• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net

X-COM 2 - diskuze

Jinak hra vypadá vskutku krásně..na ultra s max vyhlazováním je to balada..jen ta HW optimalizace je děs..mám v podstatě tu nejvýkonnější mašinu co se dá momentálně poskládat a kompl dostává záhul...Většina lidi to asi ani nemůže hrát na plny detaily..což je škoda..za tohle by se měli vývojáři stydět,,,
mna stve ze to nepodporuje DSR od nvidie, AA je tam naprd a rad vy som to hral v nejakom podobnom rozliseni ako 4K
hmm no neviem ide to uplne v pohode, len na zaciatku ked nacita menu mam framedrop, co mas za stroj? ja i5 a gtx980, 24gb ram a 2560x1440
 
Barbare - No mě taky :) Ale moje 980ti valí na 80 stupních :D ..procák má teplotu 56 stupňů (i když je teda vytíženej z 20% - zvláštní) takový teploty zatím žádná hra neudělala :) a FPS často dropnou i na 45 fps Prostě cítím že je to náročnější hra..mě to v pohodě taky jede ...jen nevím jak se tahle hra může chovat na průměrné sestavě..tam to asi na ultra + AA nepojede svižně...

uprav si fan curve.. skratka teplotnu krivku ventilatoru. 80 je uz celkom dost.

inac sme trochu... dost OT. ospravedlnujem sa :)
 
Díky za češtinu ke hře! :) Případný drobnosti ke korekci chceš zaslat na email?
 
inac sme trochu... dost OT. ospravedlnujem sa :)

Tady to právě OT není, k těmto diskuzím a dotazům tato diskuze právě slouží, tohle není diskuze k překladu, ale obecně o všem, co se týká hry samotné. ;)
 
@Sierpe: Když jsem vkládáš (vkládáte) odkazy, tak prosím alespoň napiš, co se tam dá přečíst - nadpis apod.
 
Merhy, nebylo by mozne zverejnit nejakou tabulku, kde bude viditelny Skill/Vyzkum/Perk/Vylepseni v cestine i v anglictine?

Jedna se mi hlavne o nazvy, ktere jsou podstatne pro vyvoj, rozvoj postavy a vylepsovani zbrani. Napr. vyvojovy strom v cestine clovek tezko nekde najde. Pripadne doporucene buildy pro ruzne specializace a trochu se v tom ztracim.
 
To by to musel vymyslet z hlavy?
Jestli je něco takového v EN, dá se to přeložit... ale kreslit a vytvářet stromečky je na dlouho a vždycky můžeš něco zapomenout, poplést...

Pokud o něčem v EN víš, nahoď, a uvidí se...
 
K čemu je to třeba? :) Tak buildy si osahá hráč sám. :) Přeci jen je to hra, kde návod není třeba. ( je tam možnost přetrénování vojáka), zbraně získáš postupem ve hře a vždy platí, že nejnovější jsou nejlepší a co se týče vylepšení a perků(asi si myslel OBS), tak je přeci logické, že třeba k ostrostřelci je dobrý míření, k rangerovi pohyblivost a granátníkovi třeba životy( popř. vylepšení zbraně na nabití zdarma, jelikož má méně nábojů). Hlavně vždy máš na výběr ze dvou skillů po získané úrovni a tak si přečteš popis a vybereš si co si myslíš, že je pro tebe nejlepší ne ? V tom je krása strategie, že každý má rád něco jiného a jiný styl mu vyhovuje. :)



Jako pokud je nějaký vzor, jak psal Predator, tak lze uvažovat, ale sám to vymýšlet opravdu nehodlám to by byla piplačka jako blázen. :) A to si teď s mým časem nemohu dovolit. :)
 
Neslo mi o to vymyslet tech tree. To jsme si nerozumeli.

Predpokladam, ze preklad probihal pomoci prirazovani stringu EN=CZ, takze jsem spis myslel, jestli by se tyto nazvy daly nekam vykopirovat.

Ve workshopu je napr. mod, ktery pridava Tech tree primo do hry, ale ten je v eng.
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=630693520&searchtext=tech+tree

PDF verzi lze ziskat zde ... https://drive.google.com/folderview?id=0Bze24YskmJNeZHJRSEZGcXBKd0E&usp=drive_web

Chtel jsem ho tedy upravit do CZ, jenze to bych asi nebyl schopen dodrzet pouzitou terminologii.
 
Promiň, ale stále to já vidím jako zbytečnost, neboť stejně výzkum získáš ve hře, postupem ve hře a každý výzkum ti něco přinese. :) Tohle je i v originálu jen obyčejný výpis, který se ale neemuluje podle vylepšení na výzkumy atd. , takže stejně finální verzi času atd. uvidíš až při zobrazení v tvojí hře. Takže se ti omlouvám, ale já se do tohohle pouštět nebudu. :) Pokud někdo bude chtít, tak může, ale měl by se domluvit s tvůrcem módu aby to přidal rovnou do módu. :)
 
No, vsak jsem to chtel prave prelozit a pripadne autorovi poslat jako rozsireni.
 
JXP - Pokud to chceš přeložit ty sám, proč ne? Ale výše píšeš, že bys nebyl schopen dodržet terminologii, proč? Bez ní to pak nemá smysl...

