• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Layers of fear 2

Stav
Nelze odpovídat na toto téma.

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
Dobrý deň, chcel by som začať s prekladom hry Layers of Fear 2.
Jaksika som sa ale sekol hned na začiatku pri súboroch. Neviem ako "warez verzie" ale na Steam verzii nemôžem nájsť súbory odpovedajúce jazyku. Jediné čo som našiel v "common" zložke v LOF2 bolo 5movies a k tomu titulky.
Žiadne dalšie súbory či už v appdata či v dokumentoch som nenašiel, ktoré by upravovali jazyk.
Skúšal som aj googliť ale bez výsledne. Vie mi niekto poradiť, kde tieto súbory hľadať?
Ďakujem veľmi pekne

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
Aaaha. Aj som si myslel ale dúfal som že nie. Pretože som narazil na pár väčších súborov kde by teda logicky mali byť uviaznuté aj "language", lenže nech som skúšal ako skúšal, nepodarilo sa mi dostať do nich, neviem prečo :D

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
čiže sa k nim dostanem len veľmi veľmi obtiažne, ba až nemožné že by som sa k nim dostal čo :D

MerlinSVK

Člen
Rozbaliť sa dajú ľahko. Aj texty som našiel, len zatiaľ neviem, či hra číta aj nové a nešifrované archívy.

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
[QUOTE="Me...[/QUOTE]
možem sa ťa spýtať, cez čo si to rozbalil? Lebo už hodinu behám po nete čo skúšam rôzne programy a furt to vyhadzuje error

MerlinSVK

Člen
Cez QuickBMS a skript pre Unreal Engine 4 (na rovnakej stránke).

Na rozbalenie je potrebný dešifrovací klúč:
Kód:
0xD0BAAAE538F6B96FBE77F4A1EF75DDEB62AAE6A54790B37F46AE055D2E787821
Zistil som ale, že mi hra nechce nečítať môj .pak archív. Zrejme teda číta len šifrované archívy a také vytvoriť neviem.

Inak má hra cca 27 normostrán textu.

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
No pokiaľ nechce čítať, to asi ani nemá zmysel sa v tom dalej hrabať. Každopádne dakujem za pomoc

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
[QUOTE="Me...[/QUOTE]
inak ešte taká otázočka. Odkiaľ si zohnal ten key? Pre budúcnosť ak by som niečo podobné riešil. Ak to neni tajné :D

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
Super, dakujem ti veľmi pekne. Inak, nechodil si kedysi na pokec do "pc poradna" či ako sa tá miestnoť volala? Merlin2 samizda tam bola prezývka, vek by aj sedel, zameranie tiež čo si pamätám :D

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
Tak predsa si to ty. Neviem či si ma budeš pamätať, skôr nie. Mal som prezývku 1212killer12 :D :D si pamätám ešte s prisonerom sme si tam dosť písavali. Ale to je fakt roky dozadu

termit

Člen
boxolop
Zkoušel jsem vytvořit nový pak archív a mě to funguje. Bude potřeba upravit i fonty, nepodporují sk znaky.
Otázka ale je, co na to steam verze. Chtělo by to testnout u tebe.

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
[QUOTE="te...[/QUOTE]
No mne sa tiež podarilo dovnútra dostať, ale už asi 3 hodiny zápasím s tým, že v Localization v EN jazyku ked ho otovrím, sú tam tie čínske znaky. Kdežťo ked otvorím ostatné tak to ide v pohode. A stále to neviem fixnúť. Navyše mi príde, že je tam toho celkom málo. Po súbore v zložkách "GameDialogs" a "GameCore". Lenže kedže sa neviem dostať do ENG súboru, neviem presne o čom tie súbory sú

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
a v niektorých prípadoch sú dokonca dané súbory prázdne, hoci sa tvária veľkosťou že v nich niečo je. Neviem

termit

Člen
Ty soubory GameCore a GameDialogs jsou locres, potřebuješ na ně utility.
Taky potřebuješ utility na zabalení nových locres do pak archívu i s adresářovou strukturou.
A jak jsem psal, bude potřeba upravit fonty a přibalit je k překladu. To vše umím udělat, ale MerlinSVK se vyjádřil,
že ti s tím pomůže on. Písnu ti do konverzace pro bližší info.

boxolop

Prekladateľ
Prémiový člen
Člen
ja viem, tie locres už mám rozbalené do txt súborov, lenže ENG jazyk txt obsahuje "čínske znaky". Polský či Nemecký ide v pohode. Už som na to stratil nervy, zabil som s tým 5 hodín a nikde sa neposunul. Ak sa vieš do toho dostať, môžem ti pomôcť s prekladom, ale sám do toho nejdem lebo som len vynervovaný :D

termit

Člen
To se chce uklidnit. Ono to není jednoduché.
Když ti to nejde, písni sem nebo do konverzace, my ti pomůžeme.
Přece jenom bych to nechal Merlinovi
Dále v konverzaci

Naposledy upraveno:
Stav
Nelze odpovídat na toto téma.