1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Doporučené Novinka Veselé Vánoce a Šťastný nový rok

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 23 Prosinec 2019.

 1. Leffi

  Leffi Švábovládce Tým překladyher.eu

  Rok se nám s rokem sešel a nyní je potřeba vypnout, ohlédnout se nejen zpět, ale hlavně se připravit na další rok.

  Tedy pořádně se nacpat, aspoň přes svátky vypnout, věnovat se chvilku sobě, svým blízkým a ladit náladu na dalších 365 dnů, které budou dobré, zlé i klasicky takové nějaké.

  Vážení fanoušci překladů a rodného jazyka, přeji vám hlavně pevné zdraví, pořádně měkké dárky a pokud možno co nejvíce pohodových dní v nadcházejícím roce.

  Vážení překladatelé, vám přeji hlavně pevné zdraví, pohodu se svými blízkými a hlavně ať vám vaše úsilí způsobuje i nadále radost a chuť pokračovat v této bohulibé činnosti, která se jak víme potýká s mnohými reakcemi a úskalími. Je to občas na palici, je to občas o radosti, ale vždy za vámi zůstane pořádný a úctyhodný kus práce.

  [​IMG]

  Já bych měl jen jediné přání a to nejen do dalšího roku, ale takové dlouhodobější. Možná se budu opakovat, ale tak ne nadarmo se říká, že opakování je matkou moudrosti.

  Byl bych velice rád a věřím, že nejen já, kdyby si někteří uvědomili pár věcí:

  Portál překladů her, tu není od toho, aby vychovával hlupáky, ale sjednotil lidi s cílem pomoci lidem, kteří prostě nemají nadání na jazyky a nebo si prostě více užijí hry v rodném jazyce. Že argument, tak se nauč anglicky, stejně tak jednou budeme mluvit všichni, je jen ubohost, kterou si dotyčný omlouvá nedostatek empatie k ostatním a shazuje tak snahu lidí, kteří chovají lásku k rodnému jazyku a mají rádi, když se objeví v jejich oblíbené hře, kam jej sami dostanou, když se na to jiní vybodli.

  Že ne všechno je potřeba mít. On se skutečně překlad nestane ze dne na den a překladatelé zde vystupující jsou zde jen lidé, kteří překladům věnují nejen tolik kolik sami mohou, ale také kolik jsou oni sami ochotni tomu věnovat. Zpomalte lidi. Skutečně není kdoví jakou známkou prestiže mít všechno hned a zkuste se na to podívat i z té lepší stránky. Díky tomu, že si na ten či onen překlad počkáte, máte oproti jiným obrovskou výhodu. Aniž byste nutně museli schytat nějaké spoilery, můžete s odstupem času počkat, jak je hra skutečně hodnocená a na víc, za ni ve výsledku nemusíte nutně dát plnou cenu.

  Že tu nestojíme o lidi, kteří nadávají překladatelům, nebo jiným fanouškům, kteří překladatele brání, jen proto, že oni zrovna nejsou spokojení jak s délkou překladu, tak třeba s jeho ranou kvalitou a místo aby přišli s nějakou konstruktivní kritikou, která by překlad pomohla vylepšit, jen plivou jedy kolem sebe. Hele, jestli máte takovou potřebu, jděte do háje a nezapomeňte zavřít dveře z venku. Jsi ubohý, nikdo si tu z tebe na zadek nesedne a představ si, že život i bez tebe půjde úplně normálně dál.

  Všichni, kdo jsme tady, jsme na jedné lodi a komunita je o tom, že bychom si měli pomáhat. Někdo se nabídne jako pomocný překladatel, někdo jako grafik, korektor, mediální prostředník, ale že je tu i mnoho příležitostí, jak může pomoci kdokoliv. Nikdo není do ničeho nucen, ale každý si může najít informaci u naprosté většiny překladů, jak může danému překladateli přispět. Není daná žádná cena, žádné konkrétní číslo, každá koruna se počítá. To hodně pomůže, motivace je to samozřejmě dobrá, ale pomáhat se dá i jen tak, že si uvědomíte, že překladatelé jsou mnohdy vázáni nějakou domluvou se studiem ať je to o tiché toleranci nebo poskytnutím podpory pro překlad a třeba i kopií her týmu. Z toho však třeba i plyne nějaká úmluva. Třeba, že překlad nebude škodit a to i ve smyslu propagace warezu, že vždy bude podporovat originální dílo a obohacovat jej o další jazyk. Tedy, i skutečnost, že hry nebudete krást, ale kupovat, v den vydání nebo ve slevě. Je to obrovská podpora, protože v období kolem vydání překladu to může dát jednoznačný signál, že tu o překlady zájem je.
  Pomoci můžete i tak, že o překladech nebo o portálu, dáte vědět kamarádům, známým, kteří by takový překlad mohli rovněž ocenit. Že budete sdílet tu bláboly, co tu čas od času ve snaze propagovat dílo zdejších překladatelů, sepíšu a zveřejním.

