• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Důležité 

Pozor na nákupy na IndieGala

IndieGala je poměrně oblíbený herní obchod, kde se vyskytují převážně nové, menší levné hry, nebo i starší, větší tituly.

Nedávno v tomto obchodě proběhla změna platební brány a obchod začal využívat bránu kontroverzní společnosti G2A, která je známá ne příliš čestným jednáním a původu nabízeného obsahu. Například tam české herní firmy našly své hry, které tato společnost prodávala, aniž s nimi uzavřela smlouvu a vystupovala přitom jako jejich distributor, nebo se tam objevily kódy her zakoupených přes ukradené platební karty, kódy z ker přibalovaných k HW komponentám apod. Ale to nebudeme rozebírat, je otázka každého, jaké má svědomí tam "nakupovat".

Důležité je to, ona platební brána G2A má zákeřnou vlastnost, že když si při placení nevšimnete malé ikony přepnuté na "ON", označující aktivací tzv. G2A Shieldu, tak Vám pak bude pravidelně strhávat za tuto službu poplatky. To o této firmě také lecos vypovídá.
screenshot_04.png
Dávejte si tedy pozor, pokud nakupujete v nějakém obchodu, který bránu G2A využívá. Vlastně, dávejte si pozor na nákup v každém obchodu, opatrnosti není nikdy dost.

Uvidíme, jak se k tomu IndieGala postaví, zda to bude nějak dál řešit.

Na závěr jeden tip - dobrá cesta je platit přes PayPal (s aktivovanou 2FA), protože tam to funguje trochu jinak. Sice se tam může také stát, že si omylem aktivujete platbu takového předplatného, ale protože té firmě nedáte číslo své karty, ale jen odkaz PayPal účet, tak se to musí autorizovat v PayPal, kde takovéto plánované platby vidíte přehledně na jednom místě a nemusíte kontrolovat jednotlivé obchody.

• To se mi líbí
Reactions: Romando a Barbar
vďaka za upozornenie. s G2A mám tri skúsenosti a všetky sú na *samocenzúra*. vrcholom bolo, keď som kúpil nemenovanú staršiu hru za tri eurá a pri aktivácii ma steam upozornil, že kľúč je už použitý. a zákaznícka podpora - nemáte platenú našu službu, tak vám nemôžeme pomôcť.... okašľal som tri eurá a už nikdy v živote G2A. určite nedoporučujem nákupy na danej stránke.

Kamil

Čestný člen
Člen
Steam je OK, ale i tam je dobré být obezřetný, aktivovat si 2FA a neukládat si tam kartu.

Solid

Člen
Ja mám s g2a vela zlých skúseností už tam nenakupujem. Už sa mi aj stalo že som tam kupil hru a po roku mi bola odstránená zo steamu s odvôvodnením že išlo o skúšobnú verziu na limitovanú dobu. Išlo o hru Alan Wake

theseus

Člen
Já nakoupil pres g2a okolo 30 her a nikdy jsem nemel problem s nicim, jen je potreba davat si pozor na ten stit,pak vam bude strzeno z uctu kazdy mesic okolo 80 korun. Trvalo mi nekolik mesicu, nez jsem zjistil odkoud vitr fouka, nehlede na to ze tech 80 kacek se ve velkym monozstvi mesicnich transakci dobre ztrati.

Romando

Člen
Odstránenie hier nakúpených z G2A zo Steam účtu kvôli podozreniu nákupu prostredníctvom ukradnutej kreditky bola u mňa bežná prax. Vždy mi ale peniaze vrátili. V podobe G2A kreditu... Je to docela pakáž tam.

Abby

Junior Moderátor
Tým překladyher.eu
Já jsem tam nakoupila jednou a aktivovali mi bez mého vědomí ten jejich G2A shield - trial verzi a ta nešla zrušit, až dva dny před koncem to šlo, takže jsem si udělala poznámku do kalendáře, abych nezapomněla. G2A fakt už nikdy.

tak ja neviem, ale z g2a som si kupil uz asi 20 hier (vsetko steam) a s ani jednou nebol problem, o shielde sa nevyjadrujem, neviem ako funguje, pretoze to nakupujem bez neho a cez paypal

díky za info
nehoráznost toto a šmejdi na ntou
nehledě na to že ta shield služba tahá z lidí jen peníze a žádnou službu neodvádí

ja som nakupil asi 4hry z G2A, s jednou bol problem. Bez problemu mi vratili peniaze dokonca aj ked som nemal zaplateny ten shield. Co sa tyka tych uplakanych ludi, co nariekaju, ze sa im sam aktivoval ten shield za 3,-€ mesacne ... On sa neaktivoval sam, vy ste si ho aktivovali, lebo necitate, len klikate dalej dalej dalej a potom to tak vypada. Takze najprv sa zamyslite nad sebou a potom hadzte spinu kade tade. Toto sa totiz netyka len G2A ale vseobecneho nakupovania. Necitas - nevies - cudujes sa preco je svet taky nespravodlivy ...

G2A je opravdu nebezpečný obchod. Já jsem tam ztratil už 500 kč ačkoliv jsem nakoupil za více než 2000 kč, někdy se to vyplatí, doporučuji Kinguin, dále dívat se na hodnocení prodejce, kolik má negativních ohlasů. Když je čistý, hra bude v pořádku.