• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
L.A. Noire

L.A. Noire 1.3.5

Tak soubory jsem posléze nalezl na ulož.to, extrahoval jsem je a spustil instalaci češtiny a nahlásilo mě to, že soubor out.wad.pc neexistuje. Ale je tam, viz obrázek. Hra je v němčině...Hraju na Rock Staru
 
Soubory lanlok1.rar a lanlok2.rar jsem nahrál na Webshare, jelikož Fastshare nějak hapruje.
Instalaci češtiny provádíš do základní složky hry - tedy tam, kde se nachází soubor LANoire.exe? Instalátor češtiny si už pak cestu k lokalizačním souborům nastavuje sám.
 
Já jenom dodám, že čeština na Rockstaru funguje normálně, ale i po zrušení aktualizací to vždycky před spuštěním řekne, že hra není aktualizovaná a obsah se musí dostahovat. Pak vždycky znovu člověk musí nainstalovat češtinu a šlape to.
 
Urobil som všetko ako som mal, ale jediná chyba čo bola, že som počkal kým dosťahuje hra nejaký obsah. Počkal som a spustil a zasa to išlo v nemčine. Jedine čo treba urobiť je Skopírovať čo treba to máte uvedené v návode, potom pustiť inštaláciu češtiny (ako správca), a potom ísť do social club a počkať, kým si zase dosťahuje svoj obsah a ako náhle dosťahuje tak som dal hneď inštalovať zasa češtinu (Ako správca) a už išla. Musíte skrátka len oblafnúť ten samotný proces. Toď vše. Veľa Zábavy :)
 
Zdravím, taky mám problém s češtinou. nevím kde dělám chybu ale před třemi lety mi jela čeština bez problémů a teď už to zkouším asi po třetí ( každej měsíc to zkusím pak se nase.... a odinstaluju, no a další měsíc znovu :D) a vubec nic se neděje. řekl bych že vše dělám správně tzn. nejdřív opravím hru přes registry protože nejede, pak překopíruju lokalizační soubory ( i ty na DLC) do složky kam patří. nakonec spustím instalaci jako správce a upravím cílovou složku na tu správnou. I přes to jsem stále na němčině. nevím co dělám blbě, nebo co se za ty tři roky změnilo. za každou radu jsem nesmírně vděčný, protože tahle čeština byla fakt topovka a dobře přeložená. bez ní ta hra ztrácí smysl. Předem díky moc :)
 
Zdravím,
napadá mě jedině to, že by instalátor nemohl z nějakého důvodu přejmenovat 3 soubory (Cases, DLC a MainContent) v hlavní složce hry (resp. jim nepřidal příponu .old, protože tyto soubory jinak žádnou příponu nemají). Hra pak podle mě ignoruje počeštěné soubory ve složce final\pc a tahá tím pádem německé texty ze zmíněných 3 souborů v hlavní složce hry. Takže bych se podíval, zda jsou přejmenované, a pokud by už byly s příponou .old, bude problém ještě jinde. Škoda, že nemám žádný kontakt na autora instalátoru, že bych s ním tyto technické záludnosti probral. :confused: Ale na verzi hry 1.3.2617 (dříve z DVD, nově i na Steamu) se mi stále daří nainstalovat češtinu bez jakýchkoli problémů, takže ze strany Rockstaru k žádným změnám nedošlo.
 
Soubory to na "old" prepisuje správně. Já právě už nemám vubec tušení, co je jinak. Napadá mě jedině, že teď to instalují na jiný novější notebook než předtím, no ale to mě zase přijde jako pitomost, oba dva měli windows 10....

Ještě mě napadlo ty staré soubory zkusit odstranit, co by se stalo..
 
Abychom vyloučili rozdílnost souborů hry, poprosím o vygenerování kontrolních součtů všech souborů ve složce L.A.Noire pomocí programu Total Commander (označit všechny soubory a podsložky hry, tj. 24 souborů a 2 podsložky, a z nabídky Soubor kliknout na Vytvořit kontrolu dat, kde se ponechá zaškrtnuté políčko MD5, čímž se ve složce hry vytvoří soubor L.A.Noire.md5, který pak stačí nahrát třeba na ulož.to a odkaz mi poslat přes soukromou zprávu). Díky.
 
