• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Novinka 

Volcanoids - Český steampunk na vulkanickém ostrově

Zatím co já jsem před pár dny objevil Ameriku, jistě už se najdou mnozí, kteří nový počin od malého českého studia postřehli a pokud ne, pak vítejte na palubě!

Volcanoids bude přežívací steampunkové dobrodružství, které vyvíjí malé české studio Volcanoid, vedené zkušeným matadorem Tomášem Rampasem, který pracoval jako hlavní grafik na hrách Space Engeneers a Medievel Engeneers a ze stejných her s ním přišel i programátor Ondřej Petržilka. Bratr, Richard Rampas se pak týmu stará o zatím malou komunitu a komunikaci, prezentaci, na sociálních sítích.

Hra je v současné chvíli v pre-alfa fázi, kdy se klíče různými slosovačkami dostávají do rukou pár vyvolených jednou týdně, ale pokud vše půjde podle plánu, už v Lednu 2019 se hra na Steamu dostane do fáze předběžného přístupu.

Co se zatím o hře ví?

Jak jsem zmínil v úvodu, bude se jednat o steampunkové dobrodružství, které vás v základu provede příběhem zasazeným na, v současné chvíli anonymní, ostrov, pro jeho jméno hlasuje komunita fanoušků na Discordu, v jehož centru se bude nacházet zlověstná, erupce plodící, sopka.

Sopka by nejspíše dala obyvatelům ostrova pokoj, ale bohužel energii, kterou při erupci sopka produkuje, využívají zlověstní roboti nazývaní COGové, kteří se pomocí získané energie udržují v chodu a z okolí lávových jezírek, která vzniknou krátce po erupci zase získávají materiály potřebné pro další produkci bratrů COGů a dalších manufaktur určených pro produkci, těžbu a hlavně pak údržbu hlavní centrály, kterou mají právě uprostřed zmíněné sopky. Jméno vulkánu je mimochodem také předmětem hlasování komunity na Discordu.

Budete mít k dispozici mobilní vrtací soupravu, která se stane vaší základnou, únikovým modulem i rafinerií současně. S pomocí ní, respektive díky její schopnosti rychle se zavrtat a přesouvat pod zemí, se totiž bude unikat před erupcemi sopky, které jsou COGy spuštěny co 15 minut. budete si ji upravovat, abyste zde zpracovali natěžené materiálu a budete ji vybavovat, abyste si vylepšili její obranyschopnost. Jak bude velká, do jaké míry rozšiřitelná, ukáže další vývoj, případně lednový předběžný přístup, ale už teď je toho požehnaně.

Zatím co ze začátku se bude jednat o víceméně singlový zážitek, v průběhu vývoje by mělo dojít i na kompetitivní složku hry, kdy se počítá s kooperací a PVP.

No, to je všechno hrozně pěkný, ale proč o tom píšeš sem?

Jaaasně, no tušíte správně. Nová hra, od malého českého studia, která brzy začne žít veřejným životem, mě osobně zaujala velice, ale nejvíce ze všeho, jsem se začal zajímat, jak to bude s podporou českého jazyka. Mezi zmíněnými podporovanými jazyky se v současné chvíli vyskytuje zmínka pouze anglické mutaci a nebylo by poprvé co by u toho i zůstalo.
Jak se říká, líná huba, holé neštěstí, takže jsem zavítal na Discord vývojářů, kde jsem narazil přímo na nejpovolanějšího, samotného Tomáše Rampase, který podporu lokalizací, hlavně pak té české, potvrdil. Je jasné, že během vývoje se lokalizací přímo zabývat nebudou, neb se spousta věcí může změnit, takže by šlo o hodně přepisování, ale jak se bude blížit finále, začne se řešit i toto.

Mám velkou radost. Hra se veze na vlně dnes tolik oblíbeného žánru, který si každý jistě užije po svém. Mnohdy se setkávám s tím, že jsou hráči, kteří takové hry nehrají, neb se mají v záplavě surovin a postupů problém zorientovat. Tady je velká pravděpodobnost, že si hru užijeme všichni, takže je se na co těšit.

Sledovat vývoj můžete na:

Facebooku - https://www.facebook.com/Volcanoids/
Twitteru - https://twitter.com/volcanoids
Youtube - https://www.youtube.com/channel/UCib-25pVuidX_wFyRrhXMBQ/featured
Discordu - https://discord.gg/volcanoids
Roadmapa - https://trello.com/b/xsj3vAs1/volcanoids-feature-roadmap
Steamu -

Co na hru říkáte? Znáte ji? Těšíte se na ni? Jsou vám známi podobné, budoucí, české projekty a víte jestli myslí i na naši rodnou řeč? Pověz nám to v diskuzi.

Oznamovací trailer:
 
Naposledy upraveno:

Rhaegar

Člen
No vezmu to krátce.
1)Jsem rád, že se vyvíjí další česká hra. Rád bych se jednou dožil doby kdy české hry budou podporovány státem jakožto kultura a čeští vývojáři budou známí stejně jako naši polští sousedi.
2)Super, že jsou autoři milosrdní. Protože co si budeme povídat u nás za tu hru netrhnou tolik aby se to reálně vyplatilo přeložit takže je to akt dobré vůle.
 

Leffi

Just another streamer
Tým překladyher.eu
V pravidelně probíhající loterii, kterou spustili vývojáři na Discordu se mi podařilo získat klíč k pre-aplfa verzi hry, takže se dnes večer, v cca 20:30, půjdu podívat přímo do hry. Pokud tě novinka zaujala a chceš vidět, jak hra vypadá v běhu, zajdi na můj Twitch kanál (příp. Youtube), kde se to dnes večer odehraje.
 

Bauglit

Člen
Česká hra a nebude mít češtinu? Nechápu to překládání. Snad čeština by měla být standard a až pak překlad do aj, kvůli prodeji v zahraničí.
 

Milhousek

Čestný člen
Člen
@Bauglit Bohužel peníze (výdělek) je přednější a tím pádem se hry dělají rovnou v angličtině kvůli většínu rozsahu. Přece jen např. takový Zaklínač, kdyby by pouze v polštině, tak není tk globálně hraný jako v té ngličtině.
 

Bauglit

Člen
[QUOTE="Mi...[/QUOTE]

To mě nechápeš. nemám nic proti tomu, aby se hry dělaly v aj, musí vydělat a k tomu je nutné, aby se prodávaly celosvětově. Podpoří se tak vývojář a dodá další dobrou hru. Mě zaráží, proč se neudělá česká a anglická verze současně. Neříkejte mi, že se v té firmě baví anglicky. Stejně to dělají v čj a pak překládají do aj.
 

Leffi

Just another streamer
Tým překladyher.eu
@Bauglit vývoj hry se rozhodně neděje v češtině. Maj to od začátku všechno rozepsané v aj. Udrží se tak jednotné a univerzální prostředí pro vývojáře ať interní, tak případné další externí spolupracovníky, kteří již nutně nemusí být Češi.
 
Top