• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Novinka 

Vyjasnění situace kolem překladu D:OS EE

Jak jste si jistě všichni všimli, došlo k očekávanému vydání Divinity: Original Sin - Enhanced Edition.

Někteří si možná také všimli, že v prvních hodinách byla přítomna i čeština, o které jsme však tvrdili, že v době vydání přítomna nebude.
Někdo si toho možná nevšiml na Steamu, ale na warezu, kde je rovněž jakási čeština přítomna.

Tak bychom to teď rádi uvedli na pravou míru.

Jak jsme upozorňovali, tak DOS-EE vyšlo mnohem dříve, než bylo plánováno a všichni, jak tvůrci hry, tak i překladatelé se najednou ocitli na vcelku hektické vlně sletu událostí, která způsobila, že docházelo k omylům na obou stranách.

Poslední je však na straně Larianu, který nechtěně uvolnil hru se všemi překlady i přes upozornění, že jsme nemohli testovat, a že si nepřejeme, aby jako taková byla uvolněna. No, stalo se. Larian jsme na tento přehmat promptně upozornili, oni chybu okamžitě napravili a češtinu stáhli z oběhu
Vzhledem k rychlým činům Larianu však navíc nechtěně odstranili i překlad z původní starší D:oops:S 1.
O vrácení tohoto překladu se jedná a snad bude rovnou nahrána i novější a aktuálnější verze.

Jak je však zvykem, na paty nám v těsném závěsu šlape warezová komunita, které tento omyl neunikl, a šíří tak DOS-EE včetně české lokalizace.

Je tedy na místě Vás varovat, že pokud se jakýmkoliv způsobem k takové češtině dostanete, tak je to za A) nelegální a za B) (což je mnohem smutnější) se připravíte o ten správný požitek ze hry, protože čeština není ani ve stavu alfy.

Jak se nafoukla hra obsahem, nafoukly se i texty a věřte, že je tam ještě mnoho a mnoho k opravování.
Texty jsou pouze hrubým překladem bez kontextů, a tudíž i bez korekcí.
Chybou Larianu jsou navíc některé řádky zpřeházeny (a tudíž se místy zobrazují nesmyslné texty), a současně došlo ke ztrátě některých přeložených CZ řádků a narazit se tam tak dá i na "nepřeložené" texty.
Testování jede na plné obrátky, jeho postup můžete sledovat na našem portálu v profilu hry, a pokud bude nedostatek testerů, pak se jistě PredatorV touto cestou obrátí i na Vaše řady, kdyby měl někdo zájem pomoci zrychlit proces testování.

Neberte prosím tyto řádky nijak osobně a věřte, že toto varování vydáváme v dobré vůli a snaze ušetřit Vás mylného dojmu, který byste s hraním této češtiny mohli získat. Chceme po těch měsících práce prostě vydat něco, na co budeme pyšní.

Proto prosíme, sdílejte tyto řádky všem, o kom byste snad věděli, že už češtinu mají, aby i oni byli uvedeni do obrazu a pochopili, že překlad není zdaleka dokončen a jeho používání i sdílení tak kromě nelegality kazí pověst překladatelského týmu, a současně výrazně zhoršuje požitek ze hry ostatním hráčům.
 
Top