• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Superliminal - problém s prekladom

Stav
Nelze odpovídat na toto téma.

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
Zdravíčko, zatiaľ čo čakám na potrebné súbory k prekladu Outlast2, ma oslovila táto hra. Superliminal. Textu má podľa všetkého málo a preklad by nemal byť náročný.
Avšak, narazil som na problém. Je robená v Unity a teda cez program sa dostať k súborom textovým problém neni. Avšak, po prepísaní "line" a následného hodenia späť sa nič nezmení. Teda mám otázku, či sa musí ešte niekde niečo zmeniť, alebo ako presne. Pripájam screenshot z jedného txt súboru + súbory hry. Ďakujem za pomoc
1598951222727.png
1598951299818.png
1598951319947.png

Farflame

Překladatel
Člen
Pokud jsi přepsal vytažený soubor, tak ho musíš vložit zase zpět do resources.assets. Podívej se, jestli program, kterým jsi to vyextrahoval, umí i zpětnou implementaci.

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
@Farflame ja viem. Vložil som ho späť. Po opätovnom extrahu daného súboru tam bol prepísaný text. Ale v hre sa zobrazuje anglický originál. Čo je ešte divné, hra má niekoľko jazykov, no tie sa mi nepodarilo nikde nájsť. Teda pravdepodobne musí byť ešte niekde nejaký súbor, kde sú všetký jazyky. Lenže neviem kde

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
@Farflame Pravdepodobne sa mi podarilo nájsť daný potrebný súbor. Jedná sa o súbor s prekladom základných názvov (options, new game,...)
Lenže ako ho upraviť? Očividne sú tam všetky jazyky v jednom. Lenže súbor má koncovku "-1"
Edit: Po úprave hra spadne a nespustí sa

Přílohy

Farflame

Překladatel
Člen
Ale v hre sa zobrazuje anglický originál. Čo je ešte divné, hra má niekoľko jazykov, no tie sa mi nepodarilo nikde nájsť. Teda pravdepodobne musí byť ešte niekde nejaký súbor, kde sú všetký jazyky. Lenže neviem kde
Pravdepodobne sa mi podarilo nájsť daný potrebný súbor. Jedná sa o súbor s prekladom základných názvov (options, new game,...)
Lenže ako ho upraviť? Očividne sú tam všetky jazyky v jednom. Lenže súbor má koncovku "-1"
To bude asi ono. Některé hry mají texty uložené v datových souborech, které nejsou označené jako textové, takže musíš koukat na spoustu souborů.
Najdi si a stáhni Unity Text Editor, ten by to měl umět načíst.

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
@Farflame a vieš mi poslať nejaký link? Jak hľadám, tak hľadám, nemôžem ho nájsť
EDIT: myslel som že tak sa volá program :D. Okej, stiahol som Atom, ten to vie celkom prečítať. Ale ak by si poznal nejaký lepší, prehľadnejší, budem vďačný za tip.
Zistil som teda, že daný súbor obsahuje aj potrebné titulky, avšak po ich úprave sa hra nezapne. Padne :confused: Tudiž, nemôže očividne dôjsť k úprave textu. Skúsim ešte iný jazyk, ale najskôr musím reinštalovať hru
EDIT2: Tak nepomohla ani zmena pri inom jazyku...

Naposledy upraveno:
Stav
Nelze odpovídat na toto téma.