle požadavků "vývoje" a jinak prodával.
 
Myšleno 5 důstojníků co jsem na misích zabil :D Jinak díky s tím přenášením mě to napadlo až potom taky. Přesně jak říká Suncicka. Taky jsem ho dal na náhradní díly :D uvidím tedy zda to pomůže

A splňuješ ostatní podmínky pro pitvu důstojníka? Hotový předchozí výzkum normálního vojáka Adventu + někde se myslím psalo, že je potřeba mít 2 vědce.
 
Back
Top