1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Doporučené Novinka Překlad Anno 1800 je ve své polovině

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 14 Květen 2019.

1. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

Mít měsíc po vydání hry, která čítá lehce přes tisíc normostránek textu (stránka formátu A4 s 1800 znaky), přeloženou polovinu je jistě příjemné zjištění, ale tak růžové to zase není. Prvotní překlad započal se zveřejněním uzavřené bety, která vyšla na začátku února. A přestože existovalo velmi reálné riziko, že se texty i vzhledem k odkladu na půlku dubna poměrně značně pozmění, za to riziko to stálo. Do vydání hry jsme tak mohli v klidu a bez nějakých prohlášení v tichosti pracovat na překladu sedmého pokračování této věhlasné budovatelské série.

Se zveřejněním otevřené bety, která dorazila jen několik málo dní před uvedením hry na trh, přišlo ono rozuzlení. A nakonec nebylo tak zle – přibylo nějakých 36 stránek a o 16 již přeložených jsme přišli. Nejpracnější bylo ale naroubovat starý překlad na nový soubor, který při porovnání vykazoval 2993 změn. Ale s patřičnými nástroji ani to nebyl zase takový problém, jak se na první pohled jevilo.
    Od té chvíle už jsme se mohli koncentrovat jen na samotný překlad. Pro pořádek: jedeme ve dvou (thx @Ralph Shepard), za celou dobu od zveřejnění překladu se přihlásil jediný člověk, že by chtěl přiložit ruku k dílu, ale jeho překlad bohužel nedosahoval potřebných kvalit. Pokud by se našel ještě někdo, neváhejte napsat, nekoušeme.

Kdo si umí spočítat jedna a jedna, z výše uvedeného textu si snadno odvodí, jak dlouho bude překlad asi ještě trvat. Dobrou zprávou je, že do oné tisícovky stran jsou již zahrnuty i nějaké texty pro budoucí DLC, a jak se také ukázalo, je tam spousta (nezáživného) textu, který se ve hře vůbec neukazuje. Pokud by se nám ho podařilo nějak umě oddělit od zbytku (bohužel texty v souboru jsou všechno možné, jen ne úhledně srovnané bloky různých částí hry), vůbec bychom na něj nesahali, takže by se celý překlad urychlil.
    Tak nám do té druhé poloviny držte palce, ať jsme v cíli co nejdříve.

Text si pro vás připravil @Jetro vedoucí překladu Anno 1800

Profil překladu: Anno 1800

• To se mi líbí To se mi líbí x 6

2. Když už jsem takhle chválen, tak jen zmíním, že z ANNO dělám let's play sérii na YT, kde zároveň češtinu i předvádím, na radu Jetra si vždy před natáčením (od třetího dílu) vyžádám češtinu, aby byl vidět ten progress.

Ale Jetro je ten hlavní tahoun, kdo to řídí, řeší technické věci a má i více % překladu (textu), takže díky @Jetro

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
  3. Sierpe

Sierpe Dárce překladyher.eu Člen

Paráda kluci :) jste skvělý. Obdivuji takovou píli. Hra vypadá bezvadně

• Souhlasím Souhlasím x 1
  4. jen tak dál :))) držím palce :)) a hru si koupím až bude překlad venku chci si užít hru :))

• To se mi líbí To se mi líbí x 1

Sdílejte tuto stránku