• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Novinka 

Novinky nejen pro pamětníky starších her

S trochu delším odstupem, ale o to výživnějším obsahem, se pojďme ohlédnout, co se v poslední době vyklubalo, nebo teprve klube, na našem portálu.

Nikdo není neomylný a ani mě se ne vždy podaří postřehnout všechny změny, které se na našem portálu odehrají. To se právě stalo a do poslední novinky se mi nějak nedostala informace o ukončení exclusivity k překladu do hry Quantum Beak, který vytvořil Michalssův tým, a který je proto již veřejně k dispozici na jejich stránkách. Jen je nutno podotknout, že se překlad týká pouze Steam a krabicové verze pro PC a není kompatibilní s verzí z Windows 10 Store. Odkaz ke stažení naleznete v profilu překladu hry.

Tedy tolik k hříchům z minulosti a nyní se pojďme podívat na novinky, které se nám tu na portálu vyklubaly.

Tyranny
Návraty ke kořenům RPG nejsou v poslední době ničím zvláštním, minimálně za poslední dva roky se objevilo opravdu mnoho pěkných kousků, které uvítali hlavně pamětníci. Vzhledem k tomu, že se jim i přes občasnou výtku velmi dařilo, došlo nejspíš v Obsidianu k rozhodnutí, že si také urvou kousek z tohoto trendu. Zřejmě proto vyšli na denní světlo s RPG Tyranny, které ctí staré dobré zásady tohoto žánru, ale přišlo se vskutku originálním pojetím.
Je to temná, a vskutku ukecaná hra. Věříme, že mnohým teď uděláme velkou radost, když vám řekneme, že se tohoto vskutku oříšku ujal překladatelský matador Folkemon. Je to tak. Celý postup můžete sledovat v profilu překladu, kde naleznete kromě základních informací i odkaz na Folkemonovu domovskou stránku. Nezapomeňte případně vyjádřit i svou podporu v přidružené diskuzi.

Lili: Child of Geos
U Folkemona ještě chvilku zůstaneme. Nedávno zde totiž zveřejnil i již hotový překlad k téhle nenáročné RPG hře. Pokud jste tedy delší dobu přemýšleli, co si zahrát s ratolestí, nebo jste prostě jen uvažovali o něčem nenáročném, můžete to zkusit v mateřštině s Lili, která se vydává vstříc dobrodružství na ostrově Geos.
Vedle agresivních duchů se zde nachází i zákeřný Starosta, který se svým společenstvím Tyranských duchů vykořisťuje společenstvo Konstruktů.
Pokud vás hra aspoň trochu zaujala a mohla by to být ta, jakou hledáte, pak se vydejte do profilu překladu, kde naleznete mnohem více podrobností, obrázky, ale hlavně odkaz na stažení češtiny.

TubeTycoon
Simulátory jsou už dneska na kde co a není tak divu, že se dnešní fenomén Youtube, respektive youtubeři jako takoví, dočkali také vlastního. Pro někoho to může být těžko uvěřitelné, ale je to opravdu tak. Hra, kde si můžete vyzkoušet stát se uznávaným youtuberem, opravdu existuje. Jistě mnohé z vás potěší, že si ji můžete zahrát v češtině.
Pokud Vás tento překlad zajímá, pak zavítejte do profilu překladu, kde již nyní můžete stahovat betu češtiny, a máte tedy i příležitost pomoci autorovi vychytat případné chybky, které by se zde ještě mohly vyskytovat.

Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Milovníci adventur pozor! ADV Dream se pustili do překladu pátého dílu téhle nehynoucí klasiky, a tak nezbývá než doufat, že jim půjde práce dobře od ruky a další dobrodružství George a Nico si budete v nejbližší době užít pěkně v pohodlí domova, se sklenkou dobrého pití, a hlavně v češtině. Pokud vás tento překlad zaujal, případně byste rád tvůrcům vyjádřili podporu, pak neváhejte a zavítejte do jeho profilu, kde si již dnes můžete prohlédnout první obrázky s jeho ochutnávkou.

Lost Eden
Na GoGu ožívají staré klasiky a tak si vy i dnes můžete zahrát Lost Eden, stejně jako kdysi vaši tatínkové. Nepátral jsem v historii, do kdy se datuje první verze češtiny k téhle hře, ale je klidně možné, že dnešní generace bude mít větší kliku než předchozí a může si ji zahrát už v mateřštině. Pokud zatoužíte po závanu minulosti a budete si chtít vyzkoušet, jak se hrávaly adventury, pak zavítejte do profilu překladu, kde naleznete všechny potřebné informace.

House Of Caravan
Pokud však máte radši novější tituly, pak můžete vyzkoušet House Of Caravan, který je plný temných tajemství a nervy drásajících hádanek. Tady vás však nikdo trápit nebude. Čeština se skrývá v profilu překladu, kde se kromě podrobností nalézá i možnost hodnocení, kterým autora jistě potěšíte.

Cayne
Farflame si se svým týmem odskočil od velkých překladů a zaměřil svou pozornost na sci-fi hororovou adventuru Cayne, která jistě zaujme nejen skutečností, že bude přeložena, ale i proto, že ji autoři šíří na Steamu zdarma. Tato hra je takový předskokan jiné připravované hry s názvem Beatiful Desolation.
Postup překladu můžete sledovat v profilu překladu.

Worms W.M.D
Zase ti červi. Už jsem se v nich pro velké množství nějak začal ztrácet, ale je pravda, že k mnoha dílům z jejich univerza čeština nevznikla. To naštěstí nebude případ tohoto dílu, protože překlad je v plném proudu a jeho postup můžete sledovat v profilu. Pokud přemýšlíte, že byste s nějakým překladem začali, můžete v přidružené diskuzi nabídnout pomoc překladateli, který ji jistě uvítá.

