• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Stardew Valley

Stardew Valley

Tak zase ja
Dneska mi pri hrani nesli otevrit "lepsi" druzy. Myslim tim zmrzlou a druha nevim jak se jmenuje (je cervena). Obycejne mi kovar rozbyl ale tyhle dve ne. Penez i mista bylo dost. Overeni integrity a znovunainstalovani cestiny nepomohlo. Diky za radu
 
@Naifa86
Díky za informaci, chyba byla opravena v nadcházející verzi překladu. Bohužel tohle se bude týkat pouze nově nalezených drúz a u starých je nutné se jich buď zbavit, nebo v souboru s uloženou hrou je přepsat tak, aby obsahovaly slovo "Drúza" místo "drúza". Soubor by měl jít otevřít v jakémkoliv textovém editoru.
 
Zdravím
Velmi oceňuji snahu o lokalizaci do téhle hry a netrpělivě očekávám její vypuštění do světa. Mohli byste napsat alespoň přibližný datum vydání ? :)
 
deidarak doplnil k překladu Stardew Valley nové informace:

Aktualizace překladu: Verze 0.2

Tak tu máme druhou aktualizaci překladu:
  • Opravili jsme nalezené překlepy a přeložili prá nových řetězců
  • V obrazovce při navýšení úrovně bylo odstraněno zdvojené slovo recept
  • Hra už nepadá když se pokoušíte přesunovat zvířata
  • Upraven název u dvou drúz tak, aby šly rozbít.
Jsme rádi, že se čeština líbí a děkujeme všem za hlášení problémů.

Zjistěte víc o této aktualizaci...
 
Díky za info o opravení Drúz a jejich nutnosti přepsání. To funguje už bez problémů, akorát se vyskytl nový problém - nejde umístit zvířata ... tedy když chci koupit kachny nebo slepice, tak mi to u kurníku píše, že to zvíře tam bydlet nemůže. Předchozí verze češtiny tento problém neměla.
 
Tak nemožnost umisťovat zvířata se mi bohužel nepodařilo navodit. V mé hře jdou správně umísťovat do kurníku i jeho následných vylepšení. Pro jistotu jsem znovu vytvořil instalační program, pro ujištění, že obsahuje všechna aktuální data. Prosím o stažení a vyzkoušení, jestli to tento problém opraví.
 
Tak po nainstalování "nové" češtiny mi hra pro změnu nejde spustit. Nainstalování původní 0.2 verze je zase v pohodě. :D je to hold fakt hrozně temperamentní hra ... asi ženská ;)
 
Musí tam být někde nějaká "chyba", protože je jaro a slepice zůstávají stále uvnitř ačkoliv kráva vylezla ven. Jinak blbne jen kurník, protože koupit a umístit kravku mi jde.

- ať tu nespamuju furt novýma, tak prostě byla chyba v tom kurníku, protože když jsem postavila nový, tak do něj mi šli slípky přestěhovat a i když jsem koupila kachnu, tak tam šla ubytovat. Snad půjde tedy starý kurník nějak zbourat :) Ale dík za snahu
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Zdravíčko, předem bych ráda poděkovala za překlad :) hraje se to pohodlnějí :)
každopádně jsem narazila na pár nepřeložených textů (i překlepů) tak vás jen upozorňuji :)
Překlepy :
první setkání s Vincentem "maminka říkala že s nemám s níkým seznamovat" asi mělo býti "že se nemám s nikým..."

YOJG.png

(tato věta mi nějak nedává smysl :D )^

xNcY.png



Chybějící překlad
NPNM.png


QAvS.png
NIwg.png
HSNk.png




co se toho překladu týče, četla jsem, že do některých textů se vám nedaří dostat, pokud to jsou tyto tak se omlouvám :D
doufám, že to trochu pomůže s doděláním překladu :)
 
Po nainstalování češtiny mi nejdou kupovat návody na stavbu dekorací od Robin (Dřevěná podlaha, Dřevěný kandelábr, slaměná podlaha, atd ..... prostě všechny), když je koupím tak se mi sice peníze odečtou, ale v invetáři/vytváření se mi žádnej návod nezobrazí. Po odinstalování češtiny to zas funguje, zkoušel jsem znova přeinstalovat hru i češtinu a stále to neběželo.
 
kdyz tuto vasi cestinu nainstaluju do origo hry tak ve hre kdyz kliknu na crafting okamzite hra spadne a prestane odpovidat
 
Dobrý den chci se zeptat jestli u verze 0.2 měl někdo problém koupit od starého námořníka přívěšek od mořské panny. Děkuji za odpověď.
 
