1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

System Shock 2 - grafik na upscale textúr nápisov

Téma ve fóru 'Hledám pomoc' založil miracleflame, 18 Říjen 2018.

Tagy:
  1. miracleflame

miracleflame Člen

Hra SYSTEM SHOCK 2 hľadá korektorov češtiny!

Hra je dávno preložená, ale určite obsahuje spústu gramatických chýb a hlavne postráda diakritiku.
    Takže korektori sa zapotia dosť, lebo tam tú diakritiku treba dostať.

Na korektúru stačí textový editor. Pracuje sa so súbormi, ktoré vyzerajú napríklad takto:

ArchReplicator:"Hacknuti zpristupni rozsirenou nabidku predmetu."
    ArchComputer:"Tohle je pouze zobrazovac. Potrebujete pocitac s jinym textem."
    ArchSecurityComp:"Hacknuti docasne vypne bezpecnostni systemy."
    CrewComp1:"Hacknuti otevre bezpecnostni pristenek."
    KeypadHack:"Hacknuti otevre dvere."
    HackCrate:"Hacknuti otevre kontejner. Kriticke selhani ho znici."
    TurretHack:"Hacknute strelecke veze strili po vasich nepratelich."
    Shield_Interlock:"Hacknete vsechny tri zamky k odpojeni stitu."

Ak má niekto túto hru vážne rád a chce priložiť ruku k dielu, napíšte sem alebo konverzáciu a poskytnem súbory prekladu na korektúru. Dík!

2. Farflame

Farflame Člen

Tak mě napadá, co má být ten zobrazovač - zobrazovac? Nemá to být náhodou displej? :)
    A ještě "pocitac s jinym textem"? To zní jako "Na tomto superpočítači jsou taky Windows, ale mají jiný text". :)

3. miracleflame

miracleflame Člen

Prepáč, zabudol som, odpíšem ti na tú SS.

4. Ahoj, ss2 moje srdeční záležitost takže bych určitě rád pomohl jak budu moct:)

5. miracleflame

miracleflame Člen

Ahoj Wambo42.. teraz už asi jedine s testom. Väčšina roboty je za nami. Napíš mi v správe, ak chceš viac info.

6. miracleflame

miracleflame Člen

Hľadá sa pomoc od grafika, ktorý by pomohol so zvyškom textúr vo formáte png a pcx. Nejde ani tak o preklad ako o upscaling.
    Rozsah práce 30+ textúr.

7. PepiCzech

PepiCzech Člen

Mohl bys mi prosím textury poslat? Zkusím se s tím nějak popasovat :) Děkuji.

8. miracleflame

miracleflame Člen

Ahoj PepiCzech, díky moc za ochotu.

Celý balík sa dá stiahnuť tu https://github.com/miracleflame/SS2_CZ_Translation_SHTUP/archive/master.zip
    Pod adresárom textury je všetko, čo by sa teoreticky dalo buď prekladať alebo upscalovať, ale rozhodne to neznamená, že to všetko chceme, či potrebujeme spracovať.

1. Primárne by som zatiaľ len všetky už české textúry pod textury\obj\txt16 zdvojnásobil v rozlíšení
    2. textury\iface\stats.pcx treba zmeniť text Odolnost->Výdrž a Obratnost->Hbitost

To by zatiaľ veľkoryso stačilo. Keby sa ti chcelo aj doprekladať niečo z anglických, popíšem neskôr texty.
    Díky!

9. PepiCzech

PepiCzech Člen

Ahoj, posílám první část, je to složka "textury\obj\txt16".

http://www.josefbelehradek.cz/storage/txt16_komplet.zip

Mohl bych poprosit o ozkoušení? Jestli bude takto použitelné? Napsal jsem si na to makro a šlo to v celku dobře. Kdyby to dělalo neplechu, tuším, kde by mohl být problém a je to řešitelné, byť násobně pracnější (ale dat zase není tolik, aby se to nedalo udělat ručně).

Je to zvětšené na 200% původní velikosti (2x). Pokud by stačil výstup takto, tak je to super. U dvou nejmenších textur není moc z čeho brát, tak to není asi úplně ideální, ale určitě lepší než to bylo. Případně ještě můžu ty (problémové) textury komplet překreslit, teď je to jen rozumně udělaný prostý upscale na dvojnásobek.

Jinak můžu používat jako komunikační kanál takto veřejně fórum? Ať to zde třeba neplevelím pro ostatní nezáživnými věcmi (grafiku do již hotových her jsem nikdy neupravoval).

Naposledy upravil: 2 Leden 2019
  10. PepiCzech

PepiCzech Člen

Ta upravená textura iface (bod 2): http://www.josefbelehradek.cz/storage/Stats.pcx
    Písmo se mi nepodařilo vytáhnout přímo, z googlu vypadlo Square 721 Cn At. Je to v detailech velmi mírně odlišné (jiný AA), stačí takto? Nevím, jestli to moc neřeším... :)

11. miracleflame

miracleflame Člen

Díky PepiCzech!

Testoval som ten upscale v hre a ako lacné a rýchle riešenie to je lepšie ako predtým, ale fór je v tom, že niektoré české textúry už existujú v upscaled podobe a sú pekne ostré, čo by kontrastovalo s takýmto riešením.

Pre lepšie objasnenie vecí, som urobil reštrukturalizáciu pôvodného wip adresára s textúrami. Link je ten istý ako som poskytol vyššie.

CZdone - už preložené hi-res textúry.. môže poslúžiť ako predloha k nepreloženým alebo k preloženým s nízkym rozlíšením.
    CZtodo - tieto potrebujú upscale alebo doplniť preklad.
    SHTUP - v tomto foldri sú všetky anglické Hi-Res textúry vylepšujúce grafiku v hre. Použiteľné ako predloha, v ktorej sa iba preloží text. Sám uvidíš podľa povahy textúr, do akej miery sú informatívne a vyžadujú/nevyžadujú preklad. Časom k nim doplním textové súbory s prekladom.. daj vedieť, ktoré by bolo treba.
    SHTUP\material\shtup\fam\ - len pre info tu je kvantum textúr, z ktorých je vyskladaná jednoduchá animácia (obvykle tam len niečo bliká a tak podobne)... mnohé z nich nie sú nejako informačne podstatné, ale keby si sa na to cítil, bol by to príjemný bonus.

Ešte k tomu Stats.pcx, čo si opravil. Dala by sa výška textu znížiť o 1/5? Diakritika tam zasahuje do ďalších grafických prvkov, ktoré sú súčasťou iných textúr. Okrem toho, tá bledomodrá farba po okrajoch by mala mať transparentný aplha channel.

Ďakujem.

Naposledy upravil: 3 Leden 2019
  12. PepiCzech

PepiCzech Člen

Ahoj, mrknu na to. Měl jsem teď neplánovaně poněkud divočejší dny. U těch vlastností/stats (síla, výdrž...) můžu zmenšit velikost, tak aby výška textu VČETNĚ diakritiky byla stejně vysoká jako originál? Tzn. zmenším i původní text, který nemá diakritiku. Nebude to dělat paseku někde jinde? Zkusím, pošlu, uvidíme :)

13. miracleflame

miracleflame Člen

Presne tak, celý text... Textúra sa používa iba v tomto jedinom prípade, takže nikde inde to nič nepokazí.

Sdílejte tuto stránku