1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Oblivion Game of the Year edition Deluxe a čeština [steam]

Téma ve fóru 'Chci přeložit / Hledám překlad' založil Hudson, 19 Listopad 2016.

1. Hudson

Hudson Člen

Existuje někde funkční a kompletní čeština na tenhle herní klenot pro verzi GOTY, která je dostupná na Steamu?

Klasická verze pro DVD edici sice nainstalovat jde, ovšem je zde nepřeložen quest pro pevnost Battlehorn a obsahuje to spoustu chyb s diakritikou.

Není problém, mít po chvilce googlování a hraním si s nastavením češtinu kompletní a funkční, ale myslím, že by si tahle hra zasloužila plnohodnotný instalátor pro svou GOTY edici na Steamu.

2. marty63

marty63 Člen

Myslím, že by to bylo fajn mít tohle RPG v češtině pro digitální distribuce.

• Souhlasím Souhlasím x 1
  3. Farflame

Farflame Člen

Zkus se zeptat uživatele MichalZobec, který dělal instalák pro Morrrowind. Pamatuju si, že dělal minimálně taky instalátor pro češtinu do datadisku Oblivionu.

4. MichalZobec

MichalZobec IT Consultant | ZOBEC Consulting Člen

ahoj, ano to je pravda. dělal jsem instalaci pro datadisky pro Oblivion. mám v plánu vydat kompletní instalaci češtiny pro hru a datadisky tak jak to aktuálně probíhá u Morrowindu, možná během vánoc se k tomu dostanu. Musím nejprve zjistit co na Steamu je za verzi hry, jak je to s datadisky, jak je detekovat, apod. Pak pro Oblivion udělám instalaci.

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
  5. MichalZobec

p.s.: já osobně plánuju vydat reedici češtiny pro Oblivion v původním vydání, tedy ne pro verzi Deluxe Edition ale pro původně vydanou.

6. MichalZobec

prosím tě, aby nedošlo k mýlce, na co se ptáš?

(A) The Elder Scrolls IV: Oblivion® Game of the Year Edition
    http://store.steampowered.com/app/22330/

(B) The Elder Scrolls IV: Oblivion® Game of the Year Edition Deluxe
    http://store.steampowered.com/app/900883/

já mohu pomoci s A, v případě B jsi první kdo projevil zájem. ještě jsme vůbec nestudovali jaké jsou v této hře rozdíly oproti originálu, takže vůbec netuším jak moc složité bude překlad udělat ...

7. Hudson

Hudson Člen

Jedná se o The Elder Scrolls IV: Oblivion® Game of the Year Edition Deluxe.
    Varianta (A) i (B) jsou totožné, ovšem verze Deluxe obsahuje navíc tyto questy:

• Fighter's Stronghold Expansion
    • Knights of the Nine Quest
    • Spell Tome Treasures
    • Vile Lair
    • Mehrune's Razor
    • The Thieves Den
    • Wizard's Tower
    • Orrery
    • Horse Armor Pack
    Jak už jsem psal, původní čeština pro verzi DVD funguje, ovšem s rozhozenou diakritikou ( fonty ) a nejsou přeložené některé questy, včetně hlavního menu. Pro správnou funkčnost češtiny, je třeba googlovat a upravit některé soubory v mod manageru pro Oblivion. Je to pracné a pro BFU nemožné ;) Zde je odkaz na jedno forum, kde se tím kdysi někdo zabýval. Jsou tam i screeny:
    https://goo.gl/XiOXf4

Naposledy upravil: 16 Prosinec 2016
  8. Farflame

Farflame Člen

Pokud by bylo potřeba, jsem ochoten něco dopřeložit vzhledem k tomu, že jsem asi jeden z mála lidí, kteří jsou z Oblivion CZ týmu ještě aktivní. Mělo by toho být minimum.
    Záleží na Michalovi, kdy se k tomu dostane a co s tím provede.

9. MichalZobec

Překlad textů je relativně drobnost, navíc z toho popisu mi připadne, že se jedná o různé oficiální datadisky, jen je hra již teď obsahuje automaticky.

Jak budu mít čas udělám reedici češtiny pro Oblivion GOTY a teprve pak (po vydání), pro mě má smysl řešit Deluxe Edici...

10. MichalZobec

update: nedávno jsem dostal dotaz na stav lokalizace pro Oblivion. bohužel, zatím jsem neměl čas. možná během července bych se k tomu mohl dostat ...

11. Rhaegar

Rhaegar Člen

Zdravím. Mohu se zeptat jestli se na češtině k Oblivion GOTY a Deluxe Edici stále pracuje?

• Souhlasím Souhlasím x 2
  12. Martin93

Martin93 Člen

13. Rhaegar

Rhaegar Člen

Po nějaké době bych chtěl vyjádřit, že o ten překlad je stále zájem.

• To se mi líbí To se mi líbí x 3
  14. xwing

xwing Člen

Ano, aj ja mam zaujem o cestinu a u Michala na webe som sa registroval a ozval uz pred rokom.

15. Farflame

Farflame Člen

Vypadá to, že Michal pořád čeká na víc registrací. Popravdě moc nechápu, proč si stanovil takové číslo. Když mu to původně četlo 465 lidí, z toho 65 se registrovalo, tak to je docela velké procento.

Sdílejte tuto stránku