1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Doporučené Novinka Souhrn novinek na portálu k 27.6.2019

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 27 Červen 2019.

 1. Leffi

  Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

  Léto patří zpravidla k obdobím, kdy se kadence nových překladů do značné míry zpomalí, dokončují se pozvolna již ty rozdělané nebo se opravují již ty vydané, ale volnočasové aktivity a užívání si sluníčka na dovolených, s rodinou a přáteli, většinou dostane přednost, každý si jednoduše potřebuje čas od času odpočinout.

  Ovšem i tak se tu pár překladů objevilo a na ty se zaměříme dnes.

  [​IMG]
  @patrikspacek, se dloudobě zaměřuje na překlady point-and-click adventur a ani tentokrát nesmíme minout jeho dva poslední přidané překlady, které jsou zástupci tohoto žánru:

  První je komediální adventura z roku 1993, od LucasArts, které vás zavede do z komixu přeneseného světa, kde řešíte záhadu ztraceného bigfoota z nedalekého karnevalu.

  Profil překladu: Sam & Max Hit the road

  O tři roky starší, rovněž od LucasArts, adventura, vás zavede na magický ostrov Loom, kde se s malým hrdinou Bobbinem, vybaveným jeho magickým hudebním nástrojem, vydáte vstříc velkému dobrodružství.

  Profil překladu: Loom

  @Ralph Shepard , o kterém jste v poslední době mohli slyše ve spojitosti překladu k Anno 1800, kde se spolupodílí na překladu s @Jetro , zveřejnil i jednu svoji sólovku, k fanouškovskému freeware remaku Another Metroid II Remake, vycházející z původní Metroid 2 - Return of Samus, který byl pochází z Gameboye.

  Profil překladu: Another Metroid 2 Remake

  @Kwej, si pro vás připravil překlad tajuplné duchařské adventury o Abigail Blakwoodové, mladé dámě, která z ničeho nic zjistila, že je duch. To dokáže zkazit ráno. Proč tomu tak je? Je to normální posmrtný stav nebo je snad ještě něco víc? To vše, bude vaším úkolem zjistit.

  Profil překladu: Goetia

  @Kolka97, vedle Gnomes Garden 4, přihodila ještě překlad prvního dílu fantasy strategické hry s trpaslíky, kteří mají spolu s mladou princeznou za úkol nejen zachránit ochořelého krále, ale i zachránit královské zahrady zničené suchým létem (jak aktuální že?).

  Profil překladu: Gnomes Garden

  @Khalashnikovf, dokončil, opravil a vydal, se svolením @Jetro, překlad všech dosud vyšlých DLC k Civilization VI, nezbývá tedy než zapnout klimatizaci, poslat děti na tábory, ženy na dovolenou, zamknout dveře a ponořit se do nově přeložených scénářů Khmérů a Indonésanů, Nůbijců, Peršanů a Makedonců, Astralanů, Poláků nebo Vikingů a k tomu všemu si budete muset dávat pozor na zbrklé vzestupy i pády a sem tam na nějakou tu klimatickou změnu.

  Profil překladu: Civilization VI DLC obsah

  @DeHet, a jeho tým se po Sleeping Dogs, vydali vstříc dalšímu překladu, který je tentokrát zavede do středověkého Japonska, kde se po vzoru her Darks Souls, Demon!s Souls, Onimusha a podobných budou muset vypořádat s místní mythologií a bizarními monstry, která se jistě budou všemi prostředky bránit, jakémukoliv testování.

  Profil překladu: Nioh: Complete Edition

  @Gaunt, se pro změnu zaměřil na Slovenský překlad staré dobré klasiky, doslova klíčové strategie, která se už 20 let drží na trůnu realtimeových strategií a která o sobě v poslední době dala znovu vědět v modernizovaném kabátku, abychom se i dnes mohli nadále na lankách vzájemně potrápit.

  Profil překladu: Age of Empires : Definitive Edition

  @LUKISO2, se nechal okouzlit, stejně jako dalších cca čtvrtmilionu lidí, v základu jednoduchou, okouzlující, ale obsahem nabitou pixelartovou hrou, která se původně měla účastnit jen vývojářské soutěže. Zájem o ni však byl takový, že nebylo cesty zpět a tak se ve hře, inspirované Zeldou, Terrarií, Stardew Valley nebo Minecraftem, můžete vydat vstříc prakticky nekonečnému dobrodružství, kde si seberete, najdete, vyrobíte, postavíte, všechno co potřebujete a to hezky pěkně česky.

  Profil překladu: Forager

  @Spid3rUL, pro vás přeložil simulátor ponorky, který svou největší inspiraci čerpá z duchovního předchůdce Red storm rising. Ocitáte se v kůži amerického ponorkového kapitána, kterému je svěřena jedna z atomových ponorek námořnictva USA. Bojovat je možné ve třech kampaních proti Sovětům v letech 1968, 1984 a proti ČLR v roce 2000.

  Profil překladu: Cold Waters

  @bezdus, se zasadil hned o dvoje oživení klasik, které ovlivnili nejednoho hráče a dnes mají příležitost připomenout mladším, jak dalece sahá historie nejen her, ale i překladů. Setkává se totiž nejen stará dobrá herní klasika, která na léta a generace definovala vlastní herní žánr, ale současně řeklad, který třeba mě osobně sahá do těžké puberty.

  Profil překladu: Diablo + Hellfire


  Trochu mi zapadla informace od @Farflame, který dokončil překlad cyberpunkové detektivní indie jednohubky, která vám zabere zhruba hodinku intenzivní zábavy.
  [​IMG]
  Profil překladu: Neoncode

  No a ještě pro jistotu zmíním i fakt, že se @PredatorV, s týmem COTT, přihlásil k překladu nově ohlášeného pokračování k legendární sérii, kterou pamatuje nejeden pamětník.
  [​IMG]
  Profil překladu: Baldur's Gate 3

  [​IMG]

  No a jak už je zvykem, po tom dlouhém čtení tu máme náš video koutek, kde si jistě nezapoměňte zajít na Farflameův YT kanál Rastm4n, kde vkládá zajímavá herní videa s titulky, jako příklad z poslední doby vezměme třeba vide se zajímavými pasážemi v Observation:

  A kdo budete mít čas a chuť, zajděte dnes večer na můj Twitch kanál, kde se podíváme do hry Startup Company, ke které si v rámci odpočinku a duševního cvičení, odskočil @Jetro, aby ji přeložil. Podíváme se na ranou verzi češtiny a jak se vůbec ta hra hraje. Jediné co o ní v současnosti vím, jak už název napovídá, nejspíš se zde pokusím vytvořit prosperující firmu. To nedopadne dobře.
  Začínáme v cca 20:30.

   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 1
  Naposledy upravil: 27 Červen 2019
 2. Farflame

  Farflame Člen

  Ještě doplním dvě videa s CZ titulky...

  Pathologic 2:  Hororovka na moři Men of Medan:

   
 3. Ten observation vypadá božsky bylo by parádní tu mít někdo kdo by to přeložil :)
   
 4. mmm273

  mmm273 Člen

  Na taku Yakuza 0 sa nikto nechystá ? Silno zalozena pribehovka konecne na PC.
   
 5. Netsky

  Netsky Člen

  Jak to prosím vypadá s hrou Vikings Expeditions ? Předem díky za odpověď :)
   

Sdílejte tuto stránku