@lotrlukas @Tsbook
zdravím, mám ten stejný problém, taky mi nejde koupit ten náhrdelník (Mermaid's pendant - náhrdelník mořské pany) na verzi 0.2

Teorie: nevyskakují steam achievmenty, tudíš si myslím, že hra nezaznamenává můj postup (například vylepšení domu, který zapotřebí pro koupi náhrdelníku) takže hra nepozná, že mám splněné podmínky.
Spouštím to přes launcher s češtinou a když jsem zkusila normál steam launcher tak mi to crashlo (v praxi ani nezaplo jen vyhodilo chybua ukončit program).


Edit:
snažila jsem se nainstalovat novou verzi češtiny od vás (0.3), ale bohužel mi to vyhodilo chybu, na nově staženého a nainstalovaného Stardew Valley (ze steamu), po odinstalování 0.2 (kterou jsem odinstalovala po odinstalaci SV a před stahnusím a nainstalováním "nového" (znova) nepromazávala registry:
zC4C.png



Edit2:
ještě jsem tam předtím narazila na nepřeložené texty (verze překladu 0.2):
gzcv.png



jJ6g.png
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Zdravím, díky za překlad, co se týče výše uvedeného problému s náhrdelníkem, text je v angličtině a při kliknutí na Buy se dialog zavře ale nic se nestane.

Nakonec jsem to obešel pomocí save editoru ( http://www.nexusmods.com/stardewvalley/mods/127/? ) kde jsem si ten náhrdelník přidal do inventáře a ten při použití i fungoval :D.

6MB1.png


!VAROVÁNÍ!
1. Save editor je v ranné fázi vývoje takže si savy zálohujte před použítím.
2. Hra je citlivá na překlad, české savy nefungují v anglické verzi - přidaný náhrdelník má anglický název a český popisek (viz screenshot)
3. Save editor přidává předměty v angličtině takže doporučuji používat minimálně (pouze na náhrdelník)

Použití save editoru:
0. mějte v inventáři alespoň jedno volné místo

wStB.png


Načtěte uložený soubor (Savy jsou v složce %appdata%)
1 - vyberte inventář
2 - vyberte prázdnou pozici
3 - vpravo by mělo být napsáno empty slot
4 - vyberte "Mermaid's pendant"

Klikněte na update
Kliknutím na políčko v inventáři zkontrolujte že máte náhrdelník. (vpravo by mělo být napsáno Mermaid's pendant)
Uložte soubor.
 
Pokud se koupí "hvězda" při podzimním jarmarku, tak text není přeložen - viz obr. :)
 

Přílohy

  • 2016-07-14_22h58_51.png
    2016-07-14_22h58_51.png
    286,5 KB · Zobrazení: 22
Nefunguje prak, sice v popisku je napsaný, že využívá jako munici kameny, ale nejspíš jako munici bere pouze kameny s původním anglickým názvem "stones". Snad to půjde nějak opravit aby to už šlo.
 
Dobrý den.

Také jsem našel nějaké chyby v textu.
Nevím jestli půjdou opravit, ale pro jistotu je tady vložím.
U prvního obrázku dopsat na konec věty tečku.
U druhého obrázku taky dopsat na konec věty tečku.
U třetího obrázku za čárkou vložit mezeru a dopsat za slovo děda tečku.
obr1.png
obr2.png
obr3.png
 
Zdravím všechny,

Moc vám děkuji za všechny zaslané chyby/nepřeložené texty. Vše co bylo za poslední dny zde zasláno by mělo být přeloženo v další verzi, která s největší pravděpodobností vyjde zítra - to se týká i náhrdelníku, který by měl jít nyní v pořádku koupit, pokud tedy nenastanou zádrhele.

@Tyris
Co se týče praku, tak ten funguje, je třeba ale pravým tlačítkem myší ho nabít, o čemž vás informují popisky předmětu (v nadcházející verzi i přeložené) a není třeba používat kameny, je možné ho nabít i jinými předměty.
 
Nepřeložený textík když se dodělá komunitní centrum. Bohužel jsem to nestihla při hře, tak je to alespoň obrázek z youtube. Ale to snad neva :)
 

Přílohy

  • 2016-07-21_09h55_56.png
    2016-07-21_09h55_56.png
    3,8 MB · Zobrazení: 58
Zdravím,

Mám verzi češtiny 0.3 a když udělám quest pro QI najdu klubovou kartu půjdu za vyhazovačem do Oázy aby mě pustil nahoru tak hra spadne ať odpovím cokoliv. Hra také padá když se vám podaří chytit Angler rybu, jakmile jí dostane do ruky aby ukázal co chytil za úlovek. Všiml jsem si také, že když rozbijete drůzy tak ve sbírkách od pozemského krystalu se pak nic nepřidává do seznamu nalezených.
 
Back
Top