• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Tropico 6 SK

Tropico 6 SK 2.5

[QUOTE="Po...[/QUOTE]
Ani mě to nefunguje a to jsem odzkoušel všechny možné cesty jak ji tam dostat
 
[QUOTE="Ca...[/QUOTE]
Napísal som ti PM s postupom a k tomu si mi ani neodpísal... funguje to nejakým 400 ľuďom, čo to stiahli, ale konkrétne len tebe nie... takže neviem, kde je chyba... v preklade alebo inštalátore zrejme nie...

Napísal si mi v PM, aké máš súbory v koreňovom priečinku s nainštalovanou hrou a jasne som ti napísal, že tam máš nainštalovaný ten preklad, keďže si ho nainštaloval do priečinku d:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Tropico 6\ a nie do priečinku d:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Tropico 6\Tropico6\Content\Paks\ tak ako je to nastavené v inštalátore... preklad nahrádza v hre angličtinu, takže pri jeho správnom nainštalovaní sa hra musí spustiť v slovenčine.
 
Naposledy upraveno:
No neodepsal jsem protože jsem měl za to že to dělám špatně ale asi nejsem 1 komu to nejde.
 
Písali mi asi 6 ľudia... 5 urobili to, čo som napísal aj tebe a napísali mi, že preklad im funguje... teraz napísal PoPPiK... písal som všetkým PM, žeby sme si to normálne vysvetlili a nemuseli sme sa verejne doťahovať. V predchádzajúcom príspevku som upravil svoju správu.
 
Dobry vecer,stiahol som si hru Tropico 6 Elperez vsetko o.k,dostanem sa do hlavneho menu a chcem hrat,tak nabehne nacitavanie a nic viac ani po dlhom case sa nic nedeje,vobec ma to nepusti na ostrov hrat ako to bolo v predchadzajucich verziach,Dakujem za radu preco sa to deje
 
Držím palce a diky za preklad , záujem o slovenčinu určite bude keď čeština nie je dostupná :D
 
[QUOTE="Mi...[/QUOTE]
Dobrý večer,
píšete, že ste si hru stiahli, teda asi nie zo Steamu. Akú máte verziu hry ? A skúšali ste hru spustiť ešte pred nainštalovaním prekladu? Preklad by nemal spôsobovať nefunkčnosť hry, aspoň doteraz nikto nič také nehlásil a ani my sme rovnaký problém nezaznamenali.

[QUOTE="Ha...[/QUOTE]
Ďakujeme za povzbudzujúce slová, HawkinsZLC.
 
verzia hry v1.080.(112678) s prekladom to nema nic spolocne ta hra nejde ani bez neho,do hlavneho menu ma pusti vsetko ok instalovane,ale ked dam hrat len sa nacitava v pravom dolnom rohu obrazovka a nic,vobec nemozem hrat ani kampan ani volu hru ako som hraval od 1 po 5Tropico,hra je cez STEAM
 
[QUOTE="Mi...[/QUOTE]
osobne nechápem prečo na tomto fóre ľudia riešia aj to, že im hra nefunguje kvôli niečomu, a potom to vyzerá tak, že chyba môže byť kvôli prekladu...
vzhľadom k tomu, že si dokopy nič konkrétne k problému nepovedal, tak fakt neviem, čo ti poradiť... ani neviem, či ti hra pri načítavaní vypadne alebo sa ti len zdá, že to trvá dlho a tak to vypneš... vraj nefunkčnosť hry môžu spôsobovať nejaké ovládače AURA od Asusu... mal by si skúsiť vygoogliť niečo konkrétne, na Steame sa rieši dosť technických problémov a vývojári sa snažia pomôcť, takže môžeš sa opýtať priamo tam.
 
Tak ja som urciet nepisal,ze mi hra nefunguje koli prekladu,len nakolko je teraz situacia aka je,ze okrem nakupu a prace musis stale sediet doma som si stiahol Tropico6 lebo ma bavila ta hra od prveho levelu,pisem tu preto ci nahodu niekto nemal ten isty problem ako ja,hravam obcas aj Anno 1800 a to slape bez problemov,hra sa proste nespusti aj po hodine nacitavania,pridal som aj fotku problemu
 

Přílohy

  • IMG_20200326_144019.jpg
    IMG_20200326_144019.jpg
    4,2 MB · Zobrazení: 15
Hra sa ti spustila, takže problém v ovládačoch alebo niečom inom by nemal byť. To je skôr to nekonečné načítavanie, skús sa pozrieť, či niekto nenapísal niečo k infinite loading alebo niečo také, alebo sa skús priamo sa na steame opýtať, tak ako som povedal, doteraz sa tvorcovia snažili pomôcť. Podľa toho, čo som pozeral tak niečo také spôsobujú nejaké aplikácie na pozadí vraj, ako som už spomínal tá AURA... osobne som zatiaľ o takomto probléme až doteraz nepočul, takže dúfam, že sa ti to podarí rozchodiť :)
 
Nemal som este problem tohto druhu,aj ked uz hry hravam,velmi malo,skusim este nieco poriest,ale nemam velke oci,ze sa mi to podari :)
 
Vážne skús len krátko im napísať tu : https://steamcommunity.com/app/492720/discussions/0/1681441347883635628/?ctp=9
dnes tam odpisovali alebo som čítal, že im môžeš poslať mail na support : [email protected]
Stretol si sa s dosť neobvyklou chybou, keďže hra sa ti spustí, ale už sa ti nenačítajú misie, prakticky ani žiadna chybová hláška sa ti neobjaví :(
Bohužiaľ túto hru hrá dosť málo ľudí na Slovensku a v Česku, takže o toľko menšia šanca, že niekto na niečo takéto narazil.
 
