• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Vyřešeno Problemy s pc hrami (Trhani obrazu - Nizke FPS)

Lilly

Prémiový člen
Člen
Ahoj ! (budu psat velice rychle bez diakritiky)

Vim, ze tohle je server urcen jenom pro překladani her, pokud jsem se spletla prosim presunte tohle tema na spravny misto, děkuji ....

V posledni dobe jsem si vsimnula, ze mam problem s pc hrami. Kdyz hraju pc steam hry na multiplayeru mam tezke lagy, ale muj ping je max 50-70 takze nemam problem s providerem a mam kvalitne připojeni od T-Mobilu. V seznamu hracu vzdycky najdu minimalne 5 hracu co maji ping minimalne 500 - 3000. Nebo dokonce jsem nasla AFK hrace co stoji ve hre nehraje, ale ma ping 7000 a vice. Ja, uz fakt nevim co mam udelat ...

Na nekterych hrach jako aliens vs predator, counter strike go mam nestabilne hrani v podobe trhani obrazu alebo jak se tomu řekne low framerate (Fps 2 - 8) neda se to hrat. Vzdycky jsem uznavala minimalne FPS 60

Co jsem udelala je, ze zbytecnosti v pozadi jsou povypinane, pocitac jsem procistila CCLEANER a AVG TUNEUP jsem spustila na herni rezim. Udelala jsem kompletni testy na malware a viri ESET SMART SECURITY a nic jsem tam nenasla.

Pamatuji si jenom, ze muj pritel daval do pocitace nove RAMKY DDR2 (800 mhz) 2x 4gb. Predtim jsem mněla jenom 6 gb (2x 2gb a 2x 1gb) a instaloval my novy graficky ovladac ze ze stranek nvidia. Ja jsem predtim mněla ovladač nvidia ze stranek vyrobce. To trhani obrazu a nestabilita, je cim dal horsi a fakt si, uz nemuzu nic zahrat. Napřiklad steam hra FALLOUT 4 mi předtim jela velice hladce na nizke nastaveni FPS 40 - 60 a ted, mi uz vubec nejede. Graficku kartu mam GTX 750

https://cz.msi.com/Graphics-card/N750Ti-GAMING-2GD5OC.html#hero-specification

Procesor AMD PHENOM II (X4) 925 (2800 mhz 4 jadro) a ram je DDR2 (800 mhz) 2x 4gb = 8 gb
Obavam se, ze pocitac umira. Zdroj mam 650 W Corsair

V kazdem připade dik za radu a pomoc ....

Bacil

Člen
Ahoj (budu psát pomalu s diakritikou)

Jako herní pc, zvlášť pokud hraješ střílečky je tvůj pc už krapítek za zenitem, ale myslím že s low detailama by hry měly být hratelné.

Každopádně, pokud máš podezření na bordel v pc, tak zajdi na https://forum.viry.cz/ , tam se zaregistruj, vlez do "řešení problémů, logy" a postupuj dle pokynů. A cca jednou ročně je tam dobré zajít a nechat si ho zkontrolovat i když se ti zdá pc ok...jen pro klid duše.

Kamil

Čestný člen
Člen
1) Tvůj počítač neumírá, umřel už velmi dávno.
2) Dobrý ping je podmínka nutná, nikoli postačující a "kvalitne připojeni od T-Mobilu" o skutečné kvalitě nic nevypovídá.
3) Různé hry mají různé algoritmy a jsou různě háklivé na síťové problémy.
4) Nemyslím, že by to bylo "havětí".

Lilly

Prémiový člen
Člen
Moje odpoved pro KAMILA
---------------------------------

Jelikož je to internet 50 MB a stahuji rychlosti max 6 MB/s, tak muj ping je max do 60 což u ostatních hracu je horsi. Herni administrator mi ve foru napsal, ze do 400 se to da jeste na multiplayer serverech hrat. Pokud se s tebou pripoji hraci na multiplayer coz maji horsi pripojeni napřiklad mobilni pripojeni a ma ping kolem 1000, tak si to pochopitelne odskacou aj ostatni hraci. Proste zacne to vsem lagovat a neda se potom, uz normalne hrat ne serverech. Rozcilovani nepomuze, prej to nekteri delaji naschval, aby zatezovali server a ostatni nemohli hrat. Takze radsi se odpojit ...

S providerem T-Mobile nemam problemy (Dobry ping na hrani, pri sledovani HD videa mi neseka a nezastavuje se film, nejsou zadne vypadky) Horsi to bylo s providerem O2. Ping minimalne 500, kazdou chvili vypadek a dost tezko se od nich odchazi. Kdyz jsem jim posilala vypoved a ukonceni sluzby, porad mi nucene nabizeli jinej tarif, coz jsem odmitla a pak udelali nejvetsi spinavost, ze mi odregistrovali jenom technicke zarizeni cisla modemu a internet nechali bezet dal bez mojeho vedomi a za 3 mesice mi prisla upominka s nedoplatkem. O2, uz nikdy ....

