1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Doporučené Novinka Porce adventur od ADV Dream

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 20 Leden 2020.

 1. Leffi

  Leffi Švábovládce Tým překladyher.eu

  Ani tenhle rok zjevně nebudeme ochuzeni o dobrodružství v adventurách které jsou žánr poslední dobou spíše pro zarytého, na příběh orientovaného fanouška, který se vyžívá v hledání titěrných detailů v hádankách vycházejících z mnohdy širokých kontextů, takového detektiva, který si rád hraje. Nejedná se o žádnou masovou záležitost, ale i přes ten všeobecně slabší zájem se nám stále dostávají do rukou nové a nové kousky.

  @ADV Dream tým si je jistě vědom toho, že takové počiny mohou být náročnější na porozumění a tak pokračuje ve své misi přibližování těchto her i mezi našimi fanoušky, těšit se tedy můžete na překlady...

  King's Quest Remastered
  Oživuje stejnojmennou sérii z 80. a 90. let, minulého století, kdy se tentokrát v 5 epizodách, moderně stylizovaných v cel-shade 3D grafice , které evokují až pohádkový dojem, vydáte vstříc dobrodružství sledující osudy budoucího krále Grahama, mladého dobrodruha, který na své cestě bude muset vyřešit nejednu zapeklitou situaci.

  Profil překladu: King's Quest Remastered

  [​IMG]

  Haunted
  Svérázně stylizovaná duchařina zaměřená na příběh dívky vidící duchy, jež svou schopnost získala při nevydařeném pokusu, vás nejen pobaví, možná i trochu vyděsí, svým příběhem, ale i řadou puzzlů, které jsou povětšinou orientované na skládání různých předmětů dohromady.

  Profil překladu: Haunted

  [​IMG]

  1½ Ritter: Auf der Suche nach der hinreißenden Herzelinde
  Tohle je teda opravdu lahůdka, ten název. Osobně mám Němce spíš ve škatulce výborných tvůrců strategií, ale třeba i jejich adventura, která teda v tomto případě vyšla pouze v Německu, bude stejně propracovaným a zábavným kouskem.
  Hra doprovodila stejnojmennou filmovou komedii od Tila Sweigera. Vypráví příběh rytíře Lanzeho, který je osobním strážcem princezny Herzelindy. Tu unesou, Lanze klasicky křivě obviní a zde nám začne klasické dobrodružství, se vším co k tomu patří.

  Profil překladu: 1½ Ritter: Auf der Suche nach der hinreißenden Herzelinde

  [​IMG]

  Tým @ADV Dream si nastavil z kraje roku poměrně vysokou laťku, tak doufejme, že vše půjde pěkně od ruky a fanoušci pac adventur si přijdou na své.

  Zaujal vás některý z těchto titulů? Hrajete adventury? Jakou máte poslední za sebou.

  Kdybych si měl vzpomenout, tak bych osobně musel hodně do minulosti. Můj poslední pokus odehrát adventuru bylo podle mě Ve stínu harvana, ale úspěšný jsem v ní teda moc nebyl.
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 2
 2. Apoliener

  Apoliener Tým COTT Člen

  Mě překvapil ten poslední titul, který vyšel pouze v Německu a říkal jsem si, že kdybych ho chtěl zkusit tak ani nevím jak :)

  Jinak já mám adventury hodně rád, zrovna i Ve stínu havrana jsem hrál a je to dobrá hra, jen dost těžká.

  Pak další z českých mám rád sérii Polda včetně i posledního 6 dílu. Ten dabing dokáže hru dost oživit.

  Potom se dá rozhlédnout i tady, Daedalic vydal docela dost adventur, příkladem The Dark Eye Chains of Satinav a následná Memorie.

  https://prekladyher.eu/preklady/the-dark-eye-chains-of-satinav.93/

  https://prekladyher.eu/preklady/memoria.121/

  Nebo pak třeba The Book of Unwritten Tales 1+2.

  https://www.idnes.cz/hry/cestiny/hry/the-book-of-unwritten-tales.A130807_094329_bw-cestiny-hry_zel

  https://prekladyher.eu/preklady/the-book-of-unwritten-tales-2.187/

  A pak nějaké novější z posledních let, třeba Unforeseen Incidents, také od německých vývojářů.

  https://www.gog.com/game/unforeseen_incidents

  Nebo pak Irony Curtain: From Matryoshka with Love.  A nebo i naše neohrožená pirátka Nelly Cootalot, které se právě dostávají opravy v mém překladu :)
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 3
  Naposledy upravil: 21 Leden 2020
 3. Farflame

  Farflame Člen

  Apoliener už něco jmenoval, ale pokud jde o adventury nenáročné a přístupné i pro nezkušené, navíc vizuálně pěkné, tak tohle splňuje třeba Tormentum (pokud někomu nevadí určitá pochmurnost):
  https://www.farflame.cz/tormentum.htm
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 2
 4. NAItReIN

  NAItReIN Člen

  Ja osobne sa teším predovšetkým z tejto hry. Dôvod je prostý. Titul beží vďaka Wintermute Engine. :)
   

Sdílejte tuto stránku