• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net

Pillars of Eternity diskuze

Zdravíčko, plánuju si rozjet PoE znova, neboť starý save už je dost zaprášený a hlavně bych rád hrál na vyšší obtížnost. Jednu věc jsem ale za 30 hodin prvního pokusu prostě nepochopil a to jsou zbraně a s tím související rychlost útoku a poškození. V popisu postavy se zobrazuje pouze rozptyl poškození (např. 13-18), který dává smysl (po najetí na hodnotu je napsáno, jak se k ní došlo), ale vůbec nic nevypovídá o kvalitě zbraně a síle postavy, neboť nezohledňuje rychlost zbraně (jen strohý popis na zbrani, např. velmi pomalá, rychlá atd.) a ani zbroj, která prodlužuje dobu mezi útoky (jestli dobře chápu) ... reálně pak nevím, jak poznám, jaká zbraň je lepší, neboť rozsah poškození má základní oštěp stejný jako zlatá věc. Pak jsou tu takové špeky jako zraň s popisem "velmi pomalá" a pár řádků pod ním "zvýšení rychlosti o 20%" ... kolik je 20% z "velmi pomalá" ? :)
Nevím jestli už jsem tolik rozmazlený hodnotou DPS, která se používá u akčních RPG a zohledňuje nejen poškození, ale i rychlost zbraně a staty postavy a tak je hned poznat, který item je výhodnější s ohledem na DPS. Ve starých RPG (mám znovu rozjeto Icewind Dale) to bylo řešeno počtem útoků za kolo, které se daly najít ve statech postavy a dalo se tak snadno spočítat, která zbraň vychází líp a která postava je použitelnější než jiná.

Pokud mi to bude někdo schopen osvětlit, budu mu neskonale vděčen.
 
Back
Top