• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Warcraft III - Reforged překlad

Stav
Nelze odpovídat na toto téma.
Zdravím všechny,

s kamarádem překládáme tuhle hru kompletně do češtiny. V pátek vydal beta překlad, který obsahuje zatím „pouze“ český dabing bez českých textů. Texty a zvuky jsme vyextrahovali pomocí programu CascView, které jsme pak nahradili a doplnili z extrahovaných souborů z verze 1.27 (poslední patch s oficiální českou podporou). Nahrazené soubory se poté zkopírují do složky s nainstalovanou hrou. Je třeba potom upravit registry, aby hra ty soubory nepřepsala. Narazili jsme ale na problém: překlad textů v misích kampaně (načítací obrazovky, texty v konverzacích a zadání úkolů).
Texty v mapě jsou spjaty z mapou - musí se tedy otevřít ve World Editoru a tam je třeba je přepsat. Texty (strings) máme opět vyextrahované ze starší verze, takže je tam stačí zkopírovat. Když dáme mapu otestovat, tak je vše v češtině. Problém je, že když mapu uložíme a zkopírujeme do adresáře s nainstalovanou hrou (máme tam i české zvuky a ty fungujou), tak se to v češtině přes kampaň prostě nenačte. Maximálně se to načte přes Custom Games, když dáme mapu do složky Maps (v dokumentech). A nemůžeme přijít na to, jak hru přinutit, aby se ty mapy načetly normálně přes kampaň.
Když jsem zkoušel překlad na starší verzi 1.29, která ještě podporovala MPQ soubory, tak stačilo vytvořit složku Maps (v adresáři s nainstalovanou hrou), v ní složku Campaign a tam všechny upravené mapy zkopírovat. Hra je potom normálně načetla přes kampaň a vše fungovalo. V Reforged verzi (1.32) ovšem vůbec netušíme, jak ty mapy nahradit. A jestli na to nepřijdeme, tak ten překlad nikdy nebude kompletní...
Netušíte náhodou někdo, jak hru přimět, aby ty mapy načetla, případně kam ty mapy zkopírovat?
Předem děkujeme.

S pozdravem

Lord Mazour

Přílohy

Nejhorší hru roku si teda představuji teda jinak. Ano, čekal jsem od toho mnohem víc a Blizzard to v některých ohledech možná trochu odfákl. Ale dávat tomu až tak nízká hodnocení je podle mně nesmysl...

GARUSS

Člen
Možná trochu odflákl to ako vážne? Všade kde sa pozriem sú iba sťažnosti sťažnosti zavádzanie klamanie a sľuby nič iné ja nevidím a očividne 90% ostatných to vidia stejne. A aby sme mali prehlad akú drzosť majú tak napríklad: Blizz banuje užívateľov za pomoc ako postupovať pri refunde
https://mp1st.com/news/blizzard-ban...elping-people-with-warcraft-3-reforged-refund
Alebo
Alebo aj tí čo nemajú túto úžasnú verziu musia stiahnuť nový launcher client zo všetkým čo je cca cez 30GB

Máš pravdu. Pořád si to ale nezaslouží až tak nízké hodnocení... Klasická řetězová reakce. Na světe je mnoho jiných her, které si takové hodnocení vážně zaslouží.

Apoliener

Junior Moderátor
Tým překladyher.eu
Mě skoro přijde, že hodně problémů je způsobeno tím, jak se snaží používat moderní ochrany proti cracknutí a pak to takhle dopadá. Nemusí to být nutně jen Denuvo, ale i třeba jen ten herní klient, ať už je to Rockstar nebo Blizzard z důvodu toho, aby i offline hry byly neustále připojeny a zatížené během hraní. Ve finále tyto věci mohou mít i přímý vliv na výkon a nejspíš i třeba na pády a další problémy. U těchto her je v dnešní době zpravidla lepší si hru stáhnout z warezu i přesto, že si jí člověk zakoupí.

Tímto přímo nehodnotím kvality Warcraft 3 Reforged, pro mě svým způsobem hra ztrácí určité kouzlo, když se předělá takhle hodně. Stačila by optimalizace pro moderní systémy a počítače z mého pohledu. A nepatří to sem, ale za mě třeba Commandos 2 Remaster by byl mnohem lepší kandidát na nejhorší hru roku :) (cenzurovat ve hře z 2. světové nacistické symboly mi přijde opravdu směšné).

Už jsme na to přišli, takže na tom makáme. Ale ještě to dá docela dost práce, než to pořádně otestujeme. Dnes navíc vyšel nový patch, tak jsme zvědaví, jak na to čeština zareaguje.

Pokys

Člen
Ahoj, dnes jsem hru pustil po delší době, kdy jsem si užíval český dabing od Vás i v Reforged a bohužel dabing již nejde. Bude se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Ahoj, s kamarádem jsme si od toho projektu dali na delší dobu pauzu, protože každý máme určité povinnosti. Ale mohu mu zkusit napsat a uvidíme, co se dá dělat.

Pokys

Člen
Super, dej vědět, jestli to vůbec ještě půjde. Možná něco dělám špatně (ale dělám to stejně jako předtím), avščak český dabing už nešlape :(

Tak jsem si stáhnul nejnovější patch a máš pravdu, nic už nefunguje. Zkusím se na to podívat, ale nic ti neslibuju a taky nedokážu odhadnout, kdy to udělám. Mám teď toho ve svém volném čase dost, ale pokusím si na to najít čas.

Tak popravdě nevím, co s tím. Blizzard musel změnit něco v rozpoznávání souborů. Tohle by chtělo nějakého programátora.

Pokys

Člen
Hmm, tak to máme asi smolíka... A to to vypadalo tak nadějně :(. Ale třeba se tu někdo najde a zkusí na to kouknout, nicméně moc už tomu nedávám...

Pokys

Člen
Tak jsem to teď tedy také zkusil, přehrál jsem to vše do složky _retail_ a máš pravdu, vše pořád frčí! Moc děkuji! Hned je to příjemnější. Sice mi Angličtina už tolik problém nedělá, jako v době vydání původní verze, ale je to taková srdcovka, že mě to s ní o dost více baví!

Stav
Nelze odpovídat na toto téma.