1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Novinka Nová čeština a ještě větší pecky!

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 13 Září 2015.

 1. Leffi

  Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

  Vážení následovatelé, fanoušci a vůbec všichni zvědavci,
  v rámci dnešní bleskovky to vezmu trochu zeširoka a kromě oznámení nově vycházející češtiny se trochu rozepíši i malým souhrnem a přiblížením úspěchu, který se našemu portálu podařilo prosadit, a ve kterém bychom rádi pokračovali.

  Takže nejdříve to oznámení!

  S velkou radostí mohu potvrdit, že vychází čeština k zábavné fantasy strategii Dungeons II, která obsahuje mimo jiné i DLC Dračí šance (Chance of Dragons) a pilně se pracuje na druhém DLC Píseň o písku a ohni.
  Jedná se o duchovního nástupce Dungeon Keeperu, ve kterém jste pánem svého Sklepení a bráníte jej před nájezdy všech těch ziskuchtivých, dobrých a vůbec protivných lidí. Vaším úkolem je samozřejmě šířit zkázu a chudobu celým krajem, abyste Vy sami mohli trůnit na hromadách zlata.
  Hra si češtinu zasloužila, protože tvůrci kromě herních mechanik věnovali i značnou pozornost vypravěči, který Vás provede napříč celým příběhem a nejenže je příšerně ukecaný, ale používá ve svém vyprávění i mnoho narážek a vtipů, které by bylo škoda neužít si v našem rodném jazyce.

  Jak se tvůrci věnovali vyprávění, tak se my věnujeme našim i cizím překladům. Jedním z našich hlavních cílů je i podpora ostatních překladatelů, a to se nám podařilo posunout na vyšší level.

  Chytré a aktivní hlavy, které se starají o překladatelské týmy a sdílí s nimi své know-how, se vydaly vstříc herním tvůrcům a přesvědčily je, že češtinu chtějí a - to je mnohem důležitější - měly by ji vydat i jako součást hry!

  Vážení, tato snaha nese své ovoce a k dnešnímu dni mohu potvrdit hned několik fantastických úspěchů.
  Takto oficiálně v současné době vyšlo právě Dungeons II, ale i Divinity: Original Sin.
  Jako další hry, které vyjdou oficiální cestou, jsou pak Legends of Eisenwald, Victor Vran a Wasteland 2.

  Příjemným bonusem většiny oficializací jsou také překlady oblíbených Steam achievementů.

  Vrcholem snahy o oficializace je pak překlad připravované hry Divinity: Original Sin – Enhanced Edition, který vyjde nejen na Steamu a GOGu, ale také pro Linux, Mac a na PS4 a XOne.
  Nicméně tím to stále nekončí!
  V jednání o oficializaci je rovněž očekávaný překlad RPG Pillars of Eternity.

  Vůle rozhodně nechybí, a pokud jste překladatelem nebo víte o nějakém překladateli, který by rád také svou češtinu protlačil přímo k autorům, pak není problém se na našem fóru domluvit a vynasnažíme se vám pomoci najít řešení, které by vedlo k úspěchu.
  Nicméně je si potřeba uvědomit, že takové zveřejnění češtiny s sebou nese i další závazky, jako je například fakt, že tvůrci očekávají další spolupráci, a to i na dalších DLC, patchích a případně i jiných dílech.

  Bystřejší oko jistě postřehlo, že jsou to všechno hry, které převážně vycházejí na Steamu, ale není to jen o něm. Divinity například vyšlo lokalizované i na GOGu. Tyto platformy obecně nabízejí dobrou příležitost pro zveřejňování i následnou propagaci češtiny. Sice to není vždy procházka růžovou zahradou, ale o tom někdy jindy v trochu podrobnějším souhrnu o "průběhu" oficializace.

  Suma sumárum, je to velice nadějný směr, který by mohl češtinám ve hrách udělat dobrou vizitku a koneckonců i reklamu samotným tvůrcům, kteří by pak mohli snadněji ovládnout náš trh. No a ani hráč nepřijde zkrátka. Vzhledem k tomu, že digitální distribuce mění zaběhlé zvyky a hry jsou díky ní mnohem dostupnější, a to hlavně díky četným slevovým akcím, je pak na každém z Vás, jestli si koupíte hru hned jak vyjde čeština, anebo si ji pořídíte třeba i za poloviční cenu. Přeci jen variací je na Steamu opravdu mnoho, a tak má člověk možnost posoudit, kolik se mu chce za hru opravdu dát.

  Co vy na to? To po cca půl roce fungování portálu není zase tak špatné, ne?
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 11
  Naposledy upravil: 13 Září 2015
 2. UNKOWN14300

  UNKOWN14300 Člen

  Leffi ty si se nejak rozepsal. :open mouthed: Ale ne díky za informace.:thumbs up::thumbs up::thumbs up::thumbs up::pizza:
   

Sdílejte tuto stránku