• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Tipy na "malé" hry

Swayvill

Uživatel
Příspěvky
89
Skóre reakcí
11
Bodů
0
Poslední dobou (1-2 roky) zjišťuju, že víc než AAA tituly mě baví malé nezávislé hry. Na Steamu jsou ale takových her stovky až tisíce a je poměrně snadné minout i luxusní počiny (vesměs na většinu narazím úplně náhodou, když mi je Steam doporučí na úvodní obrazovce). Tímto bych Vás chtěl poprosit o Vaše tipy na méně známé hry, které Vás bavily.

Klidně můžu zlehka začít:
FTL - parádní návyková "strategie", kde se staráte o posádku své vesmírné lodi. Takřka nekonečná hratelnost (odemykání nových lodí) a vysoká obtížnost (když zničíte loď, musíte hrát od začátku) pro mě znamenala spoustu hodin zábavy

Deadlight - plošinovky víceméně nehraju, ale tahle vizuální lahůdka plná zombíků mě neskutečně bavila. Chytlavý příběh podávaný pomocí komiksových cutscén sice zabere slabých 5 hodinek, ale stejně stojí za zahrání.

Mimoto jsem chvíli hrál Don't Starve (na mě příliš repetitivní), The Binding of Isaac (nezvládal jsem nervově, tak jsem raději smazal), Avernum: Escape from the Pit (po cca 10 hodinách mě hra úplně přestala bavit a šla z disku)

Momentálně mám rozehráno How to Survive (zatím naprostá spokojenost) a Bastion (zatím nadšení). Až hry dohraju nebo smažu, napíšu víc.
 
po FTL bych doporucil Out There: Ω Edition
dalsi Evoland, zejmena pak Evoland 2, kterej je ve vsem lepsi, nez jednicka
dale treba Cannon Brawl, nebo dalsi tower defend Space Run
Dust An Elysian Tail (tak trochu neco jako Bastion)
Transistor (primo od tvurcu bastion), Terraria, Banished... a spousta dalsich, na ktery si ted nevzpomenu
 
Já si spíš myslím že mu nejde o malé hry ale spíše o ty nezávislé.
Ať je to jak chce, doporučuji hru The Talos Principle (momentálně na steamu ve slevě)
Výhoda je, že je to v češtině, právě to hraju a včera jsem u toho byl až do 4 hodin do rána, což se mi už hodně dlouho nestalo :D
Je to logická hra s vynikajícím příběhem :)
 
The Fall of the Dungeon Guardians vypadá super, jako klasický dungeon (zrovna hraju druhý Grimrock, tento žánr můžu, takže díky za tip).

10,000,000 jsem taky zaklikl mezi plánované nákupy, může být fun

Já teď zrovna objevil jednu lahůdku s názvem Before the Echo (lineární RPG, kde souboje probíhají formou minihry s vymačkáváním zobrazených kláves a navíc do rytmu právě hrané skladby), neuvěřitelně návyková a originální záležitost (možná si zkusím i přeložit v budoucnu, textu tam moc není a vesměs se chytám i s mojí slabší angličtinou...a v neposlední řadě jsou dialogy v txt souborech :))

EDIT: teď koukám, že je na steamu za 0,79 éček...královský nákup :D
 
V poslední době se na mém Steamu také vyskytlo pár až překvapivě zábavných kousků.

K How to survive jsem se dostal v době, kdy jsem hrál Don't Starve a upřímně jsem do toho šel, že to bude právě něco jako DS, ale v lepší grafice. Z tohoto omylu jsem byl vcelku rychle vyveden a když jsem přistoupil na fakt, že v tom nenajdu nic víc, musím uznat, že mi tahle frenetická akce, která je velmi vtipným návodem jak přežít zombiekalypsu i vcelku sedla. Tuším, že průvodce hrou si říká Isak nebo tak nějak a jeho dabing i hlášky jsou zde geniální. Celé to na konec podrhne sice brzký, ale záludný konec ;) Takže doporučuji dohrát.

Nicméně, určitě bych doporučil i:

Limbo - depresivní, morbidní, děsivá, atmosférou nabitá hopsačka, která i mnohdy potrápí.

Imagine Earth - docela slušná rts, která pojímá kolonizaci vesmíru, hlavně pak planet po svém, jak herními mechanismy, tak i grafikou. Hraje se intuitivně, takže je to spíše relax i když v pozdějších fázích se stává vcelku výzvou.

Planet base - kolonizační survival rts, kdy se chopíte bandy astronautů a snažíte se vybudovat stabilní kolonii, kam se budou moci nastěhovat další a další obyvatelé. To už je něco pro fanoušky žánru, protože zde opravdu hraje roli každá maličkost, hlavně pak v začátcích hry.

Cities: Skylines : konkurence fakt nevydařeného SimCity, kdy vzali všechno co fungovalo ve starých dobrých budovatelských hrách, trochu tomu povolili uzdu, přidali maximum volnosti a tak se jedná o kousek který vydrží hodiny.

Reus: téže rts, kdy se ujmete role přírodních bohů a přetváříte svět k obrazu vašich věrných přisluhovačů. Také se jedná o oddychovku, kdy se většinou kocháte, pěkně zpracovanou grafikou a mučením věřících.

Mini Metro: taková logická hříčka, kdy si budujete infrastrukturu metra a snažíte se z toho vytěžit maximum a to především ekonomicky. Není to vůbec žádná sranda.

Banished: survival rts, která vám položí jednoduchou otázku: dokážete udržet při životě hrstku osadníků a založit s nimi prosperující kolonii? Bojoval jsem s tím fakt dlouho a zatím skončil u toho, že je vyvraždilo pokaždé něco nového. Dle všeho si libuji v hladomoru.

Deadlight: fakt hezky zpracovaná plošinovka, která zas až tolik výzev sice nepřináší, ale za to jak ji člověk rozjede, tak ji dohraje. Relax na krátkou chvíli, kdy mne vážně mrzí, že nevyšel nějaký další obsah nebo nějaký rozsáhlejší pokračování.

Jj, fakt ujíždím na budovatelských hrách, ale je to tím, že tenhle žánr dlouho skomíral a tak si ten několikaletý nedostatek kompenzuji nyní.
 
Super tipy. Když jsme na fóru týkající se překladů, nebylo by možná špatné psát, zda je k dispozici čeština :)
 
Ke zde zmíněným můžu jen ze své zkušenosti napsat:
Deadlight - čeština existuje a je OK
Bastion - taky přeloženo do češtiny a kvalitně
How to Survive - hrál jsem myslím slovensky, jestli si dobře pamatuju
 
K Cities: Skylines, také čeština existuje, ale nevím jestli je kompletní. Myslím, že ne e.
K Planet Base teprve vzniká.
 
V Cities: Skylines se dá čeština zapnout v modech, mate ji tam nainstalovanou přímo ze staemu. Čeština tam není dodělaná, respektive 99 procent je přeloženo, ale výjmečně narazíte na anglický text nebo nějaké ty chybičky. Mě osobně to nijak nevadilo.
 
Ke zde zmíněným můžu jen ze své zkušenosti napsat:
Deadlight - čeština existuje a je OK

No... I když nebudu překladu vyčítat překlepy a gramatické chyby, kterým se asi nevyhne žádný překlad, pořád bych mu leccos vyčíst mohl. Občas je překlad docela nepřesný čili špatný a místy dost nešťastný.
 
Stardew Valley tahle hra mě fakt chytla,jen ta angličtina,trochu v ní pokulhávám,ale ta hra mě dostala,;)
 
Back
Top