• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Unreal Engine - pomoc s s Resources a Assets

Stav
Nelze odpovídat na toto téma.

boxolop

Prekladateľ
Překladatel
Člen
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, ako sa dostať do Resources a Assets súborov v hrách, ktoré sú robené v Unreal Engine?
V niektorých hrách (ako napr True Fear) je takýchto súborov veeeeľmi veľa (viď obrázok).
V niektorých ich je fakt len pár, do 10. Neviem teda, či všetky tieto súbory obsahujú texty.
Niektoré sú veľmi veľké na to, aby obsahovali texty (aj pár desiatok MB), niektoré majú pár kB.
Každopádne, chcel by som vedieť (nakoľko podľa niektorých internetových návodov mi to nefunguje) ako sa dá dostať do týchto súborov? Prípadne, ako z nich vytiahnuť textové súbory?
Vopred ďakujem za pomoc

Přílohy

boxolop

Prekladateľ
Překladatel
Člen
[QUOTE="Me...[/QUOTE]
Áno, unity engine :D. Človek si ani nevšimne :D............

boxolop

Prekladateľ
Překladatel
Člen
[QUOTE="Ma...[/QUOTE]
No, možno som slepý alebo čo, ale skúšal som pár súborov importovať a nejako som tam textové súbory v tom nenašiel. Možno len nemajú klasickú príponu, ale každopádne neviem ako dané súbory vyexportovať. Ked kliknem na export tak sa nič nestane. Navyše, keď má hra cca 1000 súborov, nejako som neprišiel na to ako by sa dali všetky otvoriť naraz a po jednom by to bola celkom makačka :D

MerlinSVK

Člen
Unityex sa dá ovládať aj cez príkazový riadok. Skús to a zistíš, že je to pohodlnejšie a rýchlejšie, než klikať :)

boxolop

Prekladateľ
Překladatel
Člen
No pohodlnejšie možno áno, ale stále ostáva otázka či to robím vôbec dobre, keď v tých súboroch nevidím nikde textové súbory a export z toho otvorené súboru mi nejako nefunguje

siSINka

Překladatel
Člen
@Martin3D:
poslal jsem tvůj soubor na Virustotal, výsledek: https://www.virustotal.com/gui/file...4e446d012777f965a526bac7cf6c1a4b3f1/detection
Používám raději starší verzi, která vypadá na 100% čistá. Nejsem schopen posoudit, zda to je/není falešný poplach, nemíním riskovat a zavléci si na PC/do sítě malware.
Mám k dispozici ještě novější verzi UnityEx, z 7/2019, ale ani ta není úplně bez poskvrny: https://www.virustotal.com/gui/file...c365ab560e677262bf1cff3ce4f9f927ea4/detection
Opět jsem ji nezkusil..

siSINka

Překladatel
Člen
@boxolop:
Proč nepoužíváš nějaký normální manažer a nezobrazuješ si přípony? Trápit se v Průzkumníku, tohle nikdy nepochopím.. :)

Začni souborem "resources.assets". A pro "plnohodnotný" export dej do adresáře UnityEx i "resources.resource".

Můžeš také zkusit AssetsBundleExtractor, poslední verze je myslím 2.2, hledej "AssetsBundleExtractor_2.2stabled_64bit.zip"

Myslím že to bude false alarm, používám tuto verzi už nějakou dobu a vždy ok. Pokud by tam opravdu něco bylo, tak by to detekovalo daleko víc enginů.

siSINka

Překladatel
Člen
Je to možné/pravděpodobné, ale riskovat nechci.
Nejnovější je tato v příloze. Ale osobně mám obavu ji spustit, i když ji jako malware označil jen jeden engine. Snad někdy na nějakém standalone PC a to ještě ve virtuálce...

Přílohy

boxolop

Prekladateľ
Překladatel
Člen
[QUOTE="si...[/QUOTE]
Začal som s prekladaním len nedávno, no dokončujem svoj orvý preklad a začal som sa obzerať po iných hrách, hrách robených v UE. Nokdy som teda nepotreboval nič iné ako klasický prieskumník, každopádne rád si nechám poradiť aký prieskumník a pod použiť.

boxolop

Prekladateľ
Překladatel
Člen
inak tie súbory pozrem potom. Quickbms mám, z neho viem vytiahnuť locres súbory. Ale rovno naoíšem priamo hry, na ktoré som sa díval, prípadne že ich niekto má že by mi napísal z ktorých súborov sa ako dostal k textom. Bolo to hore spomínané True Fear, Cafe simulator, aj už preložené od základu Green Hell či Thief Simulator. True Fear má veľmi veľa (do 1000) daných súborov a príde mi kravina že by sa mal každý jeden súbor otvárať

siSINka

Překladatel
Člen
Těch "do 1000 souborů", to je výsledek po rozbalení nějakého *assets? To je naprosto běžné :) A hromadně prohlédnout je (=najít v nich nějaký řetězec) jde právě dobře v nějakém normálním souborovém manažeru, třeba Total Commander (používám spousty let, tehdy se jmenoval ještě Windows Commander, než Ghislerovi poslali malíměccí výhružný dopis..).

Ty tvé hry nemám a neznám, blíže ti neporadím.

boxolop

Prekladateľ
Překladatel
Člen
[QUOTE="si...[/QUOTE]
Nenene, bez rozbalenia bez zásahu do hry. Pozri hore ten obrázok čo som dával a tak sa to tiahne až do trojciferných väčších čísiel

termit

Člen
Ahoj
Texty v unity engine bývají zpravidla v souboru resources.assets. Občas bývají externě v nějakém adresáři \StreamingAssets\localization\ atd.
Pošli mi do konverzace soubor resources.assets, podívám se na to.

boxolop

Prekladateľ
Překladatel
Člen
Tak super, trošku som sa v tom povŕtal a pochopil mechaniku UnityEX :D. Občas sa stane, že nejaké súbory nechce vytiahnuť skrz error, ale inak pohoda. Len ma ešte zaújma, keď dokončím úpravu daných txt súborov, cez import ich vložim do assetu?

termit

Člen
Ano, přesně tak.
Stačí pak nechat v adresáři pouze upravené soubory a import je vloží zpět do resources.assets .

Stav
Nelze odpovídat na toto téma.