• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Soutěž 

Vyhodnocení velké soutěže s Divinity: OS

Celý minulý týden, jsme soutěžili s překladatelským týmem COTT, který do soutěže vložil krásné ceny s tématikou RPG Divinity: Original Sin a vymyslel si pro Vás všechny sérii otázek, které postupně prověřily nejednoho fanouška žánru.

Než budete pokračovat, tak vezměte prosím v potaz, že souhrn a vůbec celá soutěž obsahuje spoilery, které by Vám mohly zkazit požitek ze hry v případě, že jste Divinity: Original Sin nehráli, tedy budete-li pokračovat ve čtení, činíte tak na vlastní nebezpečí!

Už když jsem sepisoval úvodní podmínky, tak jsem jemně naznačil, že se nejedná o soutěž na čas a že je třeba si otázky důkladně přečíst a až následně odpovědět. Má rada nebyla marná a tak se spousta z Vás podílela na první polovině soutěže vcelku bez úhony. Nicméně i přes tuto radu, postupně se stoupající obtížností otázek klesal i počet soutěžících a správných odpovědí.

Než se dostanu ke konečné bilanci, tak si pojďme shrnout, jak zněly jednotlivé otázky, jak jste odpovídali a na co jste se nechali nachytat.

Otázka 1:

Správná odpověď: 1996

První a vstupní otázka byla vcelku jednoduchá a měla prostý cíl, přivést do hry co možná nejvíce soutěžících. No a to se také povedlo.

Otázka 2:

Správná odpověď: PredatorV
Druhá otázka měla trochu prověřit Vaši znalost týmu COTT a zda víte, kdo je hlavním vedoucím týmu, který pracuje na překladu do češtiny.
Kvůli špatné odpovědi nevypadl nikdo, tedy kromě těch, kteří nejspíše zapomněli odpovědět :).

Otázka 3:

Správná odpověď: Divine Divinity
Třetí otázka už začínala lehce uvádět do tématu, ale zároveň i trochu představila práci týmu COTT, který se za dobu své existence nevěnuje jenom překladu Divinity: OS, ale mnoha dalších her z této rozsáhle série.
Některé z Vás otázka navedla ke správné odpovědi, ale bohužel byly i tací, kteří typovali Divinity: Dragon Commander, kde měli pravdu jen z části.
Ano, tým COTT na tuto hru češtinu dělal a dělal ji dodatečně v rámci překladu všech her ze série Divinity. Byl to ale původní překlad, nikoli oprava staršího překladu po předchůdci.

Otázka 4:

Správná odpověď:
Během ztroskotání lodi přišel o diamantový náhrdelník, kterým chtěl svést kočku cysealského starosty, kterou miluje.
Plynule jsme přešli do hry a zde se již začínalo téma točit kolem událostí ze hry.
Kromě dalšího úbytku lidí, kteří se vůbec nezúčastnili, však tato otázka zmátla pouze jediného odpovídajícího, který si tipl kouzelnou formuli a vypadl tedy špatnou odpovědí.

Otázka 5:

Správná odpověď: Icara
Toto byla první vskutku vyřazovací otázka, protože se odkazovala na záhadné události kolem smrti radního Jakea, která nebyla tak úplně jasnou, jak si někteří mohli myslet.
Podezřelých bylo mnoho, ale jediná Icara byla skutečným důvodem smrti radního, když z něj vysála životní energii a vložila ji do svého milého Zandalora, který díky tomu přežil smrt z rukou očarovaného Jakea, který ji zapříčinil pod tíhou kletby.

Otázka 6:

Správná odpověď: Krab Klepeťák
Předposlední otázka měla být spíše oddychovou, poněvadž se odkazuje na situaci, s níž se hráč setká hned z počátku hry. I tak pár soutěžících zaskočila.