Hned v ponuke ked dam single player tak mi nabehne ta obrazovka nacitavania hry co som poslal foto,bez toho aby som zadal ci chcem hrat kampan alebo volnu hru v ponuke, ako keby v tej hre cosi chybalo,som zufaly :(
 
Skúšal si overiť integritu súborov v Steame ? možno ti niečo nestiahlo alebo to máš poškodené.
 
Vsetko o.k to som skusal tiez,aj som to dva krat odinstaloval a nanovo instaloval,az na nete som zistil,ze ak das hrat nabehne ti ponuka kampan alebo volna hra a mne hned ta pohladnica Tropico a dole loading,nechapem??? :(
 
Skúšal si to spustiť ako správca priamo zo zložky s hrou v Steame a režimom kompatibility napr na windows 8 ? Nainštaloval si najnovšie grafické ovládače ?
 
Ako som pisal hravam aj obacas Anno 1800 a to slape bez problemov,taktiez ked nejde to Tropico 6 stiahol som ZOO Planet a tiez ziadny problem,hry idu na vysokych rozliseniach,neviem co tam moze byt,aj tak dik kamko za pomoc snad nato niekedy pridem ;)
 
Gaunt doplnil k prekladu Tropico 6 SK nové informácie:

Nové DLC

Dobrý deň,
možno ste si všimli, že nedávno vyšlo nové DLC.
Pribudlo viac ako 1000 riadkov, čo predstavuje 110 000 znakov.
Od vydania tohto prekladu prešli už 2 mesiace a prakticky nikto sa k prekladu nevyjadril, napriek tomu, tak ako som sľúbil v preklade a aktualizáciách budem pokračovať.
Kedysi som spomenul, že preklad nebol na 100% otestovaný a teda neboli ani úplne dorobené korektúry, takže preto popri preklade textov z nového DLCčka prejdem ešte raz kompletne všetky texty.
Potom bude...

Zistite viac o tejto aktualizácii...
 
Myslím, že na to by si najprv potreboval povolenie odo mňa ako autora slovenčiny a s tým rozhodne nesúhlasím...
Navyše aktuálne po vydaní DLC má hra cca 517 NS. Aktuálne robím konečne korektúry, ktoré som predtým nestihol, plus popritom dopĺňam nové riadky, ktoré pridalo DLC a podľa všetkého mi to vychádza tak, že 1% korektúr + preklad nových textov = 1 hodina práce. Takže keby si chcel toto prepísať do cz zabralo by ti minimálne 200 hodín.
 
Chtěl jsem se zeptat jestli ještě někdo zaznamenal problémy na Steamu a jestli funguje stávající Sk i po aktualizaci hry?
 
[QUOTE="Pa...[/QUOTE]
Ahoj,
v komentári si písal, že máš GOG verziu a tu sa pýtaš, či nie sú nejaké problémy s prekladom na Steame, z toho usudzujem, že na GOGu si asi narazil na nejaký problém. Narozdiel od predchádzajúceho DLCčka, toto pridalo aj zatiaľ neviem koľko riadkov do pôvodnej hry. Keďže som sa konečne odhodlal urobiť aj korektúry textov, ktoré sme počas testovania nezachytili, a na moje prekvapenie je ich pomerne dosť, tak vzhľadom k tomu, že aktuálne nemám veľa voľného času, tak doplnenie prekladu môže zabrať nejaký ten čas, predsa len je potrebné prejsť viac ako 500NS textu.
Takže dúfam, že je zatiaľ preklad v hre použiteľný, aj keď po dokončení korektúr bude omnoho kvalitnejší a o toľko budete mať aj lepší pocit z hry :)
 
[QUOTE="Ga...[/QUOTE]
Ahoj, problémy v GOGu nemám (zakázal jsem aktualizace hry). Jsem spokojený. Děkuji za Tvojí práci.
Na STEAM se ptám kvůli synovi, který je posedlý achivementy a striktně preferuje Steam. Máme debatu ohledně toho překladu, protože u mnoha her na Steamu jakákoliv starší verze překladu udělá problémy, když překlad nedrží krok se všemi aktualizacemi. Jiná kapitola je UPLAY, kde jsem se navztekal s ANNO 1800, protože tam po každé aktualizaci hry nefungovala čeština ani částečně .... Přitom mne UPLAY vždy agresivně donutil hru aktualizovat na poslední verzi, jinak jsem nemohl hrát vůbec ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Po poslednom update a DLCčku som mal hru len na chvíľu zapnutú, texty to nerozhádzalo, teda vyzeralo to tak, že sa zobrazuje všetko tam, kde má. Pribudli však nové texty a tie sú ešte potom priamo v ďalších súboroch, takže keď ich hra nenašla v preklade, tak ich číta odtiaľ. Takto narozdiel od väčšiny iných hier teda funguje preklad a kde pribudli nové texty, tak tam sa zobrazujú po anglicky, lebo väčšina hier by tam buď nechala prázdne miesto alebo len nejaké neznáme znaky.
Pri prekladoch záleží hlavne na engine, na ktorom hra beží. V tomto prípade ide o Unreal Engine 4, ktorý má texty usporiadané podľa abecedy a pri preklade je v tom trochu bordel, ale zase hra nemala zatiaľ problém so starším prekladom na novšej verzii hry. Jediný problém je v tom, že ak vyjde aktualizácia musím urobiť kompletný preklad nových textov, inak by už preklad nefungoval.
 
Back
Top