• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Novinka 

S Překlady her Vás špatné počasí v létě nezaskočí

Od posledního přehledu dění na našem portálu uplynul nějaký čas a vzhledem k tomu, že se blíží letní dovolené, pro mnohé prázdniny, tak to jistě přijde vhod každému, kdo by si snad chtěl v tomto období odpočinout od slunce, procházek a vody. Steam už své slevové akce rozjel, další se připojí vzápětí a tak, kdyby se některá z níže uvedených her nacházela ve vašem seznamu přání, sejde se Vám doslova ideální konstelace.

Nejdříve si pojďme připomenout, jaké překlady se od poslední bleskovky nacházejí ve stavu dokončeném.

Pillars of Eternity
Po měsících svědomitého překladu si již nyní můžete vychutnat tento skvost i s vydanými DLC White March I & II a jako třešinku na dortu si můžete při odpočinku u bazénu přečíst čtyři povídky, které překladatelé také zahrnuli. Veškeré, opravdu „detailní“ informace týkající se překladu, i informaci jak přispět, naleznete v profilu překladu.

Supreme Commander 2
Jak mnohdy překlady dokazují, žádná hra není tak stará, aby si nezasloužila překlad a u dobrých strategií to platí dvojnásob. Překlad je díky týmu @PredatorV kompletní včetně DLC Infinite War Battle Pack, takže dlouhé hodiny zábavy v masivních bitvách jsou zaručeny. Veškeré informace jak přispět a jak překlad stáhnout, naleznete v jeho profilu.

Heroes of Might & Magic III Complete
Že strategie nestárnou dokazuje i HOMAM III, který má stále svoji základnu fanoušků, z nichž se jeden z nich rozhodl revitalizovat původní češtinu pro dnešní digitální distribuci na GOG. Náhledy překladu a odkaz na stažení naleznete v profilu.

Sins of a Solar Empire: Rebellion
I tato strategie zaznamenala dlouhověkost a již nějakou chvilku si ji můžete vychutnat v rodném jazyce. Jsou přeložena veškerá DLC a to ve verzi pro Steam i pro GOG. Náhledové obrázky, úvodní video do příběhu, detaily a mnoho dalšího, to vše naleznete v profilu překladu.

Craft the World
2D her je v poslední době jak šafránu po dešti. Některé zaznamenaly nemalý úspěch a Craft World se mezi ně bezpochyby řadí. Dokázal zkombinovat několik zajímavých titulů pod jednu střechu, v poutavé grafice a s trpaslíky na palubě, kteří prostě nikdy neomrzí. Toho si jistě byl vědom i PredatorV, který se rozhodl k tomuto titulu vytvořit češtinu. Náhledové obrázky, představení i samotnou češtinu naleznete v profilu překladu hry.

To the Moon
Občas se objeví nějaký ten pixelartový kousek, který si svou pozornost zaslouží a To The Moon, se jistě řadí mezi ně. Slovenský překlad Vám v této point-n-click advetuře přiblíží příběh, jejíž hrací doba je sice 5 hodin, ale během nich Vás prakticky ani jednou nenechá vydechnout. Ukázková videa, náhledové obrázky a samozřejmě překlad, naleznete v profilu překladu hry.

King Arthur
Farflame rozšířil naši databázi o starší, ale výborný mix RPG a strategie z mytologické doby Krále Artuše. Pokud čekáte na dokončení probíhajícího překladu Expeditions: Viking, můžete si zkrátit čekání právě tímto titulem, který Vás jistě zabaví na nemálo hodin. Veškeré informace, náhledové obrázky a třeba i odkazy na recenze hry, naleznete v profilu překladu.

The Swapper
Aktuálně sci-fi hrám doba velmi přeje a tak si můžete nyní vychutnat tuhle logickou hříčku, která si pohrává s klonováním, přenosem mysli a vůbec praktickým využitím zmíněných technologií. Podrobnější přiblížení příběhu, náhledové obrázky a samozřejmě samotnou češtinu, naleznete v profilu.