Ta tabulka je docela drsná, ale obávám se, že by bylo nutné to každičké DLC předělávat :D
Ale jinak to asi vážně nemá smysl... Na co by to bylo potřeba? Ve hře nasbíráš dost krámů na to, abys udělal kompletně všechny možná vylepšení, která jdou :D
Nemusíš a také bys rozhodně neměl - vyvíjet jen jednu větev... a bez některých jiných z jiných oblastí vývoje se dál v jiném zase nedostaneš apod... to tam ani zakresleno není... Ono se prostě počítá s tím, že vyvíjíš postupně všechno tak, jak se ti to uvolňuje k dispozici... a strom je ti na nic, protože nijak neovlivníš, kdy to bude či nebude... Je to jen na tvém celkovém vývoji a sbírání věcí a kořistí. A nejsou tam započítána vylepšení...
Tenhle mod je tak zjevně pro ty "flákače", co nečtou texty ve hře... chtějí to jen prolítnout, zběsile proklikat a dohrát za hodinu... protože kdyby je četli, tak tohle prostě nepotřebují. A užili by si hru víc.

Můj názor - čeština je skvělá, čtěte texty a hru si vážně užijete... s touhle tabulkou rozhodně ne.
 
Ahoj lidi, obracim se na vas se svymi dvema problemy:

1.) Uz jsem na konci hry a stále mam v hlavnich ukolech dokoncit misi z mozku Kodexu a z nadoby z Blacksite a nikde tuto misi nevidim :(

2.) Mam jiz odemceny utok na projekt Avatar a když ho spustim, upravim si vojaky, shlednu video a po nem se mi zobrazi vojaci na rampe a tim to cele skonci. Nemohu se pohnout dal, zadna klavesa nefunguje mohu si jen hybat mysi. Zkousel jsem to i nechat byt jestli se to po chvili samo neprobere ale po pul hodine cekani jsem to nucene vypnul a zkusil znova ale nic. Hral jsem to celou dobu bez cheatu a zkusil jsem to i se zapnutou konzolou, se starou i novou verzi cestiny ale bez uspechu :(

Nevi nekdo cim to je a jak to odstranit?

Diky moc za pomoc.
 
Ahoj s tím opravdu nevím :) Musíš vyzkoumat jak mozek tak i nádobu (jak výzkum tak i ve stínové komoře) a pak by se ti měli zpřístupnit ty mise :) Jsou v glóbusu dole vpravo.
 
Čaf merhy, překlad je naprosto super i když jsem hrál jen krátce. Počkám až na další DLC :) Škoda, že si se nakonec nepřidal k nám na překlad Tales from The Borderlands, ale i tvuj novej projekt pro překlad Armády bude určitě super!!!

Držím palce do dalších překladú.
 
Naposledy upraveno:
Tě buh,
takže moc děkuju za překlad dost věcí mi upřesnil a vysvětlil. Ještě jsem to nedohrál, byť jsem u too strávil od vydání češtiny každej den, ale hrát to na nejtěžší taky neni zrovna cool a snažim se, aby mi nechcípali vojáci :D. Ale jinak všechna čest... čeština je super, ani jednou mi to nepadlo, bez sebemenších problémů. Opravdu moc děkuju a dlouhé době je zájem táty si zahrát něco jiného než civilizaci :D ^_^ takže děkuju na 2x páč budu mít i chvíli klid od práce na zahradě.
 
:D ta cesta tu byla, ale pak mé oko uvidělo přichájící předtermín zkoušek a řekl jsem si, že se ze mě stane hrdina a půjdu do bitvy s učením :D. Takže čím dřív to udělám tim budu mít čas do konce června a budu moct drtit ufáky ^_^ jinak zdá se někomu, že přesnost zbraní u sniperu je podstatně nižší? Mě přijde, že v xcom1, když jsme měl snipera tak to bylo tak hrozně jednoduchý, že jsem měl skupinu o 2 sniperech a zbytek rekruti. Tady si to teda vůbec nedovolim, protože se mi kolikrát stane, že i když mám vylepšené míření tak stejně nedosáhnu 90+% (pokud cíl není kryt to je jasná 100%).

A pak mám další otázku... máte raději tento styl tahu nebo raději jste měli čas jako to bylo u historického XCOMu, který se hral na 486tce ^_^?
 
No já mám rád tuhle strategii tahů :) A jinak je to v tomto díle lépe dělané na tým o všech specializacích ( granátník na kryty a sniper na zabíjení) :) Je to lepší, protože využiješ všechny. :)
 
Takže dohráno :D trochu jsem od pátku poneerdil a musím říct, že mám občas blik cvak příjem.... říkám si "Ty jo a v xcomu mohl být týpek s psionickyma schopnostma a tady jako do kosočtverce neni?!" :D ofc, že jsem si všiml v poslední den před útokem na Avatar, že mám 1 místnost volnou a že můžu postavit psio laboratoř :D vůůůůůůbec mi to nebylo divny celou hru :D, ale to, že si paňáčky barvím a upravuju to je věc vedlejší ^_^ no nic. O důvod víc začít to hrát znovu :D
 
Back
Top