• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Stardew Valley

Stardew Valley

Po několikátý podle postupu ... přeinstalace hry atd a čeština furt nikde :( Soubory Content patche a archiv s češtinou pouze překopíruji do složky MOD?
 
Děkuji za aktualizaci češtiny.
Návod je popsanej dobře, já radši odinstaloval a vymazal soubory.
Nainstaluješ aktuální SMAPI a content patcher s češtinou hodiš do MODS. Při spouštění ti to případně ukáže chyby
 
Mohu potvrdit návod je zcela srozumitelný a zcela jasný. Při instalaci nebyla potíž. Díky za překlad :)
 
@NitroNaut content patch tam nesmíš kopírovat jako soubory, ale jako složku :) tam bude asi problém :)
mods.png
 
Dobrý večer, předem děkuji za aktualizaci češtiny :) a ještě mám jeden problém, udělal jsem vše dle návodu, ale bohužel mi to v menu češtinu nenabízí. Předem děkuji za jakoukoliv radu :D
 
Tak jsem asi jelimán, ale čeština mi tedy nefunguje. Pročítám to tu a mám to dobře podle návodu o podle toho, co tu ukazuje paras77. Když to pustím přes příkaz ve steamu, tak čeština není ve výběru jazyků. Když spustím SMAPI tak čeština ve výběru sice je, ale není v ní přeloženo vše. Třeba ohledně staré ženy a hledání piráta ano, ale nová postava, která se mi objevila před barákem, asi Suzan ( říkala něco o emeraldech ) už je plně anglicky a většina věcí v craftění je maďarsky.
 
Naposledy upraveno:
Předpokládám že kvůli změně postupu při překladu už asi nebude možný typicky instalator ????
 
@James Foxx
Teď jsem to také aktualizoval a vše funguje.
V tom hlavním menu hry, jak je vpravo dole ten obláček (jakoby řeč v komixech), tam češtinu nemáš? V tom případě jsi to neinstaloval správně. Máš to v adresáři jako v příspěvku nahoře? Spouštíš hru prostřednictvím "StardewModdingAPI.exe"?
 
Tak jsem asi jelimán, ale čeština mi tedy nefunguje. Pročítám to tu a mám to dobře podle návodu o podle toho, co tu ukazuje paras77. Když to pustím přes příkaz ve steamu, tak čeština není ve výběru jazyků. Když spustím SMAPI tak čeština ve výběru sice je, ale není v ní přeloženo vše. Třeba ohledně staré ženy a hledání piráta ano, ale nová postava, která se mi objevila před barákem, asi Suzan ( říkala něco o emeraldech ) už je plně anglicky a většina věcí v craftění je maďarsky.
Tak tu hru vypni a zapni znova. Pak už bude vše v češtině. Měl jsem to při prvním spuštění stejně, něco bylo maďarsky. A ve Steamu musíš upravit Vlastnosti hry - Obecné - Možnosti spuštění (jak ti to oznámil při instalaci SMAPI).
 
Ano, teď už to jde, to mě nenapadlo to jen pustit znovu. Děkuji siSINko za pomoc. Nejde mi odpovědět, tak to píši samostatně.
 
V pořádku. Hra funguje v češtině. Návod je srozumitelný.
Pokud bych objevil nějakou chybu, tak ihned to sem napíši.
Děkuji.
 
@NitroNaut to bude určitě ono, potom si SMAPI nedokáže správně nahrát CP :) Jinak jak tady psal @siSINka je potřeba ten první restart po změně jazyka, jinak to dělá nesmysly..
 
Naposledy upraveno:
OT: siSINka je "on", ne "ona". Sisinka je jméno kočky z avataru, po ní mám nick ;)
 
Zdravím, prvně bych chtěl poděkovat autorům češtiny. Teď k mému problému: před vydáním češtiny se zde řešil problém s uloženou hrou - byl poškozený save.
Nainstaloval jsem češtinu, ta funguje. Můj save funguje bez problému, ale save přítelkyně je asi poškozený. Hra se načte bez errorů, ale při ukládání vyhodí SMAPI okno kupu chyb a hra se zasekne v loopu při ukládání a nejde uložit. Zkoušel jsem starší zálohovaný save a problém je stejný. Psal jsem na oficiální fórum stardew valley i chucklefish fórum, kam jsem připojil i error log. Zatím žádná odpověď.

Poradí mi někdo, na koho se lze případně obrátit? Byl tu zmiňován konkrétní uživatel discordu. Já jsem se na oficiální discord připojil, ale vůbec se v tom nevyznám. (Asi už jsem na to starej.) Jedná se o ztrátu 65 hodin hraní. A přítelkyně už hrát od nuly nechce. :cry:
Moc díky!
 
Našel jsem pár chybek.
Když jdu spát, tak se mě to zeptá maďarsky.
Maďarsky také reaguje na některé dveře, když mi to oznamuje, že dovnitř mohu v určitou dobu.
A dopis od dědy na hrobě je také v maďarštině.
 
@Lecram Nikde jsem se s tím nesetkal, zapnul jsi a vypnul hru po prvním přepnutí do CZ dle návodu? Někomu se to dělo z tohoto důvodu :) Já teda tyto věci mám normálně česky ;)
 
Ano. Hra mi fungovala naprosto v pořádku. Po 12 dnech se mi to začalo objevovat.
Prostě jednoho dne se mi začali objevovat maďarské názvy.
 
@Lecram možná nějaká chyba SMAPI zkusil bych reinstal.. dojel jsem nějaký 17 den a žádná chyba :)
 
@Lecram Případně kdyby se maďarské texty začaly znovu objevovat, tak se podívat zda SMAPI konzole nevypisuje nějaké chyby.
 
Back
Top