Pictopix
Pokud budete chtít dát odpočinout hlavě od všech těch masivních armád, všudypřítomné krve, monster a jiných kratochvílí, můžete se vyčistit hlavu u téhle logické hry, kde budete mít za úkol odhalit, jaký obrázek se pod čtverečky nachází. Čeština Vám pomůže přiblížit pravidla, ve kterých se tak rychle zorientujete a v hraní, respektive v hádání už Vám tak nebude nic stát v cestě. Čeština je oficiální, takže kdo již hru vlastní, tak má i češtinu a kdo ještě váhá, může se vydat na profil překladu, kde se může nechat navnadit podrobnějšími informacemi.

Tolik k hotovým, nově se vyskytnuvším češtinám, ale u toho ještě nezůstane, protože tu máme i nové češtiny, které jsou v přípravě. Pojďme podívat, které to jsou:

The Walking Dead: A New Frontier
S epizodickými adventurami se roztrhl pytel, kdy se o to nejvíce zasloužilo právě studio Telltale Games. Nejnovější takový počin se v současné době překládá a profil již poukazuje na 3 přeložené epizody, 2 zbývají. Více informací naleznete v profilu překladu.

Software Inc.
Simulovat jde opravdu kde co. V minulosti jsme zmiňovali simulátor youtubera a nyní vzniká překlad simulátoru vývojářského studia. V profilu překladu se dočtete podrobné informace a můžete se podívat i na náhledové obrázky.

Candle
@Kolka97 se pustila do překladu další hopsací adventurky, která je tentokrát od Španělského studia Teku a která zaujme roztomilou, vodovkami ručně malovanou grafikou. Pokud Vás hra zaujala, neváhejte se vydat do profilu překladu, kde naleznete podrobnější informace, stav překladu a náhledové obrázky z ranné fáze překladu.

Agatha Christie - The ABC Murders
Nejen milovníci knih od Agathy Christie, ale i třeba začínající detektivové, kteří budou přes prázdniny pilovat své dovednosti v lesích a hájích, si mohou počkat na překlad detektivní adventury na motivy knihy od zmíněné spisovatelky. Postup můžete sledovat v profilu překladu.

Expeditions: Viking
Fraflame a jeho tým se pustil do překladu rozmáchlého RPG, které Vás postaví do role velitele družiny vikingů, kteří si brousí sekery na nic menšího než celou Británii. Více není nutno představovat, protože profil je, jak už je to u Farflama zvykem, plný hodnotných informací, odkazů na články, a tak pokud Vás překlad zajímá, rozhodně na jeho profil zavítejte. Dozvíte se tam vše podstatné.

Jakmile je jednou překlad dokončen, zdaleka to neznamená, že je veškeré práci konec. Tu se po vydání hry objeví chyby, které tvůrci narychlo odstraňují, tu se objeví remaster a nebo v horším případě se překladatel pustí do překladu hry v předběžném přístupu, kde se s prakticky každou aktualizací objeví nové prvky, které hru obohacují. Tak jako tak, všechny zmíněné situace ohrožují překlady a tak jsou překladatelé nucení svá díla aktualizovat také. Níže tedy přikládáme seznam v poslední době aktualizovaných češtin, aby Vám nic neuniklo:

Northgard
Technomancer
Planet Coaster
Age of Wonders 3
The Forest
Cities Skylines + DLC
Adam's Venture – Origins
Dying Light Enhanced Edition

Jestli jste dočetli až sem, tak si za odměnu můžete pustit přeložená videa z Farflameova kanálu, která představují nového Assassína a slibně vypadající RPG ELEX.


 
  • To se mi líbí
Reactions: Morte a Char

Kvi kva

Člen
Parádní překlady, já v létě nikam nejezdím, tak budu díky vašim dobrým překladům hrát na PC.
 
Top