1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

The Outer Worlds

Téma ve fóru 'Chci přeložit / Hledám překlad' založil palko, 24 Říjen 2019.

1. palko

palko Člen

Zítra vychází nová hra od Obsidian Entertainment (původní autoři série Fallout) s názvem The Outer Worlds:

Podle recenzí to vypadá, že jde o povedenou hru, která bohužel nemá oficální překlad. Zbytky překladatelského týmu Fallout 4 po této hře od jejího oznámení malinko pošilhávají. Zakládám tedy vlákno, abychom připadně měli prostor pro diskuze o potenciálním překladu.

Aktuální otázky jsou:

- Brousí si zuby na tento překlad již nějaký jiný existující překladatelský tým?
    - Bude hra natolik dobrá, že si zaslouží překlad (tohle asi uvidíme, až si to zahrajeme)?
    - Najdou se nějací překladatelé, kteří by tuto hru chtěli překládat?

V této diskuzi prosím neřeště náš restík u Fallout 4 (dopřeložení DLC Nuka World).

• To se mi líbí To se mi líbí x 5
  2. Dumec

Dumec Člen

(Jeden ze zbytků F4 týmu): Já bych do toho šel, pokud se nás najde aspoň 5+ :)

• To se mi líbí To se mi líbí x 2
  3. Flu

Flu Člen

(Další zbytek F4 týmu): Jestli se do toho dáme, tak se mnou počítejte, i když nejspíš stále v omezené míře (takže pro rozhodování mě do počtů asi nepočítejte).

4. Hynnate

Hynnate Tým COTT Člen

Jen se ptám, ale není to exkluzivita pro PS4 a Xbox ? Pokud se platu budu rád, když mne někdo opraví :D

5. palko

palko Člen

6. Farflame

Farflame Člen

7. Jetro

Jetro Člen

Tak hlavně tu hru lze na Windows Store pořídit už za 26 Kč v rámci probíhající akce na Game Pass. To už za to vyzkoušení rozhodně stojí.

8. ReznakP

ReznakP Člen

..což je jedno, neboť hry ve Windows Store jaksi nejdou přeložit - resp. nelze na ně implementovat čeština z důvodu šifrování souborů. :(

• Souhlasím Souhlasím x 1
  9. ReznakP

ReznakP Člen

Ta hra vypadá super, akorát je ta English opravdu trochu více hard. Mass Effect Andromeda proti tomu byla lážo-plážo....tahle hra by si češtinu zasloužila, trochu mě i překvapuje, že už na tom někdo nedělá a hlavně, že nevyšel oficiální překlad. :( . Jak už psal Farflame, roční absence kry na Steamu potencionálnímu překladu může jen nahrát - každý PCčkář si na češtinu raději počká a koupí, až bude čeština. Alespoň můj názor.

10. ReznakP

ReznakP Člen

Jo a zapomněl jsem, že pokud by se toho zhostil někdo zkušený, co už vedl překlad podobného rozsahu, rád se přidám....

11. palko

palko Člen

Dobrá zpráva je, že hra nepoužívá žádné šifrování a základní font má české znaky... horší je, že jsem nevygooglil žádné pořádné nástroje a já s Unreal Enginem nemám zkušenosti - obrázek níže jsem vyrobil (s)prostou záměnou bytů v souboru s německým textem. Máme tady na portálu někoho, kdo překlad UE4 už dělal? Moc se mi nechce dělat reverse engineering.

12. termit

termit Člen

Ahoj
    Písnul jsem ti do konverzace. Něco s tím importem uděláme.............

• To se mi líbí To se mi líbí x 4
  13. jendus

jendus Člen

Tak čeština by byla pecka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14. palko

palko Člen

Napsal jsem skript, který ze hry tahá texty a mám tak k dispozici pár základních údajů (děkuji termitovi za pošťouchnutí... původně jsem na psaní skriptu neměl vůbec chuť :D).

Texty jsou rozdělené do skupin, které celkem napovídají, kde se text nachází (např. quests/08_roseway/sq_0803_thezapgun nebo conversations/08_roseway/08_cv_scientist_jameson). Více metainformací k textům snadno najít neumím (muselo by se zkoumat, odkud se texty referencují). Skupin je celkem 765.

A asi to nejzajímavější info - v anglickém textu je 555185 slov čítajících dohromady 3148901 znaků, tedy 1750 normostran textu.

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
  15. Jetro

Jetro Člen

Slušná porce. :)

Sdílejte tuto stránku