1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Doporučené Novinka Kompletní překlad Stellaris

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 1 Září 2018.

1. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

Bohužel se u nás stále nenachází všechno na jednom místě a tak občas trochu náhodou narazíme na překlady, které vzniknou v ústraní naší pozornosti.
    Nejinak je tomu u překladu Stellaris, který jsem začal hledat teprve včera, protože byť jsem hru měl nějaký čas nainstalovanou, hrál ji v originále, to trápení jsem neustál a hru odsunul stranou. Včera po delší době, kdy jsem povolil Steamu aktualizace, se mi hra znovu připomněla novým updatem, který do ní vyšel.

Je to fascinující ukázka toho, jak strategie a tím spíše ty od Paradoxu, stárnou úplně jiným tempem a i po dvou letech od vydání (květen 2016), se těší úctyhodné péči, novému obsahu, funkcí a vůbec. Což bohužel pro ty slabší v jazyce anglickém znamená i nové tuny textu, kterými se musí prokousat.

Stellaris je tzv. Grand Strategy, které se vyznačují obrovským světem plným možností, o kterých se každému stratégovy zdá ve vlhkých snech. V případě tohoto počinu se vydáváte za jednu z hratelných ras, do obrovského vesmíru, plného obyvatelných, kolonizovatelných, planet, těžitelných asteroidů, bitev s nepřáteli i politických rozhodnutí, která posunou vaše impérium blíže k prosperitě nebo válečné vřavě. To všechno v jednom balení s tunou textu a rozhodnutími která musíte učinit. Pro někoho zážitek na mnoho hodin a pro někoho utrpení, které ho odradí si hru zahrát.

Pokud patříte do druhé skupiny, tak nezoufejte, protože existuje kompletní čeština a když říkám kompletní, tak tím myslím, že i včetně všech DLC.

Za lokalizací stojí překladatelé vystupujícími pod přesdívkami WhiteHorse, panAhoj, jarmar28, kteří tak učinili pod záštitou portálu Jajjun.com
    Zde naleznete ke stažení veškeré verze lokalizace, tak jak postupně vycházeli a další informace kolem.

Na portálu samotném si pak můžete přečíst poměrně obsáhlé reporty, které shrnují změny, kterými si hra za dva roky prošla a mnoho jiných informací, týkajících se i dalších zde přítomných her a jejich překladů, jako Crusaders Kings II, Hearts of Iron IV a dalších.

Jen pro zajímavost, v poslední verzi se překlad zastavil na 35 827 řádcích, což představuje nějakých 1356 normostran.

A ještě jedno upozornění. Věnujte zvýšenou pozornost souboru s nápovědou k instalaci češtiny. Postup je trochu komplikovanější a snadno se člověk přehlédne, uklikne. Na víc, je potřeba přesně dodržet instrukce, pokud se třeba nechcete připravit o achievementy v iron módu hry.

No a pokud budete chtít, zastavte se dnes večer na na mém Twitchi, kde si hru v českém znění chvilku zahraji. Vysílat dnes budu od cca 21:00.

Záznam streamu:

zdroj: http://jajjun.com

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
    Naposledy upravil: 2 Září 2018
  2. marty63

marty63 Člen

Ahoj Leffi, je bezva, že se snažíš všechno okolo češtin dát sem na jedno místo. Možná by bylo dobré sem přidat i odkaz na Sushiho stránky na sites.google.com. Sice nejsou už aktualizované, ale překlady odsud lze stahnout.
    https://sites.google.com/view/sushiweb/ke-stažení

3. Chidlink

Chidlink Tým COTT Člen

Stellaris už je úplně jiná hra, než byla na začátku. Nejdůležitější tedy aspoň pro je to, že dost přepracovali systém válčení, už to není tak deprimující, jak to bylo. Naopak je to docela ok, ještě to není ono, ale dá se to. :)
    Na češtině je jediná chybička a to je ta, že není instalátor a pokaždé aktualizaci se musí ručně kopírovat jak za starých časů :ag:

4. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

Přihodil jsem záznam sobotního streamu s češtinou ve Stellaris.

Sdílejte tuto stránku