• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Novinka 

Souhrn novinek na portálu k 9.10.18

Zkusili jste si někdy pravidelně vymýšlet název k něčemu, co se pravidelně v
nepravidelných intervalech pojmenovat musí? Ne?
No povím vám, že to žádná sranda není. Hluboce jsem se zamyslel a rozhodl se z toho udělat sérii, která bude mít jeden název a lišit se bude jen datem vydání. Bude to vždy aktuální souhrn k udanému datu a jak půjdou články po sobě, hezky se i rozliší, za jaké období to souhrn je. No není to geniální? Vymyslel jsem kolo!

Ale konec řečím (příště se zamyslím nad úvodníky) a pojďme se podívat, co se nám tu vylouplo od posledního souhrnu?


Hotové překlady:

Quest for Glory III: Wages of War

Asi málo kdo nezná službu GoG, na která jsou, vedle klasického prodeje nových her, k nalezení i upravené, dávno vydané klasiky, které tak dostanou další šanci ukázat se v plné kráse i v dnešní době. Když se zde stará hra objeví, znamená to, že bude spustitelná na aktuálních OS s jejichž podporou tehdejší tvůrci mohli samozřejmě těžko počítat.
Je až s podivem, kolik her se již takto na GoGu objevilo a ještě zajímavější je, kolik z oněch her se vedle toho dočkalo i revitalizace češtiny. Překládání her má samozřejmě letitou tradici a konkrétně tento překlad sahá do roku 1999, kdy tento adventurní klenot oprášila redakce časopisu SCORE, konkrétně v čísle 61 a plně počeštěný jej nabídla svým čtenářům. Dnes je rok 2018 a znovu dochází k již druhému oprášení a bez jakéhokoliv dalšího zásahu vám překlad zpřístupňuje @raptorCZ .

Profil překladu: Quest for Glory III: Wages of War


Quest for Glory IV: Shadows of Darkness

@raptorCZ vedle výše zmíněného třetího dílu, zaslal upravený a tentokrát i lehce opravený překlad i ke čtvrtému dílu ze série Quest for Glory, který měla na starosti rovněž redakce časopisu SCORE, která jej vypustila v #63, téhož roku.

Profil překladu: Quest for Glory IV: Shadows of Darkness


Hotové, před vydáním:

The Awesome Adventures of Captain Spirit

Krátká jednohubka, která byla představena na letošním E3, byla nabídnutá hráčům a hlavně pak fanouškům Life is Strange, zcela zdarma. Jedná se o kraťoučkou vsuvku mezi první a druhý díl, který vyšel 27. září na všechny známé platformy. Dohrání této adventury, snad mělo i nějak ovlivnit start druhého dílu.
Tahle krátká vsuvka vás provede příběhem v mysli malého chlapce, který může být jednoduše čímkoliv co jej napadne a jak taková hra vypadá, si můžete zkusit na vlastní kůži. Překladu se ujal @TheWarton .

Profil překladu: The Awesome Adventures of Captain Spirit

LEGO Batman 2: DC Superheroes

Překladatel vystupující pod přezdívkou @bombic , představil překlad lego parodie na Batmana, kteréžto bývají nabušené vtipem až po střechu. Tohle rodinné dobrodružství, které baví malé děti svým ztvárněním a drásá nervy rodičů, svým technickým zpracováním vám tedy bude dostupnější než kdykoliv předtím a můžete se jej tak užít se vším všudy. Jen se hodí jedno varování: Lego hry, jsou těžce návykové!

Profil překladu: LEGO Batman 2: DC Superheroes


Rozpracovaný, k dispozici:

Planet Coaster

Někdy se to tak sejde, že vzniknou dva překlady na tu samou hru. Ať jsou důvody jakékoliv, je to stále lepší než kdyby nevznikl žádný a tak, jak se s tím překladatel vystupující pod přezdívkou @Jespi popere, můžete posoudit sami. Planet Coaster je po hodně dlouhé době tycoon zasazený do zábavního průmyslu, kde si můžete vybudovat vlastní zábavní park. Neočekávejte nic víc, ani nic míň, než převlečený Rollercoaster na steroidech, který ve vás zase probudí toho malého chlapce, malou dívku, kteří budovali rozličné struktury z lega a náramně se u toho bavili. Tady tomu nebude jinak a hlavně česky!
Překlad je k dispozici v betě, tedy se na něm pracuje, ale část je již k dispozici.

Profil překladu: Planet Coaster
 
Top