• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net

Vaporum – čeština dostupná na Steam a GoG + video

S

Smazaný uživatel 9

Návštěvník
V nedávné době jsme se dostali k licenci hry Vaporum, která je v současné době oficiálně lokalizovaná ve službách Steam a GoG. O oficiální překlad se postaral Farflame a jeho tým, který se dal do hromady se Slovenským studiem Fatbot Games, které za dungeon crawlerem stojí.

K této příležitosti jsem se rozhodl udělat krátké video, které je doufám první z mnoha dalších, a tak odpusťte smělé začátky a kvalitu zvuku. Jak budou finance, tak na kvalitě vstupu ještě zapracuji.

Hru jsem za účelem natáčení pustil poprvé, takže jak jistě uvidíte, i mě samotného některé zákeřnosti hry překvapily. Video je mimo úvodních řečí natočeno od samotného začátku hry, který se ukázal na konec být lákavější, než jsem čekal.

Doufám, že se vám video bude líbit, a když mi to u něj dáte najevo lajky, pokusím se v nejbližší době udělat nějaké pokračování. Klidně si i řekněte, zda od místa, kde jsem skončil, nebo od pokročilejší fáze, kam bych se případně zkusil dostat. S případnou kritikou také nešetřete, abych se do budoucna mohl zlepšovat.

Tak konec řečem a tady je samotné video:

Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.


Co jsem zapomněl ve videu zmínit:

Hra je normálně dostupná za cca 19.99 €, ale v současné chvíli běží na Steamu a GoGu, kde se dá zakoupit v rozmezí 12.99 € až 14.99 € (GoG je dražší).
Odkazy na zmíněné hry jsou i v popisu videa.

Na začátku videa odkazuji i na to, že kromě velké inspirace Legend of Grimrock, tam cítím zásadní inspiraci i jinou sérií her. Ve videu jsem to už nerozvedl, ale dalo mi to téma pro hlasovačku výše.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Pokračování! Copak se skrývá za dveřmi které odemyká stříbrný klíč?
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.

Výsledek ankety mne potěšil. Zjevně nejsem sám komu to Bioshock připomnělo. Zajímavé je, že jsem se obecně s touto příměrou nesetkal a nejsem si jist jestli je to záměr nebo to jen nikdo z recenzentů nepovažoval za dostatečně zajímavé?
 
Back
Top