Otázka 7:

Správná odpověď:
Démon Trif přesvědčil bohyni Astarte, že strážci potřebují pomoci a ta, ač s dobrým úmyslem, rozptýlila strážce a truhlu otevřela.
Poslední, a dle mého nejzákeřnější otázka, zredukovala finalisty a upřímně se není čemu divit. Snažil jsem se opravdu si maximálně pohrát se slovíčky, aby už tak složitá otázka na sebe příliš neupozorňovala. A zadařilo se!
Z patnácti odpovídajících se nám vyklubalo devět finalistů, kteří postoupili do závěrečného slosování.

Jedná se o devět šťastlivců, kteří vystupují pod nicky:

• R4ynor
  • mario1985
  • Marthy
  • Odstranen
  • InvisibleBaker
  • zdas
  • MarekM
  • feldmarsalek
  • Kinxli

a kteří splnili všechny podmínky soutěže.

Slosování proběhlo pomocí webu random.org a výherci jsou následující:
1. místo
IvisibleBaker

2. místo
Kinxli

3. místo
Odstranen

4.místo
mario1985

Všem gratuluji!
O jaké ceny se hrálo, se můžete podívat v soutěžním článku.

Celkové umístění finalistů:

Výherci budou kontaktováni na e-mailové adrese, kterou uvedli v první otázce, kde budou požádáni o informace potřebné k doručení výher, které jim zašle osobně vedoucí týmu COTT - PredatorV.

Velké díky patří PredatoroviV a Barbarovi, kteří poskytli jak otázky, tak ceny. Bez nich by se taková soutěž nikdy neuskutečnila.
Děkuji za jejich čas a pomoc.

Co říci na závěr? Děkuji všem, kteří se zúčastnili a doufám, že jste si soutěž maximálně užili. Bylo to dlouhé a napínavé až do konce. Můžeme doufat, že si zase brzy zasoutěžíme o nějaké další, zajímavé ceny.

Naposledy upraveno:
Letitý konzument češtin, který se nachomejtl ke vzniku projektu portálu zaměřeného na podporu amatérských překladatelů a nabídl své služby jako příležitostný pisatel novinek kolem aktuálně probíhajících projektů. No a s železnou nepravidelností...
Zobrazit další 233 novinky

Leffi

Redaktor Novinek & Streamer
Tým překladyher.eu
Neprošel jsi finální kontrolou emailu, kdy podmínkou bylo, že použiješ stejný email, který jsi použil při registraci zde.

Aramon

Člen
Nazdar. Nerozumiem tej finálnej kontrole e-mailu. Pri prvej otázke som mail zadal, v ostatných prípadoch po mne formulár jeho zadanie nevyžadoval. Preto som dával len nick, ktorý tu používam. Odpovede som mal všetky správne.

UnholyU

Člen
Aha ja blb vse dobre odpovedel a dal blbe email o to vic me mrzi ze jsem vse mel dobre to je tak jak ma sto ruznych prihlaseni na ruzne weby

Naposledy upraveno:

Leffi

Tým překladyher.eu
@Aramon ty jsi ve finále kontrolovaný nebyl, protože ti chyběla druhá odpověď. Tedy jsi neměl plný počet odpovědí.

Aramon

Člen
@Leffi :( Tak neviem. Určite som si bol istý, že som ju posielal. Pravdepodobne z počítača v práci.
Ale no čo už. Skúsim šťastie nabudúce. ;) V každom prípade vďaka za zaujímavú súťaž.

Leffi

Tým překladyher.eu
@Aramon bohužel, také mě to překvapilo a na to konto jsem to opravdu důkladně kontroloval, ale ta jedna ti bohužel opravdu chyběla.

Děkuji za skvělou soutěž! A za úžasnou cenu mám velikou radost!! :) také gratuluji ostatním výhercům ke krásným cenám! :) mail už jsem odeslal a teď se budu těšit na balíček a další super soutěž ;)

O

Odstranen

Návštěvník
Taky všem výhercům gratuluji a těším se na další výhru :D