• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Stardew Valley

Stardew Valley

deidarak

Překladatel
Příspěvky
18
Skóre reakcí
26
Bodů
0
deidarak přidal nový překlad:

Stardew Valley - Překlad téhle country-Open World RPG hry do CZ

Překlad Stardew Valley
-texty jsme získali jen ze 70%, protože ostatní jsou zafixované v EXE souboru a ani jeden z nás nemá nástroje ani zkušenosti je z něj vytáhnout.
- Přesto jsme se rozhodli překlad dokončit.
- Nebude to 100% překlad ale doufáme že lidem pomůže i jeho neúplná verze.


Autoři hodně náhodně generovaných textů zapečetili do EXE. Ve výsledku by věta mohla vypadat

"Mluvila jsem s tou dívkou po internetu, její přezdívka je %name33. "

- %name33 nebo-li...

Zjistěte více o tomto překladu...
 
Je to škoda,přesto věřím že aspon něco se povede,přeju hodně štěstí
 
Předem děkuji, za snahu překlad. Velice si toho cením. :) Mimochodem, jak to jde ? :)
 
a co takhle napsat tomu cloveku jinak sem rad ze na tom delate neni kam spechat
 
Ahoj, i když u překladu nejsem napsaný, tak na něm také pracuji. Překlad je nyní ve fázi, že by vše mělo být přeložené(i texty, které původně být neměly), akorát se teď testuje aby hra nepadala, aby vše všechno sedělo apod. každopádně vydání se již blíží a myslím si, že v blízké době určitě bude nějaké větší oznámení.
 
Ahoj ! Ani nevíš, jak jsem rád :D Už jsem myslel, že je konec překladu ;( A ještě mi řekneš, že bude 100 % překlad :D ! Jsem šťastný :D
 
deidarak doplnil k překladu Stardew Valley nové informace:

Dokončování překladu

Aktualizace Překladu Stardew Valley
- texty se podařilo získat za pomocí překladatelské komunity kolem Stardew Valley, tedy ti co překládali hru i do dalších cizích jazyků.
- Bude se muset bohužel začít nová hra.
- Čeština se bude aplikovat na hru bez módů, některé z nich by mohli narušit její chod.

Stav Překladu:
- Překlad je nyní ve fázi testování a korektur.



Ukázka překladu:...

Zjistěte víc o této aktualizaci...
 
Super :) celou dobu to vypadalo jako ,,ticho po pěšině,, a najednou prakticky hotovo :) díky moc
 
deidarak doplnil k překladu Stardew Valley nové informace:

Překlad vydán

Překlad je hotov!!
Přečtěte si hlavní stránku překladu pro informace o stažení a pokyny k instalaci.

Začali jsme pěkně od 0.1, tento překlad obsahuje:
  • Zprovozněnou diakritiku
  • Předělané obrázky
  • Přeložené všechny texty, které jsme objevili při hraní.
Prosím přečtěte si také nejčastější dotazy, které mohou být při používání nápomocné.

Zjistěte víc o této aktualizaci...
 
Naposledy upraveno:
@Eddie155 Myslíš, že zde máme křišťálovou kouli, abychom věděli, co Ti to při pokusu o stažení přesně dělá? Navíc jsem to teď zkoušel a vše OK, bez problémů staženo.
 
Super!
Moc díky, funguje super. Konečně bude vědět, o čem to vlastně je :)
 
Ahoj,
po nainstalování češtiny mi ve hře z menu výroby (vytváření) zmizela možnost vyrobit truhlu, dřevěnou ohradu atd. (ikona úplně zmizela). Při jejím odinstalování ikonky opět naskočily. Přikládám dva obrázky (před a po nainstalování češtiny). :)
P.S. Ještě přikládám obrázek, kdy mi hra po nainstalování češtiny přidala druhou kosu. To by tak nevadilo,ale pokud češtinu odinstaluji (ale ,,českou,, kosu si nechám), hra při pokusu o načtení vždycky spadne. :)
Snad to pomůže pro lepší funkčnost češtiny :)
 

