1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Novinka Velmi smutná bleskovka

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 30 Září 2015.

1. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

Drazí následovníci,

nelze vždy přinášet jen dobré zprávy, a tak se s Vámi tentokrát podělím o smutnou zprávu, která nejen mně, ale i zbytku týmu dosti učarovala.

Bohužel se Larian Studios skutečně rozhodli, že češtinu pro Divinity: Original Sin Enhanced Edition, na konzole nevydají. Lze tomu těžko uvěřit, protože čeština existuje, byla připravovaná a logicky i očekávaná... Ale z jakýchsi blíže neupřesněných finančních důvodů (kvůli licencím pro Microsoft a Sony) se od tohoto záměru rozhodli autoři ustoupit.

Naopak se rozhodli přiblížit datum vydání, které bylo přesunuto již na konec října a s tím přichází i druhá, už o trochu méně smutná zpráva, že ani pro PC (Win, Mac i Linux) nebude hra hned k datu vydání v češtině, ale CZ překlad vyjde až v některém z pozdějších patchů, jako dříve u původní hry D: OS 1.

Je to rozhodnutí z rozumu, protože nebyl čas na otestování. Ač stále platí, že překlad je hotový, testování a korekce budou možné až ve hře a dříve než v den vydání se k ní zřejmě nikdo nedostane. Studio totiž samo dosud neumožnilo testování.
    Neradi bychom tak pustili ven něco, co by nebylo v pořádku.

Tedy jedno velké mínus a jedno malé mínus. Velmi nás to mrzí, ale bohužel i taková je stinná stránka překladů her.

Nicméně tak jako tak doufáme, že se na hru těšíte, protože přinese skutečně mnoho nového obsahu, což mi nedávno potvrdil i sám vedoucí překladatelského týmu COTT, když upozornil, že v průběhu úprav hry Larian skutečně pilně zasílal téměř co týden nové a nové texty k překladu.

2. Kamil

Kamil Administrátor Správce Tým překladyher.eu

Posun na PC zamrzí, ale hlavně že bude. Konzolista nejsem, takže mě čeština na konzole nebolí, ale mrzí mě ta vyhozená práce, co jste s tím měli :(

3. CougarCS93

CougarCS93 Člen

Sorry, ale koho zajímá, že čeština nebude na konzolích a kdo by vůbec tuhle hru na konzoli hrál? :D

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
    • To se mi nelíbí To se mi nelíbí x 1
  4. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

Mno lidí co by to na konzoli i hráli pár znám, zrovna tak jako znám lidi co hrají na konzoli i Diablo III, ale spíš šlo o milník v prosazování amatérských češtin, protože dostat cz na konzole už je opravdu něco.

• Souhlasím Souhlasím x 1
  5. Mateu

Mateu Člen

Já třeba hraji na všem :) Diablo III mám taky na konzoli :D, ale je pravda, že hraji takovéto hry raději na PC, ale je to možná jen ze zvyku a že na PC jsou české překlady, nebo se dělají.

Sdílejte tuto stránku