• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Jakou hru mi to ještě připomíná?

 • Bioshock

  Hlasů: 5 62,5%
 • System Shock

  Hlasů: 3 37,5%
 • Heroes of Monkey Tavern

  Hlasů: 0 0,0%

 • Celkem hlasovalo
  8
 • Hlasování ukončeno .
Novinka 

Vaporum – čeština dostupná na Steam a GoG + video

V nedávné době jsme se dostali k licenci hry Vaporum, která je v současné době oficiálně lokalizovaná ve službách Steam a GoG. O oficiální překlad se postaral Farflame a jeho tým, který se dal do hromady se Slovenským studiem Fatbot Games, které za dungeon crawlerem stojí.

K této příležitosti jsem se rozhodl udělat krátké video, které je doufám první z mnoha dalších, a tak odpusťte smělé začátky a kvalitu zvuku. Jak budou finance, tak na kvalitě vstupu ještě zapracuji.

Hru jsem za účelem natáčení pustil poprvé, takže jak jistě uvidíte, i mě samotného některé zákeřnosti hry překvapily. Video je mimo úvodních řečí natočeno od samotného začátku hry, který se ukázal na konec být lákavější, než jsem čekal.

Doufám, že se vám video bude líbit, a když mi to u něj dáte najevo lajky, pokusím se v nejbližší době udělat nějaké pokračování. Klidně si i řekněte, zda od místa, kde jsem skončil, nebo od pokročilejší fáze, kam bych se případně zkusil dostat. S případnou kritikou také nešetřete, abych se do budoucna mohl zlepšovat.

Tak konec řečem a tady je samotné video:Co jsem zapomněl ve videu zmínit:

Hra je normálně dostupná za cca 19.99 €, ale v současné chvíli běží na Steamu a GoGu, kde se dá zakoupit v rozmezí 12.99 € až 14.99 € (GoG je dražší).
Odkazy na zmíněné hry jsou i v popisu videa.

Na začátku videa odkazuji i na to, že kromě velké inspirace Legend of Grimrock, tam cítím zásadní inspiraci i jinou sérií her. Ve videu jsem to už nerozvedl, ale dalo mi to téma pro hlasovačku výše.
 
Naposledy upraveno:
 • To se mi líbí
Reactions: Char a Farflame

Leffi

Just another streamer
Tým překladyher.eu
Pokračování! Copak se skrývá za dveřmi které odemyká stříbrný klíč?

Výsledek ankety mne potěšil. Zjevně nejsem sám komu to Bioshock připomnělo. Zajímavé je, že jsem se obecně s touto příměrou nesetkal a nejsem si jist jestli je to záměr nebo to jen nikdo z recenzentů nepovažoval za dostatečně zajímavé?
 
Top