• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Pillars of Eternity

Pillars of Eternity 2022-02-02

zkoušel jsem to přes ten instalator, nainstalovalo se to, ale čeština v nabídce bohužel neni. Verze hry 3.04. Co s tím?
 
Najdi složku se hrou (poznáš ji tak, že uvnitř bude složka PillarsOfEternity_Data). Pokud máš Steam, tak je to obvykle:
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Pillars of Eternity\
Když do ní rozbalíš přiložený zip, mělo by ti to na Windows složku PillarsOfEternity_Data doplnit o češtinu. Nabídne ti to, jestli chceš nějaké soubory přepsat a sloučit složky; tak ano – chceš. ;)
Po spuštění hry v nastavení by u jazyků měla být možnost přepnout na češtinu (konkrétně se v data/localized objeví složka "cs"). Zkus to, jestli to půjde takhle.

Jinak pro ostatní, tohle je verze pro patch 3.04; ale ani se mi to nechce sem dávat jako aktualizace, jednak proto, že ten patch je ještě v "beta" fázi a jednak proto, že změna (jedna jediná změna) je úplně nepatrná (úprava popisku šavle).
 

Přílohy

  • PillarsOfEternity_Data.zip
    7,5 MB · Zobrazení: 262
Naposledy upraveno moderátorem:
Aha, dík; já mám GOG verzi a tam je ještě pořád 3.03 (většinou tam mají tak den dva zpoždění). Nicméně podle toho changelogu na oficiálních fórech asi stejně – co se textů týče – nic jiného nezměnili. Drobné snížení základního poškození šavle (12-18 → 11-16), aby hráči taky zkoušeli i jiné kategorie jednoručních zbraní. Jinak je to všechno oprava bugů. Nicméně díky za info.

@Salirek – tak co, pomohlo tohle řešení? Dej případně vědět, kdyby nezabral ani ten zip.
 
Ahoj, bohužel ani ten zip ani instalator. A přitom se ty soubory normálně přepisujou. Nevím kde dělám chybu :(
 
@Salirek Vážně nevím, proč by to nemělo fungovat, resp. se s tím setkávám poprvé. Nicméně mě napadlo ještě alternativní řešení; přepiš některý ze stávajících jazyků, který nehodláš používat. Třeba španělštinu, ale jinak je to jedno:
PillarsOfEternity_Data\data\localized\es\text
Pro jednoduchost ignoruju datadisky. Smaž tři složky "conversations", "game", "quests" uvnitř té španělštiny a vlož tam ty české z přiloženého zipu. Pak když ve hře přepneš na španělštinu, místo španělských textů tam budou ty české.
Pokud to ani tak nezabere a ve hře bude místo češtiny nadále španělština (jejíž texty by měly být komplet smazané), tak už je něco špatně.
 

Přílohy

  • Čeština.zip
    2,8 MB · Zobrazení: 12
Ahoj díky moc za nápovědu, ve složce localized jsem našel akorat CS a EN. Tak to dám místo toho EN?
 
V nějaké fázi procesu se asi složky s texty nahradily místo toho, aby se jen sloučily. No, každopádně, když to dáš do EN, přepíšeš angličtinu a mělo by to (snad) jít.
Pokud tohle zabere, tak můžeš složky conversations, game a quests nakopírovat z CS do EN i v "data_expansion1" a "data_expansion2", abys předešel občasným výskytům angličtiny ve schopnostech, předmětech a posléze v datadiscích.

Kdybys tam pak chtěl angličtinu a jiné jazyky zpátky, tak (co se Steamu týče) dej u PoE Vlastnosti → Místní soubory → Ověřit integritu mezipaměti hry.
 
Tak paráda. :) Jen máš teď holt trochu vykuchanou zásobu jazyků, takže kdyby se ti na prahu náhodou objevila skupinka Italů a chtěla si zahrát PoE, pošli je zas o dům dál.
Nezapomeň ale ani na ty "data_expansion" složky, jinak na tebe ještě může místy vybafnout angličtina.
 
By si mu mel za to poslat ne penize ale rovnou cele prase... Takovou obetavost dneska clovek malo kdy vidi.
 
Tak vyšel další patch... btw jak jste na tom, to nevypadá, že by to do vánoc bylo?
 
Uvidíme. Něco jsou duplicitní texty, kterými se právě probírám (tj. skutečný postup cca 100%/90%), aby zaprvé nezůstaly anglicky a zadruhé aby byly přeložené stejně. A procenta textu posunuji tak, že přihodím pár procent, kdykoliv hru někdo dotestuje, takže to může pak vyskočit docela rychle.
Zas ale po dopřeložení všech textů se sem málokdo bude vracet, aby si stáhl nějakou aktualizaci typu "dopřeloženy dva opomenuté duplicitní předměty", takže bych nechtěl mermomocí spěchat, kdyby kvůli tomu někde měly zůstat nějaké lapsy.

Jinak ten nový patch mě pobavil. :D

AAA.png
 
Osobne cakam az to bude komplet. Potom si nakupim zasobu jedla, energetaky, piva.zavolam kazdemu ze budem mimo a keby nieco smrdelo z bytu nech sa nestrachuju, nezomrel som vypnem telefon a...
 
Zdravím, vím že to sem asi úplně nepatří ale nevíte jestli se někdo pustil do překladu Tyranny nebo to má v plánu? Děkuju za odpověd a CZ na Pillars of Eternity.
 
Ještě jsem neměl čas si to zahrát, ale podle popisu, trailerů a herních videí mi to moc nesedí. Je to zřejmě hodně o armádě, různých frakcích a dobývání; a místo dlouhého, celistvého příběhu má být spousta možností, jak projít krátkým. Taky je to ale podle toho, co autoři tvrdí, textově podobně obsáhlé jako PoE. Takže nejspíš ne. Spíš víc doufám, že se teď po Tyranny vrhnou na PoE 2. ;)
 
Škoda tak třeba se ti to zalíbí až to zkusíš, když ne nevadí. Stejně díky.
 
Zdravím :)
chci se zeptat, zda lze očekávat dokončení úplné češtiny během prosince...já že bych měl ještě o chlup příjemnější svátky kdyžtak :)
 
Ještě se to nejspíš nestihne, ale myslím, že ti to vynahradíme určitým překvapením, co ti pak hraní s češtinou snad trochu zpříjemní. ;)
 
Rilifaen .... jestli myslíš ty fotky s ovcemi tak si nejsem jist jestli jím to to hraní s příjemní....
 
Back
Top