Přílohy

  • Dvě kosy.png
    Dvě kosy.png
    102,4 KB · Zobrazení: 61
  • Po nainstalování češtiny.png
    Po nainstalování češtiny.png
    54 KB · Zobrazení: 58
  • Před nainstalováním češtiny.png
    Před nainstalováním češtiny.png
    83,2 KB · Zobrazení: 55
Caute,

presne to iste sa stalo mne, ked som reinstaloval cez Steam, lebo to padalo a mal som tu kosu 2x.
Teraz to sice funguje, ale uz niesu preklady vsade tam kde boli pred reinstalaciou. Reinstaloval som aj preklad a nic. Mam pocit ze save format sa meni z verzie na verziu a potom to zblbne. Prvy priznak ze nieco nieje OK, je ze nieje mozne krompacom vydolovat kamen a sekerou vyrubat strom.

A.
 
Takze zase ja,

nieje to Steam verziou. Je problem s instalatorom.
Ked sa nainstaluje preklad, vsetky ulozene user profiles zblbmu. Nasledne je kosa 2x a nieje mozne nic vyrubat ani vytazit.
Jedine riesenie je zmazat player profile a zacat od zaciatku. CO je dost blbe ak mate rozohrany poriadny kus hry !!!

Ak nechcete prist o postup v hre, doporucujem neinstalovat preklad. Treba pockat na fix.

A.
 
Souhlasím, mám stejný problém. Ale mě i padá hra, když vstoupím do nové oblasti :/ Překlad je dobrý, ale je škoda že není kompletní :)
 
Už v první aktualizaci češtiny dne 14. Května bylo psáno:

- Bude se muset bohužel začít nová hra.

kluci měli velké problémy s EXE souborem a jeden programátor jim ho modifikoval to si pište že nemusí fungovat stejně.
- Můj bratr má hru rozjetou na steamu, má nejnovější verzi hru měl před češtinou rozehranou tak hodinu čistého hraní a po nainstalování češtiny žádnou chybu nehlásí. A to novou hru ani nezačínal.
 
@ANdyGFX :
Mě nešlo kácet sekerou a vytěžit kameny pouze když jsem zapomněl spustit hru přes .exe soubor s češtinou (Stardew Valley Translation.exe), takže možná máš stejný problém :)

@deidarak :
Mě čeština běží v pohodě, žádné padání či chybové hlášky, jen jak jsem psal výše: Při nainstalování češtiny zmizí možnost vyrábět několik základních věcí (truhla, ohrada atd). Mám taky nejnovější verzi hry na steamu. Případně se zeptej bratra,jestli mu s nainstalovanou češtinou jde vyrobit truhla atd :) Ať zjistíme,jestli je chyba jen u mě (a několika dalších) a nebo jestli je to opravdu češtinou.
Díky moc:)

BTW: Čeština je vážně super,díky moc za ní.
 
Ok, opravil jsem to !! :) Stačilo ověřit integritu mezipaměti hry, a znova nainstalovat češtinu. Teď je čeština kompletní, když něco najdu tak napíšu :)
 
Tak jsem udělal to samé co @Gladyatus a už to běží včetně vyrábění truhel atd (musel jsem začít novou hru) .... Takže u mě chyba mezi židlí a obrazovkou :D
Pardon za starosti navíc :)
 
Zdravím,

Jsem rád že se nakonec vše vysvětlilo. Jak asi můžete poznat, tahle hra je dost temperamentní, když se s ní manipuluje takovýmto způsobem, hlavní problém je kolik se toho vlastně ukládá do souboru s uloženou hrou pod vlastním názvem, čímž pak dochází k takovýmto problémům.

Možné řešení tu ale je: Francouzský tým má vlastní nástroj na převod uložených her do formy, s kterými pak přeložená hra může pracovat, takže by možná bylo možné ho použít i na český překlad a díky tomu byste mohli hrát i staré hry vytvořené před instalací překladu.
 
Zdravím,

jen přidám dotaz. Hraju SV přes steam a protože se o komp střídáme dva, tak občas využívám hraní na tabletě (s windows). Před češtinou mi šlo nahrávat uložené pozice do cloudu a mít tak možnost hrát na obou, ale po češtině mi to už načíst uložené pozice nechce (tuto možnost na steamu zaškrtlou mám, zde tedy problém není). Je tedy "chyba" v češtině, nebo je to, jak někdo píše, chyba mezi židlí a klávesnicí? Díky
 
Back
Top