• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Stardew Valley

Stardew Valley

Zdrawim... Po fakt ze dlhooom rozhodovani ci hru kupit ci nie som sa nakoniec dnes rozhodol ze si ju na steame zaobstaram tak aj preto dufam snad bude aj update cestiny. Zatial ju skusam v angl. Inac chcem sa opytat ci na tomto webe existuje moznost financne podakovat napr. ci je tu ta moznost poslat napr. za tento preklad do hry nejake to euro.
 
Jen se chci zeptat, kde je zmíněno, že se počítá i s češtinou?
 
mazanek: Až vyjde finální verze hry - a bude to brzy - pak se pracovití češi pustí do překladu. A čeština bude... ;)
 
Za češtinu jsem rád, ale při oficiální hře hned na začátku nefunguje překlad emailu a hlavní věc co nejde se vyspat. Nevím kde je chyba. děkuji za odpověď.
 
Chyba je v tom, že stávající čeština není kompatibilní s poslední verzí hry, přečti si pár posledních stránek této diskuze.
 
siSINKA: děkuji
Akorát se chci zeptat předběžný časový horizont úpravy češtiny ve hře aby vše fungovalo jak má bude asi kdy. děkuji za informaci.
 
zdravim co ta lokalozacia ? mohla by byt ked teraz vysla verzia 1.2 kde su pridane dalsie jazyky? dakujem
 
Prý to bylo to, na co se čekalo, tak opravdu doufám, že se časem konečně dočkáme.
Hrozně napsaná věta, já vím. :)
 
Tak to je perfektní, už se těším, ani jsem nepostřehl že je konečně vydaná verze 1.2
 
Taky bych byl rád za češtinu. Snad už žádné patche, které překopou celou hru nebudou.
 
Tak zrovna na to, že žádné další patche nebudou bych moc nesázel. Hra se jednu chvíli strašně rozjela a když si ji všichni skusili, tak je ticho po pěšině. Právě to, že přidají něco nového do hry, je jediná šance jak ji přivést znovu k životu. Nám zbývá jen čekat a doufat, že překladatelé budou držet krok :D

Držím palce, hru si chci znovu rozjet až bude v češtině.
 
Vůbec nemám v úmyslu naléhat či se ptát na datum vydání, ale bylo by dobré vědět, zda se čeština připravuje, nebo zda je alespoň stále v plánu.
Bylo řečeno, před dokončením jiných lokalizacích, že se s tím počítá, ale po vydání se nám vlastně žádného potvrzení nedostalo.
Takhle člověk ani neví, jestli se má těšit nebo ne. :panda:
 
JJ přesně jak píšeš, viteklisi. Psala jsem autorovi i dalším lidem, kteří se na překladu podíleli v minulosti, jestli na překladu pracují nebo ne. Ale nepřišla žádná odpověď. Tak nevím. Překládat hru zase celou od začátku??? To bude nošení dříví do lesa.

Já jsem ke hře přišla daleko později a češtinu jsem už "nezažila". Ani nevím, jak hra v češtině fungovala.
 
Zdravím,
Nemusíte se obávat. Na aktualizaci překladu se pracuje, jen bylo třeba vyjasnit si pár okolností ohledně nového formátu. Nyní probíhá kopírování řetězců, které byly zabudovány do exe souboru, do nové struktury a překlad všech nových.

Nový systém přináší jednu výhodu: Již nebude třeba přepisovat exe soubor, čímž bude možné překlady instalovat i na jiné systémy než Windows. Místo toho budeme přepisovat jazyk, který již je součástí hry.

Zároveň ale musím konstatovat, že uložené hry z předchozích verzí překladu nebudou kompatibilní s novou a tím pádem je třeba začít hrát zcela novou hru.

Tento proces by neměl zabrat velké množství času, a tedy doufám, že zanedlouho bude čeština zase funkční.
 
Ahoj,
je něco nového? Tsbook se ozval naposledy před cca 3 měsíci :( Myslím, že by zajímalo ne jen mně:
  • V jakém stavu je překlad?
  • Kdy ho můžeme čekat?
  • Za jak dlouho bude (asi)?
Díky za ochotu přeložit tuhle hru.
 
Ahoj bude se něco dít nepotřebujete pomoc kde je problém? Díky za info.
 
Hm, to nevypadá moc nadějně, skoro 5 měsíců žádné info.
Jsem rád, že jsem si zazálohoval dřívější verzi hry, na kterou čeština funguje. Sice nové patche přidaly nové věci a opravy, ale nedá se nic dělat..

Ale třeba jen zbytečně panikařím a někdo z překladatelů se ozve s novým infem :)
 
Naposledy upraveno:
Ahoj no já ti nevím už od minulého roku (ŘÍJEN) se nic neděje. Nejdřív se čekalo na novou verzi a pak už ani nevím. Já myslím že je to mrtvé.
 
aspon keby sa prekladatel ozval ze na to uz kasle...a nie tu niekoho bude tahat za nos ze na tom pracuje...
 
deidarak doplnil k překladu Stardew Valley nové informace:

Aktualizace češtiny na verzi 0.5

Po dlouhé době jsme tu s další verzi překladu. Jsou v ní obsaženy změny z verze 1.1 a překlad samotný byl převeden na systém používaný ve verzi 1.2 a nahrazuje jeden z jazyků, které jsou s hrou distribuovány.

Instalace se proto trochu změnila, není to nějak závratná změna, přesto si prosím přečtěte nové pokyny.

Zjistěte víc o této aktualizaci...
 
Výborně.
deidarak doplnil k překladu Stardew Valley nové informace: Po dlouhé době jsme tu s další verzi překladu.
Výborně, čeština je na světě!
ALE...
Pro mě nepoužitelná, protože je to soubor *.exe, který ke všemu ani nejde rozbalit. Nemám Winy, ale Linux. Mohl bys poskytnout zdrojové soubory s překladem?
Díky.
 
Velice děkuji! :bo:
A hned raději dělám zálohu celého archivu hry na Steamu, tedy ..\Steam\SteamApps\common\Stardew Valley\

Pokud vyjde aktualizace hry a čeština nebude kompatibilní, stačí po aktualizaci hry na Steamu její adresář smazat a místo toho tam rozbalit tu verzi ze zálohy.
 
Back
Top