1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Článek Souhrn uplynulého týdne a náhled do budoucnosti!

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 7 Březen 2016.

1. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

Minulý týden se na našich stránkách objevil dabing k Dirt Rally, kterou připravuje T3NK a Vranik08. Tedy pokud jste fanoušky drsné jízdy, drsnou krajinou za drsného počasí a uvítali byste, aby na vás navigátor štěkal zatáčky česky a vy se tak mohli zcela soustředit na divokou jízdu, pak zavítejte na jejich stránku překladu, kde jsou v současné době k dispozici odkazy již na hotové tratě Německa, Švédska, Finska a Walesu.
    K výskytu dabingu se však váže i jedna, řekněme nemilá událost. Byli jsme na něj totiž upozorněni tak trochu nešťastnější cestou, kdy fanoušek tohoto díla přišel a bez jakéhokoliv souhlasu, zde tvůrcům profil na jejich dílo založil. Bylo to od něj sice milé, ale tohle prosím nedělejte, protože je to v rozporu s našimi pravidly. Jakýkoliv profil překladu zde musí být založen s plným vědomím a souhlasem překladatelů a jediný správný postup v případě, že byste nějaký překlad založit chtěli, je pouze a tehdy, kdy k tomu od překladatelů získáte mandát.
    Je to mimochodem také dobrá příležitost jak pomoci. Překladatelé jsou obecně vytížená zvířátka, která v už tak nabitých programech životem samotným, dělají ve svém volném čase něco pro fanoušky svých oblíbených her, a když nemůžete přiložit ruku k dílu samotnému nebo přispět případným příspěvkem, klidně se jim nabídněte i jako správce profilu a spojka mezi nimi a veřejností. Věřím tomu, že i taková forma pomoci by některým mohla přijít velmi vhod.
    Jinak, ale prosím nezakládejte profily překladů, které vám nepatří, protože se na to přijde a budete z toho mít zbytečně černý puntík, případně ban. Pokud jste fanda nějakého díla a myslíte si, že by zde mělo být, pak dejte vědět přímo mě a to buď zde na fóru formou soukromé zprávy (konverzace), nebo na náš email redakce(zavináč)prekladyher.eu a my už s týmem či překladatelem navážeme kontakt sami a domluvíme se, zda si to vůbec přejí a i na případných podmínkách.
    V překladech je toho však nového mnohem více:

Hearthlands
    Jedná se o překlad real-time budovatelské strategie, kde se v roli manažera budete snažit dostat svoje město na vrchol všehomíra. Hra je v předběžném přístupu na Steamu, takže překladatelé budou toto ladit nejspíš až do doby, než vyjde hra v plné verzi. Nicméně je to úctyhodný počin, protože si osobně myslím, že dobrých strategií není nikdy dost.
    Postup můžete sledovat přímo v profilu překladu hry a samozřejmě zde můžete diskutovat, nebo zanechat vlídné slovo v přidružené diskuzi.

Her Story
    Tým ADV Dream začal překládat velmi úspěšnou detektivní hru, která zase přinesla tak trochu jiný styl hraní, než jsme poslední dobou zvyklí. Bude to tentokrát překlad náročný hlavně na kontext, protože právě ten je klíčovým prvkem celé hry a tak bude zajímavé sledovat, jak se s tím překladatelé poperou.
    Překlad můžete sledovat přímo v profilu hry, kde si o něm můžete v přidružené diskuzi s tvůrci, i mezi sebou, popovídat.

Planetbase
    Tak trochu v tichosti se moje maličkost jala překladu survival strategie, u které tvůrci poskytli veškeré texty a postupem času i nástroje pro snadný import překladu do Steam Workshopu. Chvilku to trvalo, protože jsem ještě nepřišel na způsob jak zastavit čas a vyhnout se jiným povinnostem, nicméně v tomto týdnu jsem došel k závěru, že je překlad již ve stavu hodném testování a první verzi 0.1a jsem tedy na Steam nahrál. Máte tak unikátní příležitost za:
    a) být součástí překladu a pomoct dovést ho k dokonalosti
    b) mi rozkopat bábovičky a upozornit na to co je vyloženě blbě a je třeba opravit.
    Neváhejte tedy a vyjádřete se v přidružené diskuzi v profilu překladu hry.

Rise Of the Tomb Raider
    Na konci května, bylo Xzone.cz oznámeno, že zákazníci kteří si hru zakoupili, již mohou češtinu stahovat ze zákaznické sekce. Nyní tedy započalo odpočítávání i pro ty, kteří čekají na veřejné uvolnění, protože si hru zakoupili jinou cestou.

No a to by tak v kostce bylo shrnutí posledních dní. Ovšem tímto ještě neskončíme, protože se chystají další věci a tak ještě v krátkosti něco kolem toho.

V blízké době očekávejte zase porcičku informací kolem překladu Fallout 4. Z interních zdrojů mohu potvrdit, že informace jsou v pre-produkci a je jen otázka času, než nám budou předloženy ke zveřejnění.

A bude se zase soutěžit!
    Vedoucí týmu COTT PredatorV si ve spolupráci s hlavním testerem Barbarem pro fanoušky RPG Divinity: Original Sin připravili opravdu těžkou soutěž o krásné ceny. Jak jistě ti, kteří sledují překlad Divinity vědí, Barbar má hru prolezlou skrz na skrz a otázky, které se na vás chystají, skutečně prověří, jak poctivě jste hráli! Vzhledem k tomu, že k Enhanced Edition ještě čeština není, bude se tématika týkat hlavně původní hry, kterou jste v češtině hrát mohli něco málo přes půl roku, možná už je to i trochu déle.
    Nicméně budou ve hře trička, knížky, podepsané plakáty, kartičky a mnoho dalšího, takže sledujte novinky jak tady, tak na Facebooku, protože to vypukne již velmi brzy oznámením všeho potřebného, abyste nic neprošvihli.

Nový Sherlock Holmes: The Devil's Daughter
    Má vyjít již 27. května, ale obecně se o něm příliš mnoho neví. Co se však podle serveru Zing.cz na tuty ví, že hra vyjde minimálně na PC s českými titulky, takže se rodina překladů rozroste zase o další kousek. Tedy doufejme, že vedle PC se tvůrci hry blejsknou a češtinu dají i do dalších verzí.

Mno a to by zase mohlo na chvilku stačit.
    Těšte se na soutěž, užívejte češtin a hlavně sledujte informace z první ruky v novinkách zde na portálu, na našich facebookových stránkách, případně ve skupině na Steamu.

• To se mi líbí To se mi líbí x 3
  2. CougarCS93

CougarCS93 Člen

Do článku můžeš kdyžtak doplnit pod toho Sherlocka, že ještě letos vyjde další díl Sniper elite, konkrétně už čtyřka a bude mít taky ofiko CZ titulky, jsou už dokonce napsaný i na Steamu :)

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
  3. Farflame

Farflame Člen

No, taky o něm moc nevím, až na jednu pasáž z mého článku:
    http://www.mujweb.cz/farflame/clanek04.htm#cthulhu

Frogwares najeli do starých kolejí a na 27.5.16 chystají dalšího Sherlocka Holmese s podtitulem The Devil’s Daughter - tentokrát má obsahovat větší lokace a 5 případů zaměřených na "rodinné příběhy, neodolatelná nutkání a okultní způsoby pomsty".

4. sxg

sxg

5. Kamil

Kamil Administrátor Správce Tým překladyher.eu

Sdílejte tuto stránku