Ja nejsem zase takova zkušena v pc masinach, ale pokud je tomu tak, jak mi pises, ze můj pocitac, uz zemrel koncim s nim. Je sice v zachovalem stavu, ale bud ho hodim zitra do kontejneru aj s monitorem + 3d vision na 120 mhz a koupin si nejaku lepsi masinu. Uz mi nekdo aj psal, ze v porovnani ze 486 ktera je oproti mojemu pocitaci lepsi by za tohle nikdo nedal ani korunu.

je to Amd phenom II (925) x4 na ctyri jadra s frekvenci 2800 mhz, 2x 4gb ramky DDR2 (800 mhz), deska od gigabyte MA770-UD3 je tam nejaka externi zvukovka na 7.1 surrond od creative labs a stara graficka karta GTX 750 (2gb) os MSI a 650 W nekvalitni smejd zdroj corsair. Monitor je zastaraly LCD ACER 120 mhz na 3D vision (16:9)

Takze to likviduji a hodim to do kontejneru na eletro soucastky. Tyhle komponenty, uz nevyrabi nikdo. Vybrala bych si od alzy ja nevim i5 anebo i7 nejaka herni masina ACER PREDATOR. V kazdem pripade dik za info, tusila jsem to od zacatku, ze tento pocitac neni vhodny ani pro zakladni hry.

Moje odpoved pro BACIL
------------------------------

Dekuji ti za info, zaregistrovala jsem se tam, ten forum viri.cz vidim poprve, ale problem byl s pocitacem, pratele mi řikaji, ze radsi by vzali 486 pc nez tenhle muj pocitac. Tady admin mi prave aj napsal, ze pocitac mi odesel takze jde do recyklace. Ted mam alespon jistotu co byl za problem, proc mi vubec sekali a trhali se hry. S pritelem ted jedeme spolem domu na slovensko, abych s rodinou oslavila silvestra. Kdyz se vratime, pak zajdem do alzy a neco vybereme, bohuzel ja s tim nemam zkusenosti jenom neco jsem se naucila ohledem pc. Promin jsem hodne vystresovana (Pripravy na silvestra, uklid, děti, pritel, nakupovani) snazim se byt v pohode ....

Jo abych nezapomněla, přeji vam vsem hezkyho silvestra a vsechno nejlepsi v novem roce 2018 pro tento server a forum, kde se prekladaji hry.

Naposledy upraveno:

Kamil

Čestný člen
Člen
Rychlost 6MB/s je OK. Co se týká pingu, tak 400 ms je nesmysl, resp. to je tak na Hearthstone, ne na FPS. Ale Tvých 60 ms zase tak špatné není. Důležitá je i stabilita a zda nejsou výkyvy. Zkus ještě ping s většimi pakety, třeba 1kb: "ping -l 1024 193.86.120.146", zde je můj (VDSL2 od O2):
Kód:
D:\Temp>ping -l 1024 193.86.120.146

Pinging 193.86.120.146 with 1024 bytes of data:
Reply from 193.86.120.146: bytes=1024 time=30ms TTL=49
Reply from 193.86.120.146: bytes=1024 time=31ms TTL=49
Reply from 193.86.120.146: bytes=1024 time=51ms TTL=49
Reply from 193.86.120.146: bytes=1024 time=28ms TTL=49

Ping statistics for 193.86.120.146:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 28ms, Maximum = 51ms, Average = 35ms
Namátkou jsem vybral tento server:
upload_2017-12-30_17-38-30.png

Marthy

Člen
Jen je mi divné že,pokud to dobře chápu,hry které hraješ jeli na tvém počítači v pohodě jsou teď nehratelné,(platí to i když hraješ singl?).Pokud je to tak tak to vidím na nějakou závadu,možná mohla odejít jedna z ramek,či závada HDD (vadné sektory?)nebo zpomalený systém (viry,spousta balastu...).

Lilly

Prémiový člen
Člen
Ahoj kluci nezlobte se, nevim kam jsem tak hodně pospichala někdo mi napsal e-mail a poradil co mam udělat. Problem byl s grafickym ovladačem, odinstalovala jsem nejnovší ovladač od nvidia stranek a nainstalovala jsem nejstarši ovladač ze stranek MSI kde byla vyrobena moje graficka karta GTX 750. Steam hry zase běži normalně bez sekani a trhani obrazu (FPS 60 - 320)

Ja nevim proč jsem tak zazmatkovala a omlouvam se, v budoucnu budu opatrnejši, prostě moje graficka karta měla nejnovší ovladač, ale nebyl dobrě vyladěný a nastavený. Proto jsem stahla starší graficky ovladač ze stranek vyrobce a nainstalovala jsem ho. Autor uvadí, že vždycky je nejlepší stahovat ovladače od vyrobce grafik, ikdyž jsou zastarale, ale jsou dobře nastavene vyladěne pro pc hry ...

Další věc kterou jsem udělala odinstalovala jsem pryč AVG TUNEUP, prej nebyl dobry na vyladění počitače a nedoporučuje se ho používat, zbytečně brzdí počitač, kdyžtak mam použivat CCLEANER

Snad tohle pomůže aj ostatním.

KAMIL děkuji ti za info jak otestovat pakety a ping ...
MARTHY, Ramky jsou nové a v pořadku funguji, Mam SSD Disk intel ten byl v pořadku a prošel v testech, ESET SMART INTERNET SECURITY nic nenašel při hloubkové kontrole, pc je čiste bez viru ....

Marthy

Člen
Lilly-super,tak komp funguje.No nepočítal jsem že ve tvém kompu budou nové ramky a ssd disk :)
Jinak v pohodě,můj pc už taky párkrát málem letěl s okna,ale to bylo spíš když se mi nedařilo ve hrách,typicky v WOWS :)
P.s-ten AVG TuneUp je opravdu na nic,lépe řečeno on spíš počítači škodí.Mnoho lidí má za to že podobné "čističe"jsou v lepším případě zbytečné.