  [​IMG]

  Tedy, tolik k mému poselství. Ale jako správný souhrnný článek, to zakončím informací od @Farflame , který dokončuje překlad Expeditions: Vikings, kde se mu sbíhají finální hlášení problémů, a který má pro vás nabídku pořídit si originální kopii Steam verze za pár šupů a současně tak můžete i podpořit celý tým.

  Jak na svou kopii můžete dosáhnout a co je k tomu potřeba, se dočtete v jeho článku na webu. Je ale potřeba zmínit, že klíčů není neomezené množství a že kdo bude konat "hned", bude mít dárek nejen pod stromeček, ale těsně před vydáním plného překladu. Snad jsem neřekl více, než jsem měl ;)

  Mějte se skvěle a děkuji, pokud jste se dostali až k této větě. Zachovejte přízeň překladům, překladatelům a našemu portálu, abychom se i příští rok mohli těšit z dalších pecek, které se na nás jistě chystají.

  Čus,
  Leffi
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 12
  • Souhlasím Souhlasím x 2
 2. Krabath

  Krabath Člen

  Vám také krásné prožití svátků Vánočních. Hodně klidu a samozřejmě nějaký ten dárek pod stromkem. Samo sebou, že i Vašim rodinám. Konečně si užijí těch, kteří neměli během roku kvůli překladům moc času. Děkuji všem.
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 2
 3. PredatorV

  PredatorV Podpora Tým překladyher.eu Tým COTT

  Krásné Vánoce, hodně dárků, ale žádné kosti... a všechno nejlepší do nového roku, ve kterém vás od nás bude čekat Planetfall, jehož překlad vrcholí a po Vánocích se rozjede plné testování... a kdo ví, co bude dál ;)
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 4. marty63

  marty63 Člen

  Taky se připojuji s přáním klidných a pohodových Vánoc a hodně prima her pod jedlí.
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 5. Martuk

  Martuk Dárce překladyher.eu Tým COTT Člen

  aj ja prajem za seba všetkých prekladateľov, iniciátorom prekladov, testerom a skrátka všetkým pekné sviatky.
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 6. Aristarch

  Aristarch Člen

  Užite si krásne vianočné sviatky plné pohody... vďaka za všetko úsilie a čas, ktoré vás stoja preklady našich hier... a úspešný nový rok 2020
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 7. Charlotte Anna

  Charlotte Anna Dárce překladyher.eu Člen

  Krásné Vánoce, ať se vám splní všechna přání a jen a jen to nejlepší...
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 8. Barbar

  Barbar Čestný člen Tým COTT

  Krásné a pěkné vánoce všem dobrým lidem a modlím se za to ať už nám s překladatelů už nikdo neodejde do Návu .....A ať nám překlady her vydrží další roky.
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 2
 9. RED

  RED Člen

  Vám všem překladatelům i hráčům (i vašim rodinám) přeji pěkné vánoce a hodně (nejen herních) dárků :)
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 10. Hudson

  Hudson Člen

  Tak ať se tady příští rok zase všichni sejdeme ;) Krásné Vánoce všem!
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 11. Drakefran

  Drakefran Tým COTT Člen

  Tak i ode mě: Pokojné Vánoce a v novém roce jen to dobré! Bože, a ještě světový mír, abych měl těch 75 znaků. :)
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 12. martinjc

  martinjc Člen

  Vsetko najlepsie k sviatkom hlavne vela pohody a zdravia vsetkym. :D Dakujem prekladatelom , testerom a ostatnym clenom teamov co sa nam staraju o zabavu v CZ/SK.
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 13. Frantisek

  Frantisek Člen

  Taky preju hezky vanoce:D a at vam to slouzi :) stejne se vam divim ze tomu venujete tolik casu :)
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 14. Krásné svátky Vám přejeme, ze srdce děkujeme, že nám svůj čas dáváte a radost nám děláte. :)
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
 15. UNKOWN14300

  UNKOWN14300 Člen

  Přeji všem veselé Vánoce a pouze to nejlepší do nového roku 2020.
  Samozřejmě děkuji za všechny překlady, které pro nás děláte. :)
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1

Sdílejte tuto stránku