Ok. Takže všechny kontrolní součty sedí. Jen ty záložní soubory .old ve složce final\pc jsou identické se svými počeštěnými originály, takže neplní funkci zálohy (nejsou to ty anglické zálohy), což by značilo instalaci češtiny na češtinu. Ale jak píšu, čeština je nainstalovaná v pořádku.
V hlavní složce hry však NESMÍ být soubory Cases, DLC a MainContent, pouze jejich zálohy s příponou .old, které nejsou nijak modifikovány, pouze přejmenovány, aby je hra nenašla a nenačítala z nich německé texty. Když tyto 3 soubory bez přípony odstraníš z disku, máš datově identickou kopii hry jako já a není tedy důvod, aby ti čeština nefungovala.
 
Woooow, tak na tohle bych nikdy nepřišel ani náhodou, ale je to tak, čeština nyní jede jako dříve. Tak to teda opravdu mockrát děkuju, upřímně původně jsem ani nečekal, že by mi někdo poradil. Fakt díky mockrát.
 
Není zač. Snad tyto informace pomohou dalším, kterým se zobrazují německé texty místo češtiny.
 
Zdravím, mám problém s instalaci češtiny. Při pokusu o instalace se mi po informaci o záloze zobrazí error okýnko s popisem "Read beyond end of file". Instalace poté zůstavá na 0% a po chvíli přestane odpovídat. Hra jinak funguje normálně. Nevíte někdo co s tím?
 
Podle toho hlášení to vypadá, že se Coleův instalátor pokouší přistupovat k datům, která v souboru fyzicky nejsou - tzn., že je původní datový soubor kratší, než instalátor očekává. Doporučuji tedy ověřit správnou velikost následujících (NEZMĚNĚNÝCH!) souborů:

L.A. Noire\final\pc\cases.big.pc --- 9 651 200 bajtů
L.A. Noire\final\pc\dlc.dlc1.big.pc --- 261 549 808 bajtů
L.A. Noire\final\pc\dlc.dlc2.big.pc --- 260 894 491 bajtů
L.A. Noire\final\pc\dlc.dlc3.big.pc --- 482 969 363 bajtů
L.A. Noire\final\pc\dlc.dlc4.big.pc --- 298 530 820 bajtů
L.A. Noire\final\pc\dlc.dlc5.big.pc --- 505 976 bajtů
L.A. Noire\final\pc\dlc.dlc6.big.pc --- 428 296 bajtů
L.A. Noire\final\pc\dlc.dlc7.big.pc --- 112 bajtů
L.A. Noire\final\pc\dlc.dlc8.big.pc --- 661 952 bajtů
L.A. Noire\final\pc\dlc.dlc9.big.pc --- 235 443 376 bajtů
L.A. Noire\final\pc\out.wad.pc --- 151 378 217 bajtů
 
Ahoj mám verzi "Rockstar Games Launcher" L.A. Noire complete edition a vše jsem udělal jak je napsáno v návodu vše staženo přepsáno... i němčinu jsem nastavil a nic ... stále to jede buď německy nebo původně anglicky ..
nějaká rada? rád bych si to zase zahrál, ale má angličtina není tak dobrá :/
 
tak jsem to vyřešil .. dát do němčiny a pak instalator... a vše jde jak má :)
 
Jak se Vám podařilo rozběhnout češtinu přes Rockstar games launcher? Mně i přes odškrtnutí updatu v launcheru stejně vždy při zapnutí hry Rockstar začne aktualizovat hru a přemažou se dodaná data.. Už fakt nevím co s tím. Žádám Vás o pomoc. Děkuju!
 