Battlefield 1
SaKra tým splnil velké přání mnoha hráčům a přinesl překlad k dnes dost možná nejúspěšnější střílečce, která vás zavede na pomyslná bojiště první světové války. Válčení si tak můžete zpříjemnit návštěvou profilu překladu, kde se dozvíte podrobnější informace a hlavně zde najdete odkaz na jeho stažení.

Dark Souls 3
Těžkou hru překlad sice jednodušší neudělá, ale pro mnohé končí jedno z hlavních utrpení, s kterým vám komunita překladatelů může pomoci. V tomto případě je to opět SaKra tým, který se pustil do překladu tohoto mučícího nástroje. Jak se překladu daří, případně jak podpořit tým překladatelů, najdete v profilu překladu.

911 Operator (+Special Resources DLC)
Operátor těžký chleba má. Obzvláště pak operátor na krizové lince, který má v rukou životy lidí v ohrožení. Jaký je to pocit si můžete vyzkoušet na vlastní kůži, a to již brzy i v mateřském jazyce. Jsme rádi, že se nám tu v jednu chvíli sešli hned dva zájemci, kteří chtěli založit profil překladu této hry, a ještě raději jsme, že se díky našemu portálu o sobě navzájem dozvěděli a mohli tak spojit svoje síly. Jak se jim daří a náhledy překladu, si můžete zobrazit v jeho profilu.

Gray Matter
To se tak občas stane. Hra vyjde v české lokalizaci v krabicové verzi, ale v době digitální distribuce obnovíte svoji sbírku, třeba i z nostalgie, anebo protože se originální médium po letech nějak poškodilo, a náhle řešíte potíž, jak zprovoznit onu původní češtinu. V tomto případě se Zihilian postaral o port původního překladu na Steamovou verzi a tak nezbývá než navštívit profil překladu a zahnat tak veškeré chmury.

Next Life (Reprobates)
Je to podobný případ jako v předchozí, ale zde je na vině problémová ochrana hry, kterou rovněž Zihilian vyřešil a podělil se o svůj úspěch v podobě portované češtiny. Pokud tedy vlastníte tuto hru a hledáte funkční češtinu, už nehledejte a zavítejte do profilu překladu.

A Story About My Uncle
V této adventuře, kterou pro vás přeložil Apoliener, musíte najít v kouzelném světě svého strýčka. Překlad k této odpočinkové jednohubce naleznete ke stažení v jeho profilu, kde se mimo jiné můžete podívat i na náhledové obrázky, případně zanechat hodnocení, nebo příspěvek v přidružené diskuzi.

Frederic: Evil Strikes Back
Koho už omrzelo Guitar hero, může vyzkoušet simulátor klavíru, který je nyní přeložený do mateřského jazyka, a který naleznete v profilu překladu, s podrobným popisem a náhledovými obrázky.

Assassin's Creed a Assassin's Creed: Brotherhood
Asi to zná nejeden z nás. Jak odejde CD/DVD, tak se nedá svítit a bez zálohy jsme s hraním oblíbené hry skončili minimálně do doby, než se člověk rozhodne pořídit si digitální kopii. Jenže zatímco původní hra vyšla v češtině, do digitální distribuce se už překlad nedostal. Dobrou zprávou je, že nejspíše podobný případ řešil i Zihilian, kterého mrzelo, že si Steamové verze obou titulů zahrát v češtině nemůže, a tak se postaral o to, aby to šlo. Naštěstí ale nezůstal jen u toho a podělil se o svůj úspěch a založil profily překladů, takže si oba tyto legendární tituly můžete užít mateřštině i vy. Profily překladu Assassin‘s Creed a Assassin‘s Creed: Broterhood.

Northgard
Všichni milovníci Settlerů zbystřete! Jetro se pustil do překladu téhle roztomilé severskou mytologií inspirované strategie, která se v mnohém inspirovala právě v Settlerech.
Jedná se o překlad hry v předběžném přístupu, takže sledovat profil se vyplatí, aby vám neunikly žádné novinky kolem překladu. Dejte v profilu překladu v přidružené diskuzi Jetrovi vědět, že se vám trefil do vkusu, a překlad je přesně to, na co jste čekali. Pokud budete mít chvilku, tak i navštivte a podpořte překlad v diskuzi na Steamu, aby samotní autoři hry viděli, že je o překlad zájem.

To by bylo k překladům her. Pokud si chcete chvilku od hraní odpočinout, ve smyslu, že byste se třeba jen rádi podívali na nějaké to video, pak vám mohu doporučit Youtube kanál Farflama, který nedávno vydal dvě otitulkovaná videa.

Jedno humorné prezentující novou hru Styx: Shard of Darkness, která ma vyjít 14. května:
A druhé, kde je přeložený nedávný rozhovor se scénáristy Torment: Tides of Numenera, kteří odpovídali na dotazy hráčů:
 
  • To se mi líbí
Reactions: Hillmaus a palko
Hezké.. moc Hezké! Tyranny jest dobrou hrou.. dále mě zajímá Gray Matter, 911 operator, Zlomený meč a Northgard..
 
Já jem nejvíc rád za Dark souls 3 ( na něj jsem se chystal časem až bude zas sleva tak ted ještě počkám na cz) a Northgard .Díky moc za snahu..
 

Rhaegar

Člen
Děkuji. Tolik nových češtin. Když si vzpomenu, že ještě nedávno nebyla pořádná stránka kde by se překlady centralizovali.... :)
 
Top