Sice nemám verzi hry pro Rockstar Games Launcher, takže se mi hra vždy spustí přes Steam, ale myslím, že by to nemělo ničemu vadit.
Mají následující tři soubory Cases, DLC a MainContent příponu .OLD, nebo žádnou příponu nemají? Pokud žádnou nemají, přejmenuj je, aby ji měly (třeba MainContent.OLD atd.). Je důležité, aby ve složce nebyly tyto tři soubory bez přípony, protože jinak je bude hra používat přednostně a čeština nebude fungovat.
 
Mám verzi hry pro Rockstar kompletní edici (starý dvd už nefungujou) a nejde mi nainstalovat čeština. Hlásí to dvě chyby při otázce vytvoření záložních souborů (nemám zaškrtnuto aktualizovat a přepnuto na němčinu):
1.) odpověď ANO chci udělat zálohu = System error code 6. Neplatný popisovač
2.) odpověď NE = file access denied

Co s tím prosím? prostě tam tu češtinu nedostanu :(
Dík za radu.
 
Vytvořil jsem jiný instalátor češtiny (pro kompletní edici hry), vyzkoušel jsem ho na hře a čeština se mi zdárně nainstalovala, tak můžeš vyzkoušet:
Odkaz na stažení: https://webshare.cz/#/file/vkmm880QBg
Vychází ze stejných datových souborů, které vyžaduje stávající i nový instalátor v podsložce final\pc, které bys tam už měl mít předem zkopírované (cases.big.pc atd.) - viz popis na kartě překladu.
Dej pak vědět, díky.
 
Moc děkuju, instalace proběhla, jenže ačkoli mám zaškrtnuto v rocstar launcheru že nechci updatovat hru ta se nechce bez update pustit. Samozřejmě jakmile sem dal update tak není čeština a znova instalovat cz nejde = Nesouhlasí kontrolní součet souboru! Ověřte verzi hry!

Co dělám blbě? Dík.
 
Dokonce se mi tedka updatuje automaticky i když to má zakázaný...tak to sem jelen.
 
A jaká verze hry se ti zobrazuje v levém dolním rohu po spuštění hry? Na Steamu je už několik let aktuální verze 1.3.2617, na niž je čeština určena, a Rockstar verze by neměla být jiná. Ten povinný update nejspíš bude jen aktualizace Social Clubu, ne hry jako takové.
Co se týče opětovné instalace češtiny, neměla by být nutná, protože instalátor češtiny modifikuje "navíc dodané" datové soubory, které byly původně součástí těch velkých souborů, u nichž se jen změní přípona na .old. Spíš se podívej, zda mají ty tři soubory Cases, DLC a MainContent v základní složce hry tu příponu OLD a každý z nich je tam pouze jednou.
Pokud ale chceš nainstalovat češtinu i tak, je nutné nejdřív znovu zkopírovat a přepsat ty datové soubory v posložce final\pc (z archivu lanlok2.rar), protože už po té první instalaci obsahují češtinu.
 
2651.1 Myslím že Rockstar si dělá svoje číslování.
Jakmile dám update stahne mi to asi 1,5 GB a hra běží v němčině. Vrátím-li soubory ze zálohy, tak čeština už zase instalovat jde, ale celý proces se opakuje. Tzn. instaluju češtinu = hra chce update (bez něho se hra nepustí) = po update němčina.
Už sem v koncích.
 
Aha. Takže v tomto bodě se to liší - u Steam verze 1.3.2617 (zatím) nevadí, když se ty tři soubory přejmenují, aby je hra nenačítala a brala české texty z podsložky final\pc, což je klíčové, kdežto Rockstar verze 1.3.2651 si ty soubory znovu stáhne, když je nenajde, jinak se nespustí. Hmmm...
Asi by nepomohlo vytvořit prázdné soubory Cases, DLC a MainContent o nulové velikosti a nastavit jim atribut Jen pro čtení, aby je hra nemohla přepsat? Protože jinak už nevím. Rockstar verze se zkrátka chová jinak, příp. je tam ta kontrola souborů přidána úmyslně dodatečně.